سمینار تفسیر سوره ابراهیم(ع) در دانشگاه لندن

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) به نقل از پایگاه خبری «iidr»، این سمینار با عنوان «سوره ابراهیم: مِنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّورِ» برگزار و در آن چگونگی هدایت انسان از تاریکی به نور و روشنایی با استفاده از قرآن کریم مطرح می‌شود.

در زمانیکه در معرض بی‌عدالتی قرار می‌گیریم، بلافاصله احساس دلتنگی و ناامیدی می‌کنیم. در این سوره سرگذشت انسان‌های نابی که در معرض بی‌عدالتی‌ها، مشکلات و رنج‌ها قرار گرفته‌اند به ما یادآوری می‌شود و می‌فرماید «چرا ما بر خدا توکل نکنیم با اینکه ما را به راه‌های‌(سعادت)مان رهبری کرده، و ما به طور مسلم در برابر آزارهای شما صبر خواهیم کرد و توکل کنندگان باید فقط بر خدا توکل کنند.

این سوره به ما می‌آموزد که صبر کنید، فقط بر خدا توکل و به خود یادآوری کنید که هر چقدر هم که طول بکشد عدالت بالاخره برقرار خواهد شد.

در این سمینار همچنین داستان‌هایی از حضرت ابراهیم(ع) و دیگر انبیای الهی که در سوره ابراهیم نقل شده است، مورد بررسی قرار می‌گیرند.

این سمینار آموزشی از سوی آکادمی مطالعات قرآنی بریتانیا و مؤسسه توسعه و پژوهش اسلامی لندن در ادامه سلسله سمینارهای تفسیر سوره‌های قرآن کریم در لندن برگزار می‌شود.