برگزاری امتحانات نهایی و کنکور در پایه دوازدهم در ساختار جدید

به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، علی زرافشان معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در نشست مشترک معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش سراسر کشور که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، اظهار داشت: استقرار ساختار آموزش و پرورش را با حفظ کیفیت انجام می‌دهیم و سعی داریم تا کیفیت را تحقق بخشیم.

وی افزود: در سال تحصیلی آینده، استقرار ساختار به مرحله نهایی خواهد رسید و اولین خروجی‌های نهایی آموزش و پرورش از ساختار جدید خارج خواهد شد و می‌توانیم از ساختار جدید، بر اساس خروجی‌های آن، ارزیابی داشه باشیم.

زرافشان اضافه کرد: بر اساس ساختار جدید، یک سال افزایش سال‌های تحصیلی به شاخه فنی و حرفه‌ای و کاردانش خواهیم داشت و با یکسال آموزش بیشتر، مهارت و توانایی‌های دانش‌آموزان شاخه فنی و حرفه‌ای و کار دانش را افزایش خواهیم داد.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در شرایط فعلی برای دانش‌آموزان مدارس کشور در پایه یازدهم، امتحان نهایی و در پایه دوازدهم آزمون کنکور سراسری برگزار می‌شود، گفت: در استقرار نظام جدید آموزشی، امتحان نهایی دانش‌آموزان با آزمون کنکور در یک سال تحصیلی برگزار خواهد شد.

زرافشان تصریح کرد: مهمترین چالشی که در استقرار پایه جدید، با آن مواجه خواهیم شد، چالش نیروی انسانی است.

وی ادامه داد: با استقرار پایه دوازدهم جمعیت دانش‌آموزی حدود 500 هزار نفر افزایش خواهد یافت و ما نیاز به فضای فیزیکی خواهیم داشت از این تعداد 330 هزار نفر دانش‌آموزان هنرستان‌ها هستند که باید در هنرستان‌های موجود مستقر شوند.

زرافشان عنوان کرد: در بحث تأمین فضا از استان‌ها خواسته‌ایم  براساس شناسنامه فیزیکی مدارس از ظرفیت اسمی مدارس که سازمان نوسازی مدارس تهیه کرده است، استفاده کنند؛ در حال حاضر بسیاری از مدارس تا 50 درصد کمتر از ظرفیت اسمی کار می‌کنند.

در ادامه نشست، عظیم محبی مدیرکل دفتر متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه برای انتخاب و انتصاب مدیران در سال آینده بر اساس سامانه عمل خواهیم کرد، گفت: بر این اساس فراخوانی برای انتخاب مدیران اعلام شده است و تعداد زیادی از نظرات برای ما ارسال شده است و اکثر شرکت‌کنندگان در نظرات با اصل شایسته سالاری و انتخاب به این نحو و گرفتن آزمون برای تعیین برخی ملاک‌ها موافق بودند.

3
امتیاز: 3 (1 رای)

نظرات

بعد از عید مدارس فنی حرفه ای هم مثل مدارس نظری تعطیل میشه یا باید تا اخر خرداد مدارس باز باشه؟

دوست عزیز سلام، طبق قانون بعد از عید هیچ مدرسه ای اعم از (ابتدایی، متوسطه اول، متوسطه دوم و هنرستانهای فنی و حرفه ای و کار دانش) تعطیل نیست.

ارسال نظر

Image CAPTCHA