اعلام حمایت سازمان‌های بین‌المللی برای ارتقای بهداشت دانش‌آموزان اتباع خارجی برابر کرونا

معاون وزیر و رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور از اعلام حمایت و کمک سازمان‌های بین‌المللی برای تقویت سیستم بهداشتی مدارس و ارتقای سلامت دانش‌آموزان اتباع خارجی در مقابل ویروس کرونا خبر داد.

غلامرضا کریمی گفت: خوشبختانه تا این لحظه گزارشی مبنی بر ابتلاء دانش‌آموزان اتباع خارجی در ایران یا دانش‌آموزان ایرانی در خارج از کشور به ویروس کرونا یا کووید 19 گزارش نشده است. 

دبیرکل کمیسیون ملی آیسسکو در جمهوری اسلامی ایران با اشاره به تحصیل حدود 14 میلیون دانش‌آموز ایرانی و بیش از نیم میلیون دانش‌آموز اتباع خارجی در کشور، اضافه کرد: این روزها ضرورت دریافت کمک‌های بشردوستانه بین‌المللی به ویژه برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا شدیدا احساس می‌شود. بنابراین این مرکز مذاکراتی را با وزارت کشور و سازمان‌های بین‌المللی در این باره انجام داد و خوشبختانه سازمان‌های بین‌المللی برای تقویت سیستم بهداشت مدارس و کمک به ارتقای سطح سلامت دانش‌آموزان ایرانی و به ویژه دانش‌آموزان اتباع خارجی، اعلام همکاری و حمایت کرده‌اند.

رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور تاکید کرد: سلامت دانش‌آموزان نیز مانند آموزش آن‌ها مهم است. ما تمام توان خود را به کار می‌گیریم و از همه ظرفیت‌ها نیز نهایت استفاده را خواهیم برد تا سلامت دانش‌آموزان تضمین و نگرانی خانواده‌ها برطرف شود. 

وی اضافه کرد: خوشبختانه هم‌اکنون سیستم آموزش مجازی دانش‌آموزان هم برقرار است و در ایام تعطیلی مدارس، چه در مدارس بین‌المللی و تطبیقی داخل و چه مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، روند آموزشی و تربیتی دانش‌آموزان به خوبی دنبال می‌شود.