برگزاری همایش استانی بزم اندیشه با محوریت تفکر و سبک زندگی

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان خلیلی، رییس گروه بررسی محتوای آموزشی و پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در هفتمین بزم اندیشه استانی با بیان اینکه بهره گیری از نگرش های نو و اندیشه های ناب صاحب نظران و متفکران تعلیم و تربیت از ماموریت های مهم و خطیر آموزش و پرورش است اظهار کرد: در راستای تحقق سند تحول بنیادین و برنامه درسی ملی و با عنایت به اینکه استقرار نظام تربیتی بر اقتضائات جامعه اسلامی ایرانی مستلزم تغییرات بنیادین در زیر نظام های برنامه درسی است.

وی در ادامه هدف این همایش را چرخش از وضع موجود به وضع مطلوب برشمرد و تاکید کرد: سند تحول بنیادین به مثابه پاشنه آشیل برنامه های وزارت آموزش و پرورش، آموزش سبک زندگی، تفکر، خلاقیت و حل مسئله را به عنوان مهارت های اساسی در پیشگیری از آسیب های اجتماعی و نهایتا دستیابی به مراتبی از حیات طیبه قلمداد کرده است.

رییس گروه بررسی محتوای آموزشی و پرورشی با بیان اینکه ماهیت و ماموریت نظام تعلیم و تربیت نیازمند تعامل، هم اندیشی ،مشارکت و نقد سازنده می باشد افزود: هفتمین بزم اندیشه استانی  با مشارکت فعال سازمان ها و نهادهای علمی آموزشی استان اصفهان همراه با میز گردهای تخصصی نقد و بررسی کتاب تفکر و سبک زندگی فرصت ارزشمندی را در جهت تدوین و غنی سازی محتوای آموزشی فراهم کرده است.

خاطر نشان می گردد این مراسم با حضور حجت الاسلام دکتر محمدیان رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، مولفین کتاب تفکر و سبک زندگی، مسئولین استانی، اساتید دانشگاه ها، صاحب نظران و معلمان در باشگاه فرهنگیان برگزار گردید.
  

5
امتیاز: 5 (1 رای)

نظرات

من بعنوان یکی از مدرسین کتاب تفکر و سبک زندگی که در همایش مذکور حضور داشتم ضمن سپاس از گروه بررسی محتوای آموزشی و پروشی امیدوارم اینگونه جلسات ادامه دار باشد یا علی

ارسال نظر

Image CAPTCHA