نظرسنجی در خصوص فرآیند انتخاب و انتصاب مدیران واحدهای آموزشی

برخی از ویژگی های پیشنهادی مندرج در این دستورالعمل، به شرح زیرمی باشد:

1- فهرست مدارسی که به دلیل بازنشستگی و یا جابجایی مدیران آنها به مدیر جدید نیازمند هستند به صورت مستمر در سامانه ای که به همین منظور طراحی می شود، با مشخصات واحد آموزشی مربوط درج و به اطلاع همکاران برسد.

2- همکاران واجد شرایط، آمادگی خود را برای پذیرش سمت مدیریت مدرسه مورد نظر با درج شرایط خود در سامانه مذکور اعلام نمایند.

3- سامانه مورد نظر به صورت هوشمند، شرایط داوطلبان را با شرایط مقرر تطبیق می دهد و در صورت انطباق لازم، امتیازات هریک از داوطلبان را محاسبه و فهرست متقاضیان مدیریت هر مدرسه را به ترتیب امتیازات آن ها در اختیار قرار خواهد داد.

4- در هر منطقه آموزشی، کمیته ای مرکب از مسئولین اداری، صاحب نظر پیشکسوت در حوزه مدیریت مدارس و یکی از صاحب نظران حوزه دانشگاهی در مدیریت آموزشی، شرایط، مدارک و شایستگی های داوطلبان را بررسی می نماید و تعدادی از داوطلبان را به ترتیب اولویت به ریاست منطقه معرفی خواهد کرد.

5-  ریاست منطقه با ملاحظه پیشنهاد کمیته مذکور و عندالزوم بررسی فهرست کلیه داوطلبان واجد شرایط، با رعایت ضوابط قانونی و مقرر، نسبت به انتخاب و انتصاب مدیر واحد آموزشی اقدام خواهد کرد.

 بدین وسیله از دبیران، آموزگاران، مدیران و کارشناسان علاقمند دعوت می نماید پیشنهادها و نظرات خود را حداکثر تا تاریخ 10/8/96  به پست الکترونیکی shayesteh@medu.ir ارسال نمایند

امتیازی داده نشده

نظرات

1- سابقه بالای 20 سال 2- معلم نمونه کشوری یا استانی 3- بیان شیوا ورسا 4-دارای طرح وبرنامه 5- مقام آور جشنواره های تدریس کشوری و استانی 6- سرگروه آموزشی 7- عضو فعال کمیته های آموزشی و پژوهشی 8- بتواند چند جمله صحبت کند و قدرت بیان مطالب را داشته باشد. 9-خلاقیت وابتکار لازم در مدرسه را داشته باشد. 10-از معلمان فعال و نمونه و الگوی شهرستان باشد.

طرح فوق بسیار مناسب و بر اساس شایستگیهاست معمولا روسای ادارات با پارتی بازی پست مدیرمدارس خصوصا مقطع ابتدایی را به دوستان خود میدهند و یا اینکه به معلمان۲۹و۳۰سال سابقه میدهند تا پاداش بازنشتگی اش بیشتر شود و حدودا ۱۰ الی۱۵میلیونی بیشتر شاملش شود و گاهی هم عده ای از همین بازنشستگان به دلیل نداشتن پارتی پست مدیر مدرسه ابتدایی هم گیرش نمی آید بنظر بنده طرح بسیار عالی است بمنظور بهتر شدن طرح به تمام معلمانی که در شرف بازنشستگی هستند مثلا ۳۰۰یا۲۰۰هزار به حقوقشان اضافه شود تا دیگر در سنین پیری پستهای مدیریتی را به نیروهای جوانتر بدهندزیرا به این راحتی پست مدیریتی را تحویل نیروهای جوان نمیدهند با سپاس

ارسال نظر

Image CAPTCHA