ثبت سفارش اینترنتی کتاب درسی کلاس اولی‌ها از تیر ماه

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، ثبت سفارش و توزیع کتاب‌های درسی سال تحصیلی 97-98 دوره ابتدایی، متوسطه دوم شاخه فنی و حرفه‌ای (پایه دهم، یازدهم و دوازدهم)، شاخه نظری رشته معارف اسلامی و کتاب‌های درسی تکمیلی مدارس دوره اول متوسطه ویژه استعدادهای درخشان از طریق سامانه www.irtextbook.ir یا www.irtextbook.com  انجام می‌شود.

در همین رابطه احمدرضا امینی سرپرست دفتر نظارت بر نشر و توزیع محتوای آموزشی درباره ثبت‌نام کتب درسی دانش‌آموزان اظهار کرد: دو نوع شیوه توزیع کتب درسی داریم در شیوه نخست کتاب‌های درسی از طریق مدارس و در شیوه دوم توسط کتاب‌فروشی‌ها توزیع می‌شوند. کتاب‌های درسی پایه دوم تا ششیم ابتدایی،کتاب‌های تکمیلی دوره متوسطه اول مدارس استعدادهای درخشان و کتاب‌های دوره متوسطه دوم در شاخه فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش و رشته علوم و معارف اسلامی با ثبت‌نام در سامانه  http://www.irtextbook.com از طریق مدارس توزیع خواهد شد.

وی افزود:‌ دانش‌آموزان دوره  متوسطه اول و متوسطه دوم در رشته‌های ریاضی، تجربی و انسانی باید کتاب‌های درسی را از طریق کتاب‌فروشی‌ها دریافت کنند و اسامی کتاب فروشی‌ها از طریق مدارس اطلاع رسانی می‌شود و روند توزیع نیز از شهریور ماه آغاز خواهد شد.

سرپرست دفتر نظارت بر نشر و توزیع محتوای آموزشی گفت:‌ ثبت‌ سفارش کتاب‌های درسی در سامانه به صورت انفرادی و گروهی یعنی توسط مدارس انجام می‌شود و کتاب‌های درسی پایه‌ دوم تا ششم ابتدایی و کتاب‌های تکمیلی دوره متوسطه اول دانش‌آموزان استعدادهای درخشان با ثبت در سامانه ارائه خواهد شد و این دانش‌آموزان باید از 20 فرودین تا 18 خرداد ماه با مراجعه به سامانه و دانش‌آموزان پایه‌های یازدهم و دوازدهم رشته معارف اسلامی  و شاخه فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش باید از 20 اردیبهشت برای ثبت سفارش اقدام کنند.

امینی خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی که هنوز در مدارس ثبت نام نکرده‌اند و از اواخر خرداد ثبت نام آنها آغاز می‌شود پس از ثبت نام در مدرسه از 23 تیر ماه باید برای ثبت سفارش کتاب‌های درسی در سامانه اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه اصلاح سفارش نیز از اول مرداد ماه از طریق سامانه امکان پذیر است، افزوود: با راه اندازی سامانه ثبت سفارش کتاب‌های درسی به به آمار و نیاز واقعی جامعه به کتاب‌های درسی دسترسی پیدا می‌کنیم و توزیع کتاب‌ها در کشور متناسب می‌شود و دیگر بخشی مازاد و در بخشی کمبود نخواهیم داشت همچنین میزان مرجوعی کتاب‌های درسی نیز کمتر شده است.

سرپرست دفتر نظارت بر نشر و توزیع محتوای آموزشی درباره قیمت کتاب‌های درسی تصریح کرد: قیمت کتاب‌های درسی مانند سال گذشته است و حداکثر 2 درصد افزایش قیمت داشتیم، قیمت کتاب‌های درسی دوره ابتدایی نیز بدین شرح است؛ اول ابتدایی 14 هزار و 400 تومان، دوم ابتدایی 15 هزار و 600 تومان، سوم ابتدایی 20 هزار و 300  تومان،‌ چهارم ابتدایی 20 هزار و 400 تومان، پنجم ابتدایی 20 هزار و 900 تومان و ششم ابتدایی 24 هزار و 700 تومان.

امتیازی داده نشده

نظرات

لطفا ثبت به موقع انجام شود

ضمن عرض سلام و قبولی طاعات و عبادات بزرگواران برنامه ریز در امر آموزش(مدرسه ای) در ابتدای امر جای تقدیر و تشکر دارد که محتوای کتاب های درسی از پایه ی اول گرفته تا به امروز که تهیه ی پیش نویس کتاب های پایه ی دوازدهم در حال انجام است را مورد تایید و تاکید بدانیم؛چرا که علم و دانش بصورت لحظه ای در حال رشد و نمو هستند و نظام آموزشی به پرچمدار علم و دانش نیز از این قاعده یعنی تحول و روزآمدی مستثنا نمی باشد. آنچه که مد نظر بنده هست بازنگری مجدد در برخی دروس کتاب علوم پایه ی ششم بخصوص درس 14 این کتاب می باشد.تصاویر به کار رفته غالبا مربوط به گذشته می باشند و نه آن چیزی که یادگیرنده در سال1396(2018)در حال درک و جذب آن می باشد.و من الله توفیق.

ارسال نظر

Image CAPTCHA