دومین جشنواره سینمایی «چهلچراغ» با محوریت ابا‌عبدالله الحسین(ع) برگزار می شود

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، جشنواره بین‌المللی «چهلچراغ» با پشت سر گذاشتن اولین تجربه خود و با توجه به هدف جشنواره، جریان‌سازی برای تولید و حمایت از آثار در حوزه محتوایی سیره زندگی معصومین(ع) در عرصه فرهنگ و هنر، قصد دارد با استفاده از نیروی نویسندگان و فیلم‌سازان فعال در عرصه فیلم کوتاه، اقدام به تولید اثر در حوزه محتوایی و سیره زندگی معصومین(ع) کنند.

در ادامه این گزارش آمده، از همه علاقه‌مندان و متخصصان این عرصه دعوت می‌شود طرح‌ها و ایده‌های خود در را بخش‌ها و محورهای زیر به دبیرخانه جشنواره ارائه کنند. لازم به ذکر است طرح‌ها، ایده‌ها و فیلمنامه‌های برتر که توسط مراکز انتخاب می‌شوند، از صاحبان اثر حمایت تولید خواهد شد.

در این خبر بخش‌های مختلف جشنواره چنین نام برده شده است؛ طرح مستند، طرح فیلمنامه داستانی، فیلمنامه ۱۰۰ ثانیه‌ای داستانی و فیلمنامه‌های ۱۸۰ ثانیه‌ای پویانمایی (موشن کمیک) چهار بخشی هستند که آثار را در بر می‌گیرند.

در انتهای این خبر مجوزهای این جشنواره هم چنین تشریح شده است. امر به معروف و نهی از منکر، بررسی جایگاه سیدالشهدا و قیام عاشورا در زندگی روزمره، عزت در برابر ذلت، بررسی مسائل اقتصادی قیام عاشورا، نقش و جایگاه بزرگان شیعه در تاریخ عاشورا و  بررسی نگاه واقعی به دنیا و چیستی آن از دیدگاه سیدالشهدا(ع)

محورهای مورد نظر این رویداد هستند.

این گزارش می افزاید: علاقه‌مندان و فعالان این عرصه قادرند تا پایان تیرماه سال ۱۳۹۶ آثار خود را به ایمیل دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.