پیام وزیرآموزش و پرورش به جشنواره سراسری خیرین مدرسه ساز

به گزارش مرکزاطلاع رسانی وروابط عمومی وزارت آموزش وپرورش ، در متن پیام دکتر فخرالدین دانش آشتیانی آمده است:

رشد و توسعه زیر ساختی جوامع با رویکرد ایجاد بسترهای مناسب برای تعلیم و تربیت نسل فردای آن جامعه به دست زنان و مردانی رقم می خورد که تلاش می کنند برای نجات از جهل و نادانی چراغی بیفروزند و جهانی بسازند که هدف زندگی درآن ، ‌انسانیت و خدمت به همنوع باشد. براین اساس درجمهوری اسلامی ایران نیز،‌ هزاران خیر مدرسه ساز از تبار مخلصان نیکوکار پس از انقلاب اسلامی،‌ عمرگرانمایه خویش را مصروف ساختن بیش از 19 هزار مدرسه ( از سال 57 تا کنون ) با هدف تقویت بنیان علمی کشور و پرورش استعدادهای دانش آموزان این مرز و بوم نمودند، فرزندان صالحی که در عرصه دفاع از ارزش های دینی، علمی و هویتی کشورمان بی نظیر بوده و هستند .

اهمیت تعلیم و تربیت در فرهنگ دینی و ملی ما موجب شده تا نهاد خدوم آموزش و پرورش، والاترین جایگاه را در ذهن و ضمیر فرهیختگان داشته باشد .

اینجانب با نهایت خرسندی، درسالی که طلیعه آن مزین به شعار«اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل» با محوریت مشارکت های مردمی است، برگزاری نوزدهمین دوره جشنواره خیرین مدرسه ساز را به جامعه پر نشاط خیرین مدرسه ساز در سراسر کشور تبریک و شادباش می گویم و امیدوارم به فضل الهی و با یاری آنها بتوانیم، آینده سازان کشور را بیش از پیش برتارک دانایی و سپهر سعادت رهنمون گردانیم .

مسئولیت خطیر و حساس نظام تعلیم و تربیت بر ایجاد همکاری و همیاری گسترده دولت و ملت و مطالبات رئیس جمهور محترم ، ‌مبنی برتوسعه همه جانبه و بسط و گسترش مشارکت های مردمی در آموزش و پرورش، تکلیف ما را دوچندان ساخته است تا علاوه بر تحقق راهبرد «کیفیت بخشی» مبنی برامید و اعتدال، اقدامات موثری را در «توجه به استانداردها و افزایش ضریب ایمن سازی مدارس با معیارهای جهانی با مشارکت خیرین نیک اندیش» انجام دهیم .

درآستانه برپایی نوزدهمین جشنواره سراسری خیرین مدرسه ساز با رویکرد «مشارکت خیرین در ایمن سازی مدارس» با در دست داشتن مجموعه ای غنی از طرح ها و اجرای پروژه ها، تخریب و بازسازی مدارس فرسوده و تبدیل آن به مدارس زیبا، مستحکم، بانشاط، ‌جذاب و هوشمند، امیدوارم با مشارکت همه جانبه و سپردن بیشتر امور به مردم،‌ به زودی شاهد اثرات و ثمرات پر بار و مبارک این طرح ها و برنامه ها با همت و عزم ملی تمامی خیرین عزیز برای بهبود و ارتقای نظام تعلیم و تربیت باشیم .

در پایان ضمن ارج نهادن به نیت خدا پسندانه تمامی خیرین مدرسه ساز که با مشارکت خود آموزش و پرورش را یاری می نمایند ، از همه دست اندرکاران، اعم از نمایندگان ولی فقیه، استانداران، ائمه جمعه، مجامع خیرین مدرسه ساز، ادارات کل آموزش وپرورش استان ها، ادارات کل نوسازی مدارس و سایر دستگاه های ذیربط تشکر و قدردانی می نمایم و امیدوارم با یاری خداوند متعال بیش از پیش در راستای تحقق اهداف ارزشمند ساخت فضاهای آموزشی و پرورشی موفق و موید باشند .            

امتیازی داده نشده

نظرات

سلام به شما خیرین مدرسه ساز، دوستان عزیز کشور به اندازه کافی مدرسه و آموزشگاه داره ما اینجا دانش آموزانی داریم که در چند متری مدرسه زندگی میکنند ولی به علت نداشتن توانایی مالی برای خرید کتاب و دفتر از درس خوندن عقب موندن ، عزیزان تا دانش آموز نباشه مدرسه کارایی ندارند ، لطفا بیشتر به این مسأله توجه کنید، شاید هم واقعا باور ندارید که هستند کسانی که توانایی خرید دفتر و کتاب ندارند.... ۰۹۳۰۸۶۸۰۴۸۰

ارسال نظر

Image CAPTCHA