ثبت نام در مدرسه، شرط اصلی ورود به سامانه فروش کتاب درسی

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، سید حسین طلایی زواره عصر روز شنبه درگفتگو با برنامه جوانه های شبکه 2 سیمای جمهوری اسلامی ایران، با اشاره به استقبال خوب دانش آموزان از طرح ثبت سفارش خرید الکترونیکی کتاب درسی افزود: دانش آموزان ابتدا باید به مدرسه مورد نظر خود مراجعه، ثبت نام و کد دانش آموزی دریافت نمایند. سپس با مراجعه به سامانه فروش کتاب درسی به نشانی  www.irtextbook.com و یا www.irtextbook.ir  اقدام به ثبت سفارش خرید کتاب نمایند.

وی با بیان این نکته که برای ورود به سامانه کافیست کد ملی ده رقمی بدون خط فاصله(مثال 0035968721) و شماره سریال شناسنامه (یک عدد 6 رقمی) و کد امنیتی نشان داده شده وارد شود، آنگاه کلیه اطلاعات دانش آموز به صورت خودکار نشان داده می شود، اضافه کرد: دانش آموز باید دقت نماید که اطلاعات ارائه شده کاملا صحیح  و مربوط به سال 95-94 باشد. در این صورت آن را تائید و به مرحله بعد می رود.

طلایی افزود: در صفحه بعد امکان انتخاب کتاب دینی اقلیت ها برای دوره ابتدایی و همچنین زبان خارجی برای پیشدانشگاهی وجود دارد. همچنین از دانش آموز یک شماره تلفن همراه خواسته شده تا در صورت نیاز از طریق پیامک به وی اطلاع داده شود. در صفحه بعد فهرست کتاب های درسی و قیمت پشت جلد آن نشان داده شده است که پس از مشاهده دکمه ثبت سفارش را می زنیم و به صفحه بعد که درگاه عملیات بانکی است وارد می شویم. در اینجا باید دقت کرد که صفحه گشوده شده مربوط به همان بانک انتخاب شده (ملی- پاسارگاد- سامان)باشد که با تمام کارتهای بانکی عضو شبکه شتاب می توان پرداخت را انجام داد. پس از اتمام تراکنش، رسید الکترونیکی و یا شماره ارجاع داده می شود و سپس به صفحه ثبت سفارش باز می گردد.

وی تصریح کرد: درپایان یک کد رهگیری نشان داده می شود که دانش آموز باید آن را تا دریافت کتاب نزد خود نگهدارد.

امتیازی داده نشده

نظرات

برای سال یازدهم

دوست عزیز ، همانگونه که در خبر ملاحظه می فرمائید؛ ثبت سفارش الکترونیکی خرید کتب درسی، تنها برای دوره ابتدایی و پیش دانشگاهی می باشد و سایر دانش آموزان دوره اول و دوم متوسطه از جمله پایه یازدهم همانند سالهای گذشته از طریق مراجعه به کتابفروشی های معتبر اقدام به خرید کتاب به قیمت پشت جلد خواهند کرد.

ارسال نظر

Image CAPTCHA