رونمایی از«طرح سنجش شایستگی های حرفه ای مدیران» در اولین روز خرداد

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، پیش از ظهر امروز فریبرز حمیدی با حضور در استودیو الفبا که در ادامه سلسله برنامه های پاسخ گویی استودیو صورت گرفت، اظهار کرد: در اولین روز از خردادماه با حضور وزیر آموزش وپرورش،سامانه «طرح سنجش شایستگی های حرفه ای مدیران» در اردوگاه شهید باهنر رونمایی می شود.

وی افزود: در راستای تحقق سیاست مدرسه محوری وتفویض اختیار و هم چنین اجرای سند تحول بنیادین، نظام سنجش شایستگی های
حرفه ای مدیران، ابتدا به صورت آزمایشی در سه استان: تهران،  البرز و شهرستان های تهران و با انتخاب 2000 مدیر مدرسه اجرا و نتایج آن تا پایان شهریور استخراج و اعلام می شود.

حمیدی تصریح کرد: ارتقای کیفیت آموزشی مستلزم قدرت و توانمندی سطح مدیریت در مدارس است، زیرا مدیریت سنتی جواب گوی نیازهای امروز دانش آموز نمی باشد، لذا مدیریت امروز مدارس باید توانایی ایجاد انگیزه و شوق یادگیری در دانش آموز را داشته باشد، بنابراین مدیرمدرسه، مسئول تأمین محیط یادگیری، ایجاد کننده فرصت فراگیری برای دانش آموزان است.

وی مدرسه را کانون اصلی تربیت دانست و خاطرنشان کرد: در سیاست های کلی ایجاد تحول در نظام تعلیم وتربیت ابلاغی رهبر معظم انقلاب، سند تحول، قوانین برنامه های چهارم، پنجم و ششم توسعه موردتوجه قرارگرفته و آموزش و پرورش موظف به طراحی و استقرار نظام سنجش شایستگی های حرفه ای منابع انسانی شده است.

معاون مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش، اظهار کرد: جامعیت،‌ پویایی و استمرار، ایجاد انگیزه و بهبود فرآیندها، چهار اصل حاکم بر نظام  سنجش صلاحیت ها و شایستگی های حرفه ای مدیران است.

وی گفت: توانمندسازی مدیران مدارس، ایجاد روحیه خودباوری و خوداتکایی در مدیران، ایجاد فضای رقابتی با هدف شناسایی افراد مستعد و با انگیزه، زمینه سازی برای دست یابی به استانداردهای آموزشی و تضمین کیفیت از اهداف خروجی اجرای نظام سنجش شایستگی های حرفه ای معلمان می باشد.

حمیدی افزود: پس از اجرای طرح آزمایشی نظام سنجش شایستگی ها، نقاط ضعف و ابهام رفع شده  و به صورت رسمی در سراسر کشور اجرا می شود و این طرح مقدمه ای برای اجرای نظام رتبه بندی نیز خواهد بود، البته طرح تعالی مدرسه نیز در کنار نظام سنجش در مدارس اجرا می شود.

وی اذعان کرد: در اجرای نظام سنجش در مرحله آزمایشی، ابتدا دوره های موردنیازکسب شایستگی برای مدیران برگزار شده و پس از اجرای طرح به مدیرانی که صلاحیت را کسب نکنند هشدار داده می شود، اما در طرح اصلی در سال 98 از ادامه کار مدیران فاقد شایستگی های حرفه ای، جلوگیری می شود.

امتیازی داده نشده

نظرات

با سلام مدیری که هنوز رسمی نشده و پیمانی هست و هنوز سابقه خوبی از خودش در مدیریت یک کلاس نشون نداده و توانایی ان را ندارد ولی با این سابقه کم مدیر است باید ببینم ملاک برای مدیر شون چبست و چه شرایطی داره که بصورت بخشنامه در اختیار همه مدارس قرار بگیر د تا دوستان و همکاران نظر بدن در کل ایده خوبی است.

ارسال نظر

Image CAPTCHA