اول ثبت نام در مدارس، سپس ثبت سفارش خرید کتاب

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، حسین طلایی زواره در گفتگو با خبرنگارشبکه خبر تصریح کرد: قطعا فروش اینترنتی کتب درسی که امسال به صورت آزمایشی اجرا می شود؛علاوه بر تمرین دانش آموزان وتسریع در امر خرید و فروش کتاب، گامی در جهت توسعه فرهنگ شهروند الکترونیک و تحقق دولت الکترونیک نیز محسوب می شود.

معاون سازمان پژوهش افزود: گروهی از کارشناسان و متخصصین پس از قریب 8 ماه کار مطالعاتی موفق به طراحی این سامانه شدند که علاوه بر سرعت عمل، از سطح ایمنی بالایی نیز برخوردار است.

وی افزود: کلیه دانش آموزان پیش دانشگاهی در سراسر کشور و دانش آموزان دوره ابتدایی شهر تهران، ابتدا باید با مراجعه به مدارس خود ثبت نام نموده و کد ثبت نام دانش آموزی دریافت نمایند. سپس با ورود به سامانه فروش اینترنتی کتاب های درسی به نشانی www.irtextbook.com و یا www.irtextbook.ir   با وارد کردن کد ملی و یا کد ثبت نام دانش آموزی سناد و سریال شناسنامه خود اقدام به ثبت سفارش خرید کتاب پایه مورد نظر نمایند.

وی افزود: برای حفظ ایمنی اطلاعات شخصی دانش آموزان این سامانه فقط همین 2 عدد را مطالبه می کند. لذا پایگاه هایی که اطلاعات بیشتری از دانش آموزان طلب نمایند، مورد تائید ما نیست.

طلایی افزود: دانش آموزانی که به هر دلیل نتوانند تا پایان تیرماه ثبت نام نمایند، می توانند در مرحله دوم که سامانه ثبت نام از تاریخ 20 شهریور لغایت 10 مهر بازگشایی می شود، نسبت به ثبت سفارش خرید کتاب اقدام نمایند و یا به صورت گروهی در مدرسه خود ثبت نام نمایند.

وی در جمع بندی مراحل ثبت نام را به شرح ذیل برشمرد:

مراحل ثبت سفارش در سامانه توسط دانش آموز :

  1. مراجعه به مدرسه و ثبت نام در مدرسه
  2. ثبت اطلاعات ثبت نامی دانش آموز در سامانه سناد توسط مدرسه
  3. ورود به بخش ثبت سفارش دانش آموز در سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی
  4. مشاهده لیست کتب مجاز برای ثبت سفارش
  5. ثبت سفارش کتب درسی
  6. پرداخت وجه کتب درسی از طریق درگاه اینترنتی سامانه
  7. دریافت کد پیگیری سفارش

* کتاب های درسی سفارش داده شده، از طریق مدرسه محل تحصیل دانش آموز در ابتدای سال تحصیلی به دانش آموز تحویل می شود.

ضمنا تلفن: 88827778 پاسخگوی سئوالات احتمالی دانش آموزان و خانواده آنان خواهد بود.

5
امتیاز: 5 (1 رای)

نظرات

با سلام. چرا مدارس مبلغ کتاب را بیشتر از قیمت اصلی دریافت میکنند

ارسال نظر

Image CAPTCHA