همایش شرق‌شناسی و مطالعات ایرانی در هند برگزار می‌شود

 این کنفرانس که با همکاری دانشگاه دولتی هرات افغانستان، دانشگاه خجند تاجکستان و دانشگاه دولتی ایروان ارمنستان برگزار می‌شود، دارای دبیرخانه در کشورهای هند، تاجیکستان و افغانستان است که دبیرخانه مرکزی آن در ایران قرار دارد.

ریاست این همایش به عهده پروفسور آذرمیدخت صفوی، رئیس مرکز تحقیقات زبان فارسی دانشگاه علگیر هند و استاد ادبیات فارسی این دانشگاه است. دبیر علمی همایش پروفسور اصغر دادبه، استاد دانشگاه وچهره ماندگار حوزه زبان و ادبیات فارسی ایران و جهان است. همچنین 10 استاد برجسته از سراسر جهان به عنوان سخنرانان کلیدی در این همایش به سخنرانی خواهند پرداخت.

کمیته علمی معتبر و هیات داوران بین‌المللی این همایش از سراسر جهان بررسی و پذیرش مقالات پژوهشگران را به عهده خواهند داشت.

این همایش دارای دو محور ویژه و سمپوزیوم تخصصی در حوزه شرق شناسی، تاریخ و زبان فارسی با عنوان‌های «بررسی آثار، اندیشه‌های بیدل دهلوی» و «بررسی آراء و نظریات مستشرقان و اندیشمندان اسلامی» است.

کارگاه «آموزش تاریخ، تمدن و نسخه‌شناسی درهند» نیز در این همایش برای علاقه‌مندان برگزار می‌شود.

یکی از برنامه‌ها و محورهای مهم این همایش، هم‌اندیشی بین‌المللی در زمینه راهکارهای توسعه زبان فارسی در دنیای علم است و به دو مقاله برتر آن، لوح و تندیس تقدیر اهدا خواهد شد.

هم‌افزایی و تعامل با استادان و پژوهشگران برجسته بین‌المللی در همایش، ارائه گواهی‌نامه پذیرش معتبر علمی و بین‌المللی، ارائه مقاله در جایگاه بین‌المللی و توسط دانشگاه خارجی، ارائه گواهی حضور و گواهی ارائه مقاله، امتیاز علمی و کسب نمره کامل، انتشار چکیده مقالات در کتابچه همایش و مجموعه مقالات پذیرفته شده به صورت لوح فشرده، شرکت در کارگاه، سمپوزیوم تخصصی و ارائه گواهی‌نامه در صورت درخواست، امکان چاپ مقالات در مجله‌های تخصصی معتبر Scopus&ISI&ISC، امکان نمایه‌سازی مقالات در پایگاه‌های استنادی معتبر داخلی و خارجی و... از جمله امکاناتی هستند که در اختیار شرکت‌کنندگان در این همایش قرار می‌گیرند.

بر اساس اعلام دبیرخانه همایش، 10 دی ماه آخرین مهلت ثبت نام و ارسال مقاله است و 10 بهمن ماه نیز آخرین فرصت ثبت نام بدون ارائه مقاله است.علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این همایش به پایگاه اینترنتی Adabiatfarsi.com مراجعه کنند و با یا با شماره تلفن 02128421404 تماس بگیرند.