جشنواره کتاب‌های آموزشی- تربیتی رشد ویژه کتب قرآنی، چهارم اردیبهشت برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، محمد ناصری مدیرکل دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی و دبیر جشنواره با اعلام این مطلب، خاطرنشان کرد: در این مراسم که با حضور جمعی از صاحبنظران، کارشناسان و ناشران کتاب‌های‌قرآنی در سالن کوثر مسجد امام صادق(ع)، میدان فلسطین برگزار می‌شود، برگزیدگان جشنواره در بخش‌های مختلف معرفی شده و مورد تجلیل قرار می‌گیرند.

وی هدف از برگزای جشنواره را شناسایی و حمایت از آثار برگزیده و برتر در حوزة کتاب‌های قرآنی عنوان کرد و افزود: در این جشنواره 313 عنوان کتاب از 77 ناشر بررسی می‌شود که نسبت به نخستین جشنواره قرآنی 46 درصد رشد نشان می‌دهد. ناصری با اشاره به این‌که در این دوره، فقط کتاب‌های چاپ اول دو سال 93 و 94 بررسی می‌شود، تصریح کرد: 54 درصد از کتاب‌هایی که به جشنواره راه یافته‌اند، از ناشران شهرستانی است که در این میان، ناشران شهر قم با 110 عنوان کتاب در رتبه اول قرار دارند.

دبیر جشنواره متذکر شد: کتاب‌ها در دو گروه دانش‌آموزی و بزرگسالان به داوری گذاشته شده که 108 عنوان به دانش‌آموزان و 205 عنوان نیز مربوط به حوزة بزرگسالان تعلق دارد.

وی خاطر نشان کرد: کتاب‌های حوزة دانش‌آموزی در سه گروه آموزش قرآن، مفاهیم و موضوعات قرآنی و ادبیات داستانی و قرآن داوری شده است و کتاب‌های حوزة بزرگسالان نیز از سه گروه آموزش قرآن، معارف، مفاهیم و علوم قرآنی و تفسیر و ترجمه داوری می‌شود.

وی در پایان افزود: برای هر گروه داوری، سه داور در نظر گرفته شده که در مجموع، 18 داور کتاب‌های راه یافته به جشنواره را برای بررسی، و برگزیدگان  نهایی را معرفی خواهند کرد.

امتیازی داده نشده

نظرات

سلام ببخشید جایزه مولفین برتر چیه؟

ارسال نظر

Image CAPTCHA