اول ثبت نام در مدارس، سپس ثبت سفارش خرید کتاب

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، حسین طلایی زواره در گفتگو با خبرنگارشبکه خبر تصریح کرد: قطعا فروش اینترنتی کتب درسی که امسال به صورت آزمایشی اجرا می شود؛علاوه بر تمرین دانش آموزان وتسریع در امر خرید و فروش کتاب، گامی در جهت توسعه فرهنگ شهروند الکترونیک و تحقق دولت الکترونیک نیز محسوب می شود.

معاون سازمان پژوهش افزود: گروهی از کارشناسان و متخصصین پس از قریب 8 ماه کار مطالعاتی موفق به طراحی این سامانه شدند که علاوه بر سرعت عمل، از سطح ایمنی بالایی نیز برخوردار است.

وی افزود: کلیه دانش آموزان پیش دانشگاهی در سراسر کشور و دانش آموزان دوره ابتدایی شهر تهران، ابتدا باید با مراجعه به مدارس خود ثبت نام نموده و کد ثبت نام دانش آموزی دریافت نمایند. سپس با ورود به سامانه فروش اینترنتی کتاب های درسی به نشانی www.irtextbook.com و یا www.irtextbook.ir   با وارد کردن کد ملی و یا کد ثبت نام دانش آموزی سناد و سریال شناسنامه خود اقدام به ثبت سفارش خرید کتاب پایه مورد نظر نمایند.

وی افزود: برای حفظ ایمنی اطلاعات شخصی دانش آموزان این سامانه فقط همین 2 عدد را مطالبه می کند. لذا پایگاه هایی که اطلاعات بیشتری از دانش آموزان طلب نمایند، مورد تائید ما نیست.

طلایی افزود: دانش آموزانی که به هر دلیل نتوانند تا پایان تیرماه ثبت نام نمایند، می توانند در مرحله دوم که سامانه ثبت نام از تاریخ 20 شهریور لغایت 10 مهر بازگشایی می شود، نسبت به ثبت سفارش خرید کتاب اقدام نمایند و یا به صورت گروهی در مدرسه خود ثبت نام نمایند.

وی در جمع بندی مراحل ثبت نام را به شرح ذیل برشمرد:

مراحل ثبت سفارش در سامانه توسط دانش آموز :

  1. مراجعه به مدرسه و ثبت نام در مدرسه
  2. ثبت اطلاعات ثبت نامی دانش آموز در سامانه سناد توسط مدرسه
  3. ورود به بخش ثبت سفارش دانش آموز در سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی
  4. مشاهده لیست کتب مجاز برای ثبت سفارش
  5. ثبت سفارش کتب درسی
  6. پرداخت وجه کتب درسی از طریق درگاه اینترنتی سامانه
  7. دریافت کد پیگیری سفارش

* کتاب های درسی سفارش داده شده، از طریق مدرسه محل تحصیل دانش آموز در ابتدای سال تحصیلی به دانش آموز تحویل می شود.

ضمنا تلفن: 88827778 پاسخگوی سئوالات احتمالی دانش آموزان و خانواده آنان خواهد بود.

5
امتیاز: 5 (1 رای)

نظرات

نظر ما بسیار خوب است

خوب است

مدرسه چگونه بصورت گروهی می تواند برای کلیه دانش آموزان یک جا ثبت نام کند؟ به چه اطلاعاتی نیاز است؟

با سلام و عرض ارادت به اطلاع مي رساند؛ براي ثبت سفارش خريد كتاب فقط 2 مورد اطلاعات خواسته شده است 1- كدملي2- شماره شش رقمي سريال شناسنامه بقيه اطلاعات بصورت خودكار روي صفحه نمايش داده مي شود و نيازي به وارد كردن مجدد نمي باشد.

با سلام و احترام، از اوایل مرداد ماه فرم خاص ویژه برای مدارس گشوده خواهد شد و مسئولین محترم مدارس با کد دانش آموزی(شماره ملی) و عدد شش رقمی سریال شناسنامه دانش آموزان می توانند یکجا و گروهی اقدام به ثبت سفارش خرید کتاب نمایند.

در بخش ثبت نام برای فروش تک جلدی کتب پیش دانشگاهی وقتی کدملی را ثبت میکنم آنرا در سامانه دانش آموزی می یابد اما موقعی که سریال شناسنامه را وارد میکنم اخطار می دهد که (اطلاعات ارسالی صحیح نیست، لطفا به صفحه اول مراجعه نموده و از ابتدا فرآیند را آغاز نمایید) و هرچقدر هم فرآیند را از ابتدا شروع میکنم باز هم همین اخطار را می دهد. لطفا راهنمایی کنید چه کار کنم؟!

خواهر گرامی، اگر هنوز مشکل شما حل نشده است، شماره تماس خود را در پیام وارد کنید تا تیم پشتیبانی با شما تماس بگیرد.

با سلام من دوران مدرسه را تمام کردم و قبل از عید ثبت نام کردم و سفارش کتاب را انجام دادم و وجه را به صورت انلاین پرداخت کردم ولی در موقع ورود فقط کد ملی از من خواست با توجه به اینکه سایت و شماره تماس ها پاسخگو نیستند از کجا می تونم پیگیری کنم.لطفا راهنمایی کنید. با تشکر

با سلام وخسته نباشید .خواستم بپرسم اگه دانش آموزی به هر دلیلی نتواند تا این تاریخ که گفتید ثبت نام کند بعدش باید چکار کند .با تشکر

دانش آموزان پایه دوم تا ششم ابتدایی که در مهلت مقرر، ثبت نام کتاب درسی را انجام نداده اند، می توانند برای ثبت و پرداخت سفارش از تاریخ 95/5/25 تا تاریخ 95/6/10 به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی مراجعه نمایند.

با سلام و عرض ادب به اطلاع مي رساند؛ جاي نگراني نيست. اولا احتمال تمديد زمان ثبت نام وجود دارد. ثانيا قطعا در شهريور ماه مجددا سامانه براي اينگونه افراد بازگشايي خواهد شد.

با سلام یه مورد هست تو ثبت نام دانش اموز امسال سوم ابتدایی می خواند .از اول با وارد کردن کد ملی و شماره سریال مشخصات امسال هست مثلا امسال که سوم می خوند با سوم را نشان میدهد ..ولی جایی برای تغیر ان وجود ندارد چطور هست یعنی ما کاری به مشخصات نداریم فقط از طریق در گاه پول واریز کنیم ...ضمنا از کجا بدانیم که کتب سال چهارم را سفارش دادم

با سلام و احترام به اطلاع مي رساند؛ دانش آموزان پایه دوم تا ششم ابتدایی که در مهلت مقرر، ثبت نام کتاب درسی را انجام نداده اند، می توانند برای ثبت و پرداخت وجه سفارش از تاریخ 95/5/25 تا تاریخ 95/6/10 به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی مراجعه نمایند.

در گزينه مشاهده ثبت سفارش انفرادي ، افرادي كه نياز به لغو سفارش هستند گزينه لغو وجود ندارد تاسفارش ان ها لغو شود

مشخصات دانش آموزم میاد ولی درگاه بانک باز نمی شه وحتی از مدرسه هم نتونستن کاری بکنن سایت میگه ثبت نام شده ولی پولی پرداخت نشده من چه طوری ثبت نامم را کامل کنم لطفا راهنماییم کنید

دانش آموزان پایه دوم تا ششم ابتدایی که در مهلت مقرر، ثبت نام کتاب درسی را انجام نداده اند، می توانند برای ثبت و پرداخت سفارش از تاریخ 95/5/25 تا تاریخ 95/6/10 به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی مراجعه نمایند.

ضمن عرض سلام و خسته نباشید، سوالی که داشتم این بود که اگر دانش آموزی اطلاعات مربوط به سنی و شیعه بودن و یا شماره تماس را اشتباه وارد کند موعد دریافت کتاب یا سایر مراحل با مشکلی مواجه خواهد شد یا خیر...با تشکر.

•دانش آموزان پایه دوم تا ششم ابتدایی که سفارش ثبت و پرداخت کرده اند، در صورت جابجایی محل تحصیل و تغییر پایه (مردودی، جهشی)، می توانند برای اصلاح سفارش از تاریخ 95/4/20 تا تاریخ 95/6/10 به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی مراجعه نمایند.

با عرض سلام و خسته نباشید.من برای خواهرم ک ابتدایی هست خودم ثبت نام میکردم.ولی امسال چون هم امتحان های نهایی داشتیم هم مشکلات دیگر نتوانستم ثبت نام کنم.لطفا یک بار دیگر مهلت ثبت نام را تمدید کنید

سلام امروز22خرداد ماه است و من به دلایلی موفق به ثبت نام کتاب های درسی پیش دانشگاهی نشدم حالا باید چیکار کنم؟یعنی دیگه نمیتونم ثبت نام کنم؟ در نظرات بالا هم گفتید شهریور سایت برای ما بازگشایی میشه اگر من شهریور ثبت نام کنم ایا کتابم رو تا اول مهر ماه خواهم گرفت؟در ضمن وقتی وارد سایت میشم هرچقدر شماره سریال شناسنامه یا کد دانش اموزیم رو وارد میکنم و کد ملیم رو سایت پاسخگو نیست و اون هارو اشتباه تلقی میکنه به مدرسه هم مراجعه کردم ولی بازم نمیتونم ثبت نام کنم

با سلام و احترام به اطلاع مي رساند؛ سامانه ثبت سفارش خريد كتاب براي افرادي كه به هردليل از جمله تجديدي نتوانسته اند ثبت سفارش نمايند در شهريورماه بازگشايي خواهد شد.

باسلام بعداز وارد كردن كد ملي وشماره هشت رقمي شناسنامه وارد سايت نمي شود

با سلام و احترام، به اطلاع مي رساند؛ تنها شش رقم سمت راست شماره سریال شناسنامه دانش آموزان مورد نظر است. لذا امكان ورود عدد هشت رقمي وجود ندارد.

كد رهگيري ثبت نام دخترم را گم كردم وقصد عوض كردن مدرسه او راهم دارم لطفا بگيد چه جوري بايد كتاب سال جديدش رو بگيرم

با سلام و احترام به اطلاع مي رساند؛ اطلاعات فرزند گرامي شما در مدرسه اي كه ثبت نام كرده ايد موجود است و كتاب را هم مي توانيد از همان مدرسه تحويل بگيريد. زيرا نام فرزند شما در آمار آن مدرسه ثبت شده است. اين موضوع مانعي براي ثبت نام فرزند شما در مدرسه اي ديگر نمي باشد.

با سلام بنده معاون یک دبیرستان هستم که کلیه دانش آموزان را برای دریافت کتاب ثبت نام کرده ام ولی اسم یکی از دانش آموزان در لیست توزیع نیست.البته در زمان ثبت نام محل دریافت کتاب این دانش آموز را مدرسه قبلی او نوشته بود(این دانش آموز در وسط سال به مدرسه ما منتقل شده است).ولی الان اسم این دانش آموز در هیچ قسمتی نشان داده نمی شود.

هر بار که به سایت مراجعه میکنم نوشته شده اطلاعات شما روی سامانه بارگزاری نشده در صورتی که مدرسه اقدام کرده است چکار کنم

با سلام من قبلا ثبت نام کتاب پسرم را انجام دادم ولی الان مدرسه را عوض کردم برای اینکه محل تحویل کتاب مدرسه جدید باشد چه کتم؟

برای تحویل کتابدر مدرسه جدید چه کنم

با سلام. دو روز هست که دانش آموزان راثبت کردم و سفارش دادم. وقتی گزینه پرداخت را می زنم وارد صفحه پرداخت بانک نمیشه و صفحه Server Error in '/' Application میاد. حالا بفرمایید چکار کنم؟ در ضمن با سه مرورگر مختلف هم امتحان کردم نشد. 95/06/10

تيرماه امسال مبلغ كتب را به مدرسه پرداخت كرديم تا براي ثبتنام گروهي اقدام كنند. و بعلت فراموش كردن اينمورد و اينكه نام فرزندمان ثبت نشده بود دوباره بصورت فردي ثبنام كرده ايم و مبلغ را اينترنتي واريز كرديم. آيا امكان انصراف از ثبنام وجود دارد؟ امكان عودت وجه وجود دارد؟؟؟؟؟؟

لطفا روشن فرمایید که چرا ثبت سفارش کتب بسته شده و امکان ثبت نام وود نداره و ما الان باید چه کنیم ؟؟؟؟؟؟

سلام. چگونه میتوانم با پاسپورت اقدام به خرید کتاب نمایم با تشکر

با سلام دخترم کلاس چهارم به صورت جهشی خوند از چه تاریخی میتونم کتاب ثبت نام کنم آیا از 20 مقدور ؟

سلام.. امروز 20 شهریور است . و طبق گفته ی شما امروز سایت باید باز میشود...ولی...هنوز با پیام خطا با عنوان مهلت ثبت به پایان رسیده مواجه میشوم :( چرا باز نشد؟

امروز 28 شهریور است و هنوز همین مشکل برای منم وجود داره

سلام اصلا خبر دارید این سناد جدید چه مشکلاتی برای ثبت نام بخصوص اتباع به وجود آورده و تا امروز هنوز نمیشه اتباع جدید ثبت نام کرد چه برسه کتاب سفارش داد

لطفا سریع جواب دهید

باسلام واحترام خواهشمنداست به اطلاع مسئولان محترم برسانید که چرا امسال تغییرات کتابهای درسی را اعلام نمی نمایند . حتی اگر هیچ گونه تغییری هم نباشد حداقل اعلام کنند تغییری نبوده است . متاسفانه در سایت تالیف کتب درسی و اداره کل چاپ کتب درسی هم نظر داده ام اما هیچ ترتیب اثری نداده اند . باتشکر

سلام من به دلیل مشکلاتی که داشتم دیر اقدام به ثبت نام وسفارش تو سایت کردم الان تکلیفم چیه هنوز واسه ثبت سفارش دیر نیست واگر هنوز وقت هست باید چکار کنم

با سلام من در فرصتی که در خرداد و تیر 95 برای تهیه کتب درسی داده بودید امکان ثبت نام نداشته ام و هم اکنون 27 شهریور برای پایه پیش دانشگاهی ثبت نام کردم اکنون چگونه می توانم کتب درسی خود را تهیه کنم؟

با سلام امروز 28 شهریور است و 8 روز از روزی که گفتید سایت بازمیشه گذشته و هنوز برای من پیام خطا مهلت ثبت نام به پایان رسیده میاد ): چرا باز نمیشه ؟؟؟میشه لطفا جواب بدید نگرانم :'''(

با سلام و احترام من به دليل ماموريت نتوانستم در مهلت هاي تمديد شده نيز ثبت نام نمايم راه چاره چيست؟ لطفاً راهنمايي بفرماييد؟ ايا بايد به مراكز توزيع كتاب مراجعه نمايم يا از طريق مدرسه پيگير باشم؟ ( مقطع چهارم ابتدايي)

سلام ببخشيد من خريد كردم ٣٠تومنم از حسابم بردن الان ميگ سفارشي ثبت نشده

مشکل عدم جوابگویی هیچ کدام از دو مدرسه قبلی و فعلی فرزندم با توجه به تغییر مدرسه

سلام ببخشید من ۳/۳اقدام به ثبت نام کتاب های درسی کردم ولی هنوز تا تاریخ۴مرهر کتاب دریافت نکردم لطفا راهنمایم کنید

من به دلیل مشکلاتی که داشته ام تا کنون نتوانسته ام در مدرسه ثبت نام کنم ایا اکنون مدارس پذیرش دارند؟(در ضمن من سال سوم دبیرستانم)

با سلام من قصد شرکت در کنکور رشته تجربی را دارم ولی متاسفانه کتب درسی این رشته را ندارم الان هم نمی دونم از کجا باید تهیه کنم . قصد ثبت نام اینترنتی را داشتم ولی ازمن کد خواست و جایی هم ندیدم که بفروشند . حالا من از کجا باید کتب درسی رو تهیه کنم

دوست عزیز انتشارات مدرسه در تهران خیابان ایرانشهر شمالی نرسیده به پل کریمخان و شعب آن در استان ها. کلیه کتابهای درسی را به صورت تک جلدی و به قیمت پشت جلد عرضه می کنند.

سلام سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی، یک سامانه نوپا و جالب می باشد من برای فرزندم و تعدادی از دوستان فرزندم خرید کردم و کتاب را نیز تحویل گرفتند و مشکلی وجود نداشت چقدر خوب می شد سایر خدمات نیز الکترونیکی می شد و از سوء استفاده برخی آدم های سودجو جلوگیری می شد و نکته قابل توجه سامانه اطلاع رسانی صحیح از قیمت واقعی کتاب درسی، محل دریافت کتاب نیز می باشد.

ارسال نظر

Image CAPTCHA