تنبیه بدنی دانش آموز وجاهت قانونی و فقهی ندارد

1- خبرگزاری فارس =========================================================================================

معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش:

هیچ مجوز قانونی برای تنبیه‌بدنی دانش‌آموزان وجود ندارد

معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش گفت: هیچ مجوز قانونی در آموزش و پرورش برای تنبیه‌بدنی دانش‌آموزان وجود ندارد.

به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام و المسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با اشاره به حدیثی از امام هادی(ع) که می‌فرمایند «من هانت علیه نفسه فلا تأمن شره»، افزود: تنبیه علاوه بر آسیب بدنی، به سلامت روح و روان انسان نیز آسیب وارد می‌کند.

2- خبرگزاری مهر  ============================================================================================ 

معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش:

تنبیه بدنی دانش‌آموزان فاقد وجاهت قانونی و فقهی است

شناسهٔ خبر: 3798674 - سه‌شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۱

جامعه > آموزش و پرورش

معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش گفت: هیچ مجوز قانونی برای تنبیه بدنی دانش‌آموزان وجود ندارد و کسانی که مرتکب این تخلف شوند، به پرونده آنها در هیئت رسیدگی به تخلفات اداری رسیدگی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، حجت الاسلام محی الدین بهرام محمدیان با اشاره به حدیثی از امام هادی علیه السلام «من هانت علیه نفسه فلا تأمن شره»، افزود: تنبیه علاوه بر آسیب بدنی به سلامت روح و روان انسان نیز آسیب وارد می کند.

وی اضافه کرد: متخصصان تعلیم و تربیت نیز بر این باورند که تنبیه بدنی نه تنها اثر مثبتی بر جای نمی گذارد بلکه اثرات مخرب آن به مراتب بیشتر است.

3- خبرگزاری ایرنا  ============================================================================================

معاون وزیر آموزش و پرورش:

تنبیه بدنی دانش آموزان وجاهت قانونی و فقهی ندارد

تهران - ایرنا - معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش گفت: هیچ گونه مجوز قانونی برای تنبیه بدنی دانش آموزان در این وزارتخانه وجود ندارد و کسانی که مرتکب این تخلف شوند، به پرونده آنها در هیئت رسیدگی به تخلفات اداری رسیدگی می شود.

به گزارش گروه فرهنگی، حجت الاسلام والمسلمین محی الدین بهرام محمدیان افزود: رسیدگی به تخلفات ممکن است از تذکر شفاهی، تذکر کتبی، درج در پرونده، تعلیق از کار و حتی اخراج را در پی داشته باشد.

وی با اشاره به حدیثی از امام هادی(ع) که می فرماید، من هانت علیه نفسه فلا تامن شره، افزود: تنبیه علاوه بر آسیب بدنی به سلامت روح و روان انسان نیز آسیب وارد می کند.

بر اساس اعلام روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، محمدیان ادامه داد: متخصصان تعلیم و تربیت نیز بر این باورند که تنبیه بدنی نه تنها اثر مثبتی برجای نمی گذارد، بلکه اثرات مخرب آن به مراتب بیشتر است.

رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: از نظر فقهی و حقوقی، هرگونه ضرب و جرح ولو از جانب والدین که ولایت بر فرزندان خود دارند مجاز نیست و گاهی دیه نیز در پی دارد.

وی با مردود دانستن تنبیه دانش آموزان از نظر موازین فقهی و حقوقی با اشاره به جو تبلیغاتی ایجاد شده در روزهای اخیر افزود: این گونه دامن زدن رسانه ای به مساله، شائبه سیاسی بودن کار را در ذهن تداعی می کند.

فراهنگ ** 1883 ** 1071 ** دریافت کننده: مریم جلوداران ** انتشار دهنده: امید غیاثوند

4 - تنبیه بدنی دانش آموزان اثرات مخرب دارد
شبستان - اجتماعی - 16  ساعت پیش - سه شنبه 27 مهر 1395، ساعت 16:16 - - 34176536

معاون پژوهشی وزیر آموزش وپرورش گفت:متخصصان تعلیم و تربیت نیز بر این باورند که تنبیه بدنی نه تنها اثر مثبتی بر جای نمی گذارد بلکه اثرات مخرب آن به مراتب بیشتر است. - به گزارش خبرگزاری ...

5-  تنبیه بدنی دانش آموزان قانونی و فقهی است؟
الف - سیاسی - 20  ساعت پیش - سه شنبه 27 مهر 1395، ساعت 11:55 - - 34170257

رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: هیچ مجوز قانونی برای تنبیه بدنی دانش آموزان وجود ندارد و کسانی که مرتکب این تخلف شوند، به پرونده آنها در هیئت رسیدگی به تخلفات اداری رسیدگی می شود.

6- تنبیه بدنی دانش آموزان قانونی و فقهی است؟/ از تذکر شفاهی تا اخراج در انتظار معلمان متخلف
رویداد 24 - سیاسی - 20  ساعت پیش - سه شنبه 27 مهر 1395، ساعت 11:45 - - 34169948

رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: هیچ مجوز قانونی برای تنبیه بدنی دانش آموزان وجود ندارد و کسانی که مرتکب این تخلف شوند، به پرونده آنها در هیئت رسیدگی به تخلفات اداری رسیدگی می شود.

7- هیچ مجوز قانونی برای تنبیه بدنی دانش آموزان وجود ندارد
تابناک - اجتماعی - 21  ساعت پیش - سه شنبه 27 مهر 1395، ساعت 11:05 - - 34168788
معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش گفت: هیچ مجوز قانونی در آموزش و پرورش برای تنبیه بدنی دانش آموزان وجود ندارد.به گزارش فارس، حجت الاسلام و المسلمین محی الدین بهرام محمدیان رییس سازمان ...

8-  تنبیه بدنی دانش آموزان قانونی و فقهی است؟
ملیت - سیاسی - 19  ساعت پیش - سه شنبه 27 مهر 1395، ساعت 13:20 - - 34172429

رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: هیچ مجوز قانونی برای تنبیه بدنی دانش آموزان وجود ندارد و کسانی که مرتکب این تخلف شوند، به پرونده آنها در هیئت رسیدگی به تخلفات اداری رسیدگی می شود.

9- تنبیه بدنی دانش آموزان فاقد وجاهت قانونی و فقهی است
ایسنا - اجتماعی - 22  ساعت پیش - سه شنبه 27 مهر 1395، ساعت 10:20 - - 34167623

رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: هیچ مجوز قانونی برای تنبیه بدنی دانش آموزان وجود ندارد و کسانی که مرتکب این تخلف شوند، به پرونده آنها در هیئت رسیدگی به تخلفات اداری رسیدگی می شود.

10-  تنبیه دانش آموزان وجاهت قانونی و فقهی ندارد/  شائبه سیاسی بودن انتشار اخبار تنبیه دانش آموزان

میزان - اجتماعی - 22  ساعت پیش - سه شنبه 27 مهر 1395، ساعت 10:10 - - 34167366

معاون پژوهشی وزیر آموزش و پروش گفت: تنبیه دانش آموزان در مدارس به هیچ وقت وجاهت قانونی و فقهی ندارد. - به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان،حجت الاسلام محی الدین بهرام محمدیان با اشاره ...

11- هرگونه ضرب و جرح ولو از جانب والدین که ولایت بر فرزندان خود دارند مجاز نیست
خبرگزاری دانشجو - اجتماعی - 22  ساعت پیش - سه شنبه 27 مهر 1395، ساعت 10:06 - - 34167264

معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش گفت: هیچ مجوز قانونی در آموزش و پرورش برای تنبیه بدنی دانش آموزان وجود ندارد. - به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو"، حجت الاسلام و المسلمین محی الدین ...

 

12 - معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش: هیچ مجوز قانونی برای تنبیه بدنی دانش آموزان وجود ندارد
فارس - اجتماعی - 22  ساعت پیش - سه شنبه 27 مهر 1395، ساعت 10:01 - - 34167145

معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش گفت: هیچ مجوز قانونی در آموزش و پرورش برای تنبیه بدنی دانش آموزان وجود ندارد. - به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس"، حجت الاسلام و المسلمین محی ...

13- تنبیه بدنی دانش آموزان وجاهت قانونی و فقهی ندارد
ایرنا - سیاسی - 23  ساعت پیش - سه شنبه 27 مهر 1395، ساعت 09:45 - - 34166858

معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش گفت: هیچ گونه مجوز قانونی برای تنبیه بدنی دانش آموزان در این وزارتخانه وجود ندارد و کسانی که مرتکب این تخلف شوند، - به پرونده آنها در هیئت رسیدگی به تخلفات ...

14- 

ارسال نظر

Image CAPTCHA
شناسه امنیتی داخل تصویر را وارد کنید.