حجم کتاب‌های درسی از سال 1400 تغییر می‌کند

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، حجت‌الاسلام والمسلمین دکترمحی الدین بهرام محمدیان در گفت‌وگو با پانا در خصوص تغییر در حجم و محتوای کتاب‌های درسی پایه‌های تحصیلی مختلف اظهار کرد: بررسی‌هایی برای تغییر در حجم کتاب‌های درسی در قالب کاری پژوهشی در دست اجرا است که منتظر نتایج آن هستیم.

وی ادامه داد: این کار پژوهشی طرحی ملی بوده و حداقل یکسال زمان برای اجرای آن نیاز داریم. رویکرد این کار پژوهشی، شناسایی نقاط ضعف و قوت برنامه درسی و تشخیص پیش‌بینی‌های لازم برای نیاز درسی است.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی تصریح کرد: در پژوهش در حال اجرا شناسایی تاثیر حجم کتاب‌های درسی در برنامه‌آموزی و سهم آن مورد بررسی قرار خواهد گرفت تا در بازنگری‌های آینده متغیرها بر این مبنا تغییر کند.

محمدیان در مورد زمان بازنگری در کتاب‌های درسی یادآور شد: امسال بازنگری کتاب‌های پایه دوازدهم را در برنامه داریم و از سال ۱۴۰۰ به بعد به تدریج کتاب‌های اول تا سوم ابتدایی و به تدریج کتاب‌های درسی سال‌های بالاتر مورد بررسی قرار خواهند گرفت در واقع هرگونه تغییری بعد از نتیجه کار پژوهشی در حال اجرا و بعد از طی شدن دوره پنج ساله برنامه درسی انجام می‌شود.

امتیازی داده نشده

نظرات

با عرض سلام و خسته نباشید منظور از بازنگری در حجم کتابهای درسی چیه؟ یعنی قراره حجم کتابا بیشتر بشه یا کمتر؟ با تشکر

باسلام و احترام. همانگونه که در خبر ملاحظه فرمودید؛ بررسی‌هایی برای تغییر در حجم کتاب‌های درسی در قالب کاری پژوهشی در دست اجرا است که منتظر نتایج آن هستیم و براساس نتایج حاصله، شورای تالیف تصمیم می گیرد که حجم کتاب کم شود یا زیاد. البته می دانید به موازات پیشرفت های علمی و فناوری ناگزیر هستیم کتاب درسی را نیز به روز رسانی کنیم.

ارسال نظر

Image CAPTCHA