۷۰ درصد دانش‌آموزان کشورهای پیشرفته به رشته‌های مهارتی گرایش دارند

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، پروانه قاسمیان مدیر گروه طراحی و لباس دانشگاه علم و فرهنگ و مؤلف کتاب «طراحی فضا و صحنه» پایه یازدهم شاخه فنی و حرفه‌ای در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، با اشاره به تألیف این کتاب، اظهار داشت: هنرآموزان پایه یازدهم می‌توانند با تحصیل در این رشته در هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای، تا مقاطع کارشناسی ارشد در دانشگاه ادامه تحصیل دهند.

وی ادامه داد: این رشته دارای بازار کار خوبی است و هنرجویان در صورت آموزش صحیح می‌توانند به راحتی جذب بازار کار شوند؛ زیرا آنها به دلیل داشتن دانش، از نیروهای غیر حرفه‌ای که در این رشته فعالیت می‌کنند موفق‌تر خواهند بود.

 مؤلف کتاب طراحی صحنه و لباس پایه یازدهم با بیان اینکه هنرجویان با دریافت دیپلم در این رشته نیز می توانند در مراکزی مانند صدا و سیما مشغول به کارشوند، گفت: این هنرجویان می‌توانند در تهیه و ساخت فیلم‌ها، سریال‌ها و تئاتر فعالیت کنند.

قاسمیان تأکید کرد: خانواده‌ها باید به اهمیت مهارت آموزی توسط فرزندان خود پی ببرند؛ چراکه امروز در بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا بیش از 70 درصد دانش آموزان به رشته‌های مهارتی گرایش دارند

امتیازی داده نشده

نظرات

هدف آموزش های فنی و حرفه ای ادامه تحصیل نیست اگرچه راه هم بسته نیست . انتظار این است در رویکرد جدید برنامه درسی ( آموزش و سنجش بر اساس شایستگی ) هنرجویان در طول سال های دهم تا دوازدهم بر اساس شایستگی که کسب می کنند دست کم پنج بار ( در پایان هر پودمان در طول سال های تحصیل ) این اعتماد به نفس را پیدا کنند که همراه آموزش کار کنند و آموزش همراه با تجربه واقعی را داشته باشند و بعد از سه سال هیچ یک ادامه تحصیل ندهند ( مقایسه آگاهانه مسیر زندگی و کار شایسته ). انشاالله

ارسال نظر

Image CAPTCHA