نظام آموزشی دانمارک

نظام آموزشی دانمارک

مقدمه:

نظام‌ آموزشی دانش آموزان را به این درک می رسانند که همه شبیه هم نیستند و هر کسی استعداد منحصر به فرد و ویژه خود را دارد و باید جایگاه مناسب با ویژگی های فردی خود را در جامعه پیدا کند. در سال ۲۰۱۶ کشور دانمارک به عنوان کشوری انتخاب شد که مردم آن بیشترین احساس خوشبختی را دارند. سیستم آموزشی دانمارک بر پایه این نیست که دانش آموزان خود را برای امتحان آماده کنند بلکه شوق به دانستن، دانایی و پیشرفت فردی و شخصیتی دانش آموز را اساس کار خود قرار می دهند.نمره در مدارس دانمارک بی معناست و دانش آموزان که به دستاوردهای بالا می رسند دارای حق ویژه ای نسبت به دیگر دانش آموزان نخواهند بود. در عوض به آن ها می آموزند که چگونه شخصیت خود را گسترش دهند. اصول آموزشی در دانمارک در مرحله اول به تشویق برای توسعه خود و خود پروری استوار است. بر اساس قانون مدارس این کشور، مدرسه فقط مسئولیت آموزش مهارت های اولیه را ندارد بلکه باید به دانش آموزان برای داشتن و کسب یک شخصیت قوی و چند بعدی و گسترده کمک کنند.نظام آموزشی دانمارک پیرامون تشویق دانش آموزان برای انتخاب شغل هایی شکل می گیرد که صرف نظر از میزان سود دهی اقتصادی باعث خوشحالی و احساس سعادت مندی در آنان شود. ۵۰ درصد جوانان دانمارکی کاملا یقین دارند که در انتخاب آینده شغلی خود آزاد هستند و کنترل و تسلط کاملی بر آینده خود دارند

خودشناسی مهمتر از خواندن و نوشتن

بر اساس قانون مدارس این کشور، مدرسه فقط مسئولیت آموزش مهارت های اولیه را ندارد بلکه باید به دانش آموزان برای داشتن و کسب یک شخصیت قوی و چند بعدی و گسترده کمک کنند. این هدف حتی پیش از ورود به مدرسه و در پیش دبستانی ها و مهدکودک های دانمارک هم پیگیری می شود. مربی مهد کودک قبل از ورود کودک به مدرسه باید دایره واژگانی او را توسیع بخشیده و روح بخشش و مسامحه و حضور فعال در جامعه را در آنان تقویت کند.

حفظ کردن ممنوع

در مدارس دانمارک دانش آموزان خود باید در جست و جوی اطلاعات باشند تا تجارب خاص خود را به دست بیاورند و منابع را با استقلال و با تکیه بر شخصیت خود تحلیل کنند. جمع آوری اطلاعات و تحلیل آن بر عهده خود دانش آموز است. در مدارس دانمارک دانش آموزان نقش گوش دهندگان را ایفا نمی کنند و در فرآیند تدریس مشارکت دارند. این نظام آموزشی بر پایه پرسش و پاسخ و شک افکنی است. معلم در فرآیند تدریس درباره ی موضوع مشخصی شک آفرینی می کند تا دانش آموزان هر یک رأی و نظر خود را ابراز کنند. «احترام گذاشتن به خود» از جمله اصول مهم آموزشی در کشور دانمارک است‌. خلاقیت، طرز تفکر انتقادی، ابتکار عمل داشتن در جامعه نیز به آنها آموخته می شود. در این فرآیند حفظ کردن مطالب درسی اهمیت ناچیزی دارد.

سیستم آموزش کشور دانمارک دارای 3 پایه می‌باشد:

مدرسه ابتدائی، مدارس جوانان و مدارس عالی که در واقع آموزش‌های افراد بالغ را نیز باید به آن اضافه کرد. مدرسه ابتدائی شامل یک دورة 9 ساله می‌باشد که قبل از آن یک دورة دل به خواه پیش دبستانی در نظر گرفته شده است. که جمعا 10 سال آموزش را در بر می‌گیرد.آموزش جوانان معمولا از نظر دانش گاهی دارای اهمیت است و شامل دانشگاه‌های هم‌راه با کنکور و یا دانشگاه‌های به صورت داوطلبی می‌باشد. برنامه‌هائی که برای افراد خاص در نظر گرفته می‌شوند آموزش ابتدائی حرفه‌ای و آموزش آزاد به عنوان انتخاب‌هائی آزاد برای جوانان در نظر گرفته می‌شوند. برنامه‌های آموزش جوانان معمولا در طول، تقریبا 3 سال انجام می‌گیرد ولی معمولا بین 2 تا 4 سال شناور است. در هنگام تکمیل تحصیلات جوانان این امکان پذیر است که فردی بخواهد در دبیرستان‌های مختلف نیز درس بخواند. این مدارس معمولا دارای دوره‌های 3-1 سال و یا 4-3 سال و یا 6-5 سال می‌باشند.

دبیرستان‌های علوم انسانی، فراهم کردن شرایط آموزشی شبانه و روزانه در این امر آموزشگاه‌های جوانان و آموزش گاه‌های تکمیلی همه از این موارد می‌باشند که همگی امکان پیش برد فنی و آموزشی را بالا برده و معمولا رشد فنی و حرفه‌ای دانش آموزان را باعث گردیده بدون آن که باعث ایجاد هیچ گونه شرایط خاصی از نظر شغلی برای فرد متقاضی گردد.

آموزش پیش دبستانی

ساختار آموزشی

در بخش آموزش پیش دبستانی دانمارک ، چندین موسسه وجود دارند که تسهیلات لازم را به طور تناوبی یا عادی برای سنین یک ماهگی تا 7/6 سالگی تأمین می نماید :

کودکستانها : برای کودکان یک ماه تا سه ساله

مهد کودک ها : برای کودکان 3 تا 7 ساله

موسسات مختلط : برای کودکان بالای 4 سال

کلاسهای پیش دبستانی : برای کودکان 5 تا 7 سال

اداره ومدیریت سه موسسه از چهار موسسه به عهده وزارت اموراجتماعی میباشد.بعضی از موسسات از طریق شهرداریها تأسیس واداره میشوند وبقیه مستقل یا موسسات خصوصی می باشند .موسات فوق ازکمک مالی دولت برخوردار می‌گردند‌ اما والدین بخشی از هزینه‌ها را (بیش از 35% ازکل هزینه را مطابق با در آمد شان) پرداخت می نمایند .

اداره کلاسهای پیش دبستانی به عهده وزارت آموزش میباشد.بنا ومحوطه این کلاسها در مدارس خصوصی تأمین گشته است.اززمان شروع سال تحصیلی81-1980، تمام شهرستانها تأسیس چنین کلاسهای نیاز داشتند.والدین هیچگونه شهریه ای را برای کلاسهای پیش دبستانی شهری پرداخت نکرده اند.حضور وثبت نام درموسسات پیش دبستانی اختیاری می باشد.در سه نوع اول موسسه ، به شاخصهای اصلی کودکان ، مانند کودکانی که از لحاظ اجتماعی مربوط به طبقه خانواده های فقیر وبی بضاعت یا خانواده های که والدینشان مشغول به کار می باشند . اولویت داده شده است.میزان حضورکودکان بین 35 % بای کودکان جوان تر در کودکستانها ومهد کودکها و90% برای کودکان 5 تا 6 سال که در کلاسهای پیش دبستانی حضور می یابند متفاوت می باشد. بیشتر موسساتی که از طریق شهرداری اداره می شوند از ساعت 6 یا 7صبح تا حدود ساعت 5 بعد ازظهر مشغول فعالیت میباشند. میزان ساعات کاری در هز سال 200 ساعت می باشد. سال تحصیلی از حدود 15 آگوست شروع وتا 20 ژوئن ادامه پیدا می کند.کودکان ممکن است بطو پاره وقت یا تمام وقت در موسسات فوق حضور یابند.ظرفیت کلاس پیش دبستانی نباید از 22 دانش اموزان تجاوزنماید.میزان ظرفیت موسسه مراقبت از کودک 40 تا 60 کودک میباشد.عموماً دو کارمند به ازای هر 10 تا 12 کودک (سنین 6 ماه تا 2 ساله ) و20 کودک (بین سنین 3 تا 6 ساله) وجود دارد.نه تنها کودکستانها بلکه موسسات مختلط نیز نمیتوانند آموزش مناسبی را ارائه نمایند. اهداف موسسات فوق حفظ شرایط زندگی خانگی کودک با ارائه مراقبت وشرکت دادن کودک درفعالیتهای اموزشی به منظور اثر گذاشتن بر روی پیشرفت شخصیت وخلاقیت کودک میباشد.

این روند ( روند فوق ) تا تصویب ماده قانون 270 مصوب سال1985 ادامه داشت.با این وجود، اکنون «آموزش» در کلاسهای پیش دبستانی  ارائه می گردد واز این رویه به عنوان « بازی وفعالت های دیگر که پیشرفت کودک را تر قی می دهد .» یا د می شود .

همچنین اختصاص زمانی برای آموزش رشته هایی مثل زبان دانمارکی وریاضیات امکان پذیر می باشد .هدف از برگزاری دوره های پیش دبستانی ، آماده کردن کودکان برای جریان وروند طبیعی ، تشویق برای بازی وتشریک مساعی با کودکان دیگر می باشد واز این رو برای رفتن به مدرسه تشویق می کردند.کلاسهای پیش دبستانی ، سه تا چهار درس در یک روز بر گزار نموده وپنج روز در هفته تشکیل میگردند. تغییری که در قانون آموزش پیش دبستانی اعمال گردید از تاریخ 1 آگوست 1986 به اجرا در آمد. مطابق این تغییر به کودکان پیش دبستانی ممکن است همراه با کودکان کلاس اول ازدوکلاس جامع پیش دبستانی ومتوسطه مقدماتی در تعداد معینی از دروس در هر هفته آموزش داده می شود .

کلاسهایی پیش دبستانی اساساً متعلق به پیش دبستانی می باشد  با این تفاوت که اصول وبنای خاص خودش را دارا می باشد .

هیچگونه بر نامه آموزشی برای فعالیت های کلاسهای پیش دبستانی مقرر نشده است . در اصل کارکنان کودکستانها برای انتخاب برنامه های آموزشی ، روشهای ومطالب آموزشی آزاد می باشند.با وجود شوراهای شهر برنامه های آموزش را تعیین وکمیته والدین اصول وضوابط فعالیتها را معین می سازد.

معلمین سه نوع ازآموزش وتحصیل دارای صلاحیت آموزشی میباشند.

با درنظر گرفتن فعالیتهای مختلط کلاسهای پیش دبستانی و اولین کلاس از در کلاس پیش دبستانی  ، معلمین با احراز صلاحیت آموزشی در پیش دبستانی، به آموزش تعدادی از دروس مشخص ومعین          می پردازند .

آموزش پایه

در کشور دانمارک 9 سال آموزش تمام وقت اجباری برای کودکان بین 7 تا 16 سال وجود دارد.این آموزش اساساً در مدارس شهری ( ابتدایی ومقدماتی متوسطه 90%) ارائه می شود .همچنین آموزش فوق در مدارس خصوصی ارائه میشود.متعاقب نهمین سال آموزش ابتدایی ومتوسطه مقدماتی،دانش آموزان میتوانند انتخاب نمایند تا دهمین سال را نیزادامه دهند.نظام آموزشی دانمارک تفاوتی بین آموزش پیش دبستانی ومتوسطه مقدماتی قائل نمی شؤد .

همانگونه که در فوق اشاره شد، برنامه های آموزش ابتدایی ومتوسطه مقدماتی از طریق شهرداریها نظارت وحمایت می گردد وازطریق شهرداری وبا همکاری هیأتهای خاص اداره می شود.والدین حق انتخاب مدرسه دولتی ومدرسه خصوصی را دارا میباشند.دراصل حتی می توانند کودکان را در خانه آموزش وتعلیم دهند. آموزش درابتدایی ومتوسطه مقدماتی که برای تمامی کودکان ودردسترس می باشد،مختلط بوده وبصورت مجانی ارائه میگردد(حتی برای دستیابی به کتاب ومطالب و وسایل آموزشی دیگر) 90% از کودکان دانمارکی در ابتدایی ومتوسطه مقدماتی حضورمییابند. شهریه ها که عمولاً به نسبت مقدارش متوسط وکم می باشد ، در مدارس خصوصی باید به طور کامل پرداخت گردد.

آموزش ابتدایی ومتوسطه مقدماتی هم از کلاس ابتدایی و1 سال تا 7 سال تشکیل یافته وهم بصورت کلاس ابتدایی و1 سال تا 10 سال تشکیل میگردد. در نهمین سال آموزش اجباری تمام می شود ودهمین سال اختیاری می باشد. آموزش اجباری در ابتدا بطور کامل ارائه نمی گردد ودانش آموزان مجبورند پس از هفتمین سال آموزش مدرسه را ترک کنند .

با این وجود ، هر دو نوع مدرسه یه یک شیوه سازماندهی شده اند . مدارس خصوصی حداقل باید از 1 سال تا هفت سال آموزش تشکیل شده باشند .دو نوع مدرسه تسهیلات لازم را برای سنین 14 تا 18 سالگی سپس از اتمام هفت سال آموزش در ابتدایی ومتوسطه مقدماتی فراهم می نماید.مدارس خصوصی ودولتی تحت اختیار ومسئولیت مقام واداره شهرداری می باشند ومدارس شبانه روزی خصوصی ازجانب وزارت آموزش مورد تأیید و نظارت قرار میگیرند

آخرین اصلاح وتجدید در مدارس ابتدایی و متوسطه مقدماتی درسال 1975( از آن زمان به بعد ، قئانین تغییرات اندکی یافته اند)صورت گرفت. ماده قانون جدید که در مورد مراکز ابتدایی ومتوسطه مقدماتی در ژوئن 1993 مورد تصویب وتأیید قرار گرفت ، از سال 1994 به اجرا در آمد. ماده قانون به اجرا درآمده ، عنوان می‌سازد که هدف از آموزش ابتدایی ومتوسطه مقدماتی دادن فرصت امکان کسب دانش،مهارت، روشهای کار و شیوه های بیان به کودکانی می باشد که باعث پیشرفت وترقی تمامی جنبه های فردی  دانش آموز می‌گردد . سال تحصیلی ازحدود 15 آگوست شروع وتا حدود 20 ژوئن ادامه می یابد و200 روز تحصیلی درهر سال وجود دارد.آموزش در پنج روز هفته ارائه میشود. یعنی از روز دوشنبه تا جمعه وزمان شروع کلاسها از 8 صبح تا 2 یا 3 بعد از ظهر وتنها با یک زمان کوتاه برای صرف ناهار می باشد.تعداد دروس هفتگی مطابق با سن کودکان تعین وثابت می باشد، ممکن است بین 15 و22 درس هفتگی برای کودکان کم سن و24 و34 کلاس نهایی از ابتدایی ومتوسطه درس هفتگی تفاوت داشته باشد. هر کلاس درسی 45 دقیقه بطول می انجامد در آینده ، تعداد دروس تغییر خواهند نمود و از این رو کودکان کم سن ( کلاسهای اول ودوم حداقل 20 درس در هفته خواهند داشت ودانش آموزان با سن بیشتر حداقل 28 درس درهفته خواهند داشت . زمان کلاس از چهارساعت تا هفت ساعت در روز، مطابق با سن کودک تغییر ونوسان خواهد کرد. دانش‌آموزان طبق سن گروه بندی می شوند در اصل، آموزش ابتدایی و متوسطه مقدماتی جامع      می باشد ودانش آموزان در یک کلاس در کل سال تحصیلی باقی می مانند.

با این  وجود ، آنها ممکن است در هشتمین تا دهمین سال ، برنامه های درسی بیشتری را در تعداد ی از رشته ها وموضوعات تحصیلی انتخاب نمایند .

هر معلمی یک رشته را تدریس می نماید . تیم وگروه معلمین ممکن است هر سال تغییر نماید اما عمومآ همان سال قبل را برای چندین سال تکرار وادامه می دهند. تا آنجائیکه سازماندهی اجازه می دهد، حداقل یک معلم اصلی وثابت با همان گروه دانش آموزان برای کل سال تحصیلی همراهی وباقی می ماند .

برنامه های آموزشی

در اولین سال ازدو سال، رشته های،زبان دانمارکی ،جبروریاضیات، تربیت بدنی وورزش ، تحصیلات مذهبی، هنر،موزیک وکلاس بحث آزاد، برنامه آموزشی اجباری را تشکیل میدهند .

بعلاوه درس تاریخ از سومین سال تا نهمین سال وزیست شناسی وجغرافی از سومین سال تا هفتمین سال و زبان انگلیسی از پنجمین سال به بعد وفیزیک وشیمی ار هفتمین سال تا نهمین سال اجباری می باشند. طبق قانون جدید تغییرات اساسی وکلی در کل رشته ها به عمل خواهد آمد درس تاریخ از سومین سال تا هشتمین سال اجباری خواهد بود. زبان انگلیسی از چهارمین سال شروع ویک رشته جدید ـ طبیعت و تکنولوژی ـ از اولین سال تا ششمین سال اجباری خواهد بود . زبان آلمانی وفرانسوی باید بصورت رشته های غیر اجباری از هفتیمن سال به بعد ارائه می گردد. تحصیلات فنی وحرفه ای ممکن است از هشتمین سال به بعد ارائه گردد از این روند به عنوان « دانش دامنه آموزشی وفرصتهای استخدامی موجود ودامنه شرایط موجود و متداول درزندگی کاری تعبیر میگردد و شامل بازدید ودوره تجربه کاری در موسسه های بازرگانی و موسسات می‌گردد. مشاوره دربخش فنی وحرفه ای و مشاوره آموزی وتجربه کاری، موضوعات اجباری درهفتمین، هشتمین ونهمین سال میباشند.

موارد فوق شامل فعالیتهای مثل ارائه اطلاعات و بحث در مورد اختیارات وفرصتهای شغلی و بازدیدها و کارآموزیهای کوتاه مدت در موسسات تجاری ، بازدیدهای از مراکز آموزشی وکار آموزی وانواع دیگری از مدرسه میباشد. اینگونه فعالیتها با همکاری نزدیک وتنگاتنگ جامعه محلی صورت می‌پذیرد .معلم کلاس مسئول مشاوره در بخش آموزش وفنی حرفه ای می باشد . مدرسه خاص یک مشاوره آموزشی دارد که بعنوان یک مشاور برای معلمین ، دانش آموزان و والدین عمل نموده وقرار دادهایی را با موسسات آموزشی وتجاری منعقد می نماید .

از هشتمین سال به بعد، تعدادی ازرشته های عملی وجود دارند که مدارس ممکن است بصورت رشته های غیر اجباری برای تقویت خلاقیت ذهنی دانش اموزان وترقی علائق وتوانایی‌هایشان ارائه نماید .تغییرات اندک در این زمینه در آینده صورت خواهد پذیرفت.

درس دیفرانسیل در هشتمین، نهمین ودوهیم سال برای جبر وریاضیات وانگلیسی وآلمانی ودر نهمین و دهمین سال برای فیزیک وشمسی بصورت دوره های پیشرفته ودروس پایه که به ترتیب به امتحان اتمام دوره وامتحان اتمام دوره پیشرفته ( تکمیلی )ارائه می‌گردند. اتخاذ تصمیم نهایی در مورد دوره ایی که  دانش آموزان آن را ادامه خواهد داد به عهده والدین پس از مشاوره با دانش‌آموزان و مدرسه میباشد.

درآینده مقاطع ابتدایی  ومتوسطه مقدماتی بصورت مکمل  عمل خواهند کرد عنی براساس تصمیم گیری دانش آموزان در قبال دوره پایه و دوره پیشرفته یک دوره برای امتحانات ترک دوره انتخاب می شود.کلاسها به مقاطع تقسیم بندی نمیشوند اما بصورت گوهی اجرا و برگزار می‌گردند .در همان زمان ، آموزش دیفرانسیل طرح اصلی خواهد بود .

با درنظر گرفتن طراحی برنامه های آموزشی وروشهای آموزش ودرس خاص ومقامات محلی از آزادی واستقلال عمل زیادی برخوردار می باشند .

اگر چه پارلمان اهداف کلی ابتدایی ومتوسطه مقدماتی را تعیین و مقرر ساخته است ، وزیر آموزش اهداف رشته های خاص را تعیین می نماید و نحوه دستیابی ونائل آمدن به این اهداف و مقاصد به عهده مقامات آموزش محلی ومدارس خاص  می باشد .

ارزیابی تحصیلی

نظام ارزیابی ، نگرش آزادیخواهانه را به مقاطع ابتدایی و متوسطه مقدماتی منعکس می سازد  هیچگونه  نمره ای برای اولین سال تا هفتمین سال وجود ندارد اما مدارس باید دانش آموزان و والدین را به طور مرتب از پیشرفت‌شان در کارهای شفاهی وکتبی در طی سال آگاه نمایند در هشتمین ، نهمین ودهمین سال، نمرات صفر تا 13 برای فعالیت سالانه در رشته های فوق که در امتحان اتمام دوره از آنها امتحان به عمل خواهد آمد ، در نظر گرفته شده است .دانش آموزان بطور خودکار از یک کلاس به کلاس دیگر انتقال داده میشوند .

هنگامی که مدرسه را ترک کردند کل دانش آموزان گواهی نامه اتمام دوره ایی را دریافت می نمایند که شامل رشته های آموخته شده ، نمرات نهایی برای فعالیت سالانه ونتایج امتحان می باشد.امتحان کلی اتمام دوره وجود ندارد ، امتحانات ممکن است براساس یک رشته برگزار گردند واین دانش آموزان می باشند که تصمیم می گیرند در امتحان شرکت نموده ودر کدام رشته امتحان دهند.نمرات از صفر تا 13 در نظر گرفته شده اما حداقل نمره قبولی وجود نداد

امتحان اتمام دوره پیش دبستانی ومتوسطه مقدماتی ممکن است در11رشته به عمل آید امتحان اتمام دوره تکمیلی ممکن در 5 رشته فقط در پایان دهمین سال به عمل آید تنها دانش آموزانی که در دوره پیشرفته در دهمین سال شرکت کرده اند ممکن است در امتحان دوم شرکت نمایند .

امتحانات کتبی استاندارد می باشند، این امتحانات از طریق وزارت آموزش برگزار ونمره گذاری می گردند. امتحانات شفاهی از طریق معلم خاص و هر رشته درحضور یک معلم از مدرسه‌ی برگزار می‌گردد.گواهی نامه اتمام دوره به 95 درصد از کودکان ونوجوانان 16 ساله اعطا می گردد .

نرخ مدارس خصوصی پایه

دانش آموزان   67302 ، معلمین  5817 ، مدارس   403

نرخ مدارس شبانه روزی پایه

دانش آموزان     16113 ، معلمین  1700 ، مدارس  215

متعاقب نهمین سال پیش دبستانی ومتوسطه مقدماتی ، آندسته از دانش آموزان که دهمین سال آموزش را انتخاب نکرده اند می توانند به دوره دبیرستان یا آموزش فنی وحرفه ای مقدماتی راه یابند.دانش آموزانی آموزش در دهمین سال را انتخاب نمایند می توانند دوره دبیرستان وآموزش فنی وحرفه ای مقدماتی را پس

از پایان دهمین سال ادامه دهند وبه مقطع آموزش مقدماتی عالی راه یابند.درحدود8% نظام آموزشی را پس از نهمین یا دهمین سال به اتمام می رسانند.درحدود 50% ازکودکان دهمین سال غیر اجباری را ادامه می دهند اکثر کسانی که مدرسه مقدماتی راپس ازدهمین سال به اتمام می رسانندتحصیلات خود را در مقطع دبیرستان یا آموزش فنی حرفه ای وکار آموزی ادامه میدهند.نزدیک به یک سوم جوانان دوره دبیرستان یا دوره HF را انتخاب می نمایند

آموزش متوسطه

آموزش متوسطه تکمیلی

آموزش متوسطه تکمیلی می تواند به بخشهای ذیل تقسیم میگردند :

ـ آموزش متوسطه تکمیلی عمومی

ـ دبیرستان ودوره های مقدماتی عالی

ـ آموزش متوسطه تکمیلی فنی حرفه ای ( به آموزش نی وحرفه ای مقدماتی رجوع شود)

ـ دوره های تجاری عالی ـ دوره های فنی وعالی و HHX ; HTX

دبیرستانها موسسات مجزایی می باشند که با اندکی استثناء آموزش را تنها در مقطع آموزش اجباری تکمیلی ارائه می نمایند.مدارس یک دوره سه ساله را به دانش آموزان بین 16 تا 19 سال ارائه می نمایند که منتج به امتحان اتمام مدرسه متوسطه تکمیلی  می شوند که دانش‌آموزان را برای ورود به دانشگاه آماده   می نماید .

اکثر دبیرستانها از طریق استانها، اداره تأسیس می شوند همچنین تعدادی دبیرستان خصوصی وجود دارند این مدارس تقریباً 6% از دانش آموزان را در خود جای می دهد آموزش در مدارس دولتی بصورت رایگان  می باشد.شهریه کمی ( مبلغ ناچیزی ) در مدارس خصوصی پرداخت می گردد . ماده قانون مربوط به مدارس متوسطه تکمیلی مقرر می سازد که شورا ی استان باید کمک های مالی را به نقل وانتقال        دانش آموزان از خانه به مدرسه اختصاص دهد .

دبیرستان دوره HF کتب درسی را به دانش آموزان قرض میدهند .مطالب و وسایل آموزشی دیگر ممکن است فروخته شود .مشق دیگر دوره دبیرستان STUDENTERCURSER می باشد که یک دوره دو سه را به دانش آموزانی ارائه می نماید که دهمین سال آموزش را در کلاسهای روزانه وشبانه به اتمام رسانده باشند .

دانش‌آموزانی که مطابق میل وانتخاب خودشان به دوره دبیرستان راه می یابند(معمولاً نزدیک‌ترین دبیرستان به محل اقامتشان) باید نهمین سال را بر اساس حکم صادره از جانب پیش دبستانی ومتوسطه مقدماتی شان مبنی بر اینکه آنها مجاز ودارای صلاحیت ویا صلاحیت تقریبی برای تحصیلات آکادمیک در این مقطع می باشند به اتمام رسانده باشند . مشروط به ظرفیت مدرسه .

داوطلبان واجد شرایط باید در مدرسه ای که خودشان انتخاب کرده اند پذیرفته گردند اگر مدرسه ظرفیت وگنجایش لازم را نداشته باشد از داوطلبان در مدرسه ای که آنها خواهان آن می باشند امتحان وگزینشی به عمل می آورد.اگر دبیرستان به این نتیجه برسدکه نتیجه امتحان رضایت بخش می باشد داوطلبان پذیرفته می شوند.دبیرستانها بصورت مختلط میباشند.سال تحصیلی 199 روز واز 15 آگوست شروع وتا 15 می زمان شروع امتحانات ادامه می یابد دبیرستان به ترم ها تقسیم بندی نمی شود اما در ماه اکتبر،کریسمس وعید پاک واز اواسط ژوئن تا اواسط آگوست وجود دارند.مدارس 5 روز در هفته واز ساعت 8 صبح تا 2 بعد از ظهر با یک زمان کوتاه مدت برای صرف ناهار برگزار می گردند .

دانش آموزان مطابق سن ورشته تحصیلی مورد انتخابشان گروه بندی می گردند . برای هر رشته یک معلم وجود دارد گروه معلمین ممکن است هر سال عوض گردد اما عموماً همان کلاس را برای چندین سال ادامه میدهند .

برنامه های آموزشی

ساختار برنامه های آموزشی دوره دبیرستان توسط قانون اصلاحی که از سال تحصیلی آگوست 1988 اعمال گردید تغییر نموده است.با این وجود طبق ماده قانون مصوب سال 1903 آموزش هنوز هم در دو رشته ارائه میگردد ، رشته زبان ورشته علوم .

50% از دختران و16% از پسران رشته زبان را انتخاب مینمایند. برنامه آموزشی اصلی برای هر دو رشته یکسان وعمومی می باشد.بعلاوه بعضی از رشته های اجباری در سالهای 1و2و4 برای انتخاب در مقطع عالی یا متوسطه ( سه رشته در سه یال ویک رشته در دو سال وجود دارد )

برنامه آموزشی اصلی شامل زبان دانمارک،تاریخ ،زیست شناسی (اولین سال) موزیک ( اولین سال)جغرافی (دومین سال) هنر(سومین سال) تحصیلات مذهبی (سومین سال) تحصیلات کلاسیک ( سومین سال ) وتربیت بدنی می باشد .

رشته های اجباری  در رشته علوم امل زبان انگلیسی ، آلمانی یا فرانسوی ، سومین زبان خارجی ( فرانسوی ، آلمانی ،لاتین ، ژاپنی ، اسپانیایی یا روسی) علوم ولاتین (تنها در اولین سال می باشد ) .رشته های اجباری در علوم شامل ریاضیات ، فیزیک ، زبان انگلیسی ، دومین زبان خارجی ( آلمانی فرانسوی ،اسپانیایی ، لاتین ، ژاپنی ، یا روسی) وشیمی  تنها در اولین سال میباشد.

رشته های انتخابی در مقطع عالی شامل موزیک وعلوم اجتماعی در هر دو رشته به انضمام زبان انگلیسی ، آلمانی وسومین زبان خارجی در سومین سال می باشد .

دررشته زبان، زبان یونانی ولاتین نیز انتخابی وگزینشی میباشند.دررشته علوم، زیست شناسی وشیمی در دومین سال به انضمام ریاضیات وفیزیک در سومین گزینشی واختیار می باشد.دروس اختیاری در مقطع متوسطه شامل هنر، زیست شناسی ، کامپیوتر،تئاتر،اقتصاد ، فیلم ، موزیک ، فلسفه ، تربیت بدنی ، علوم اجتماعی ، تکنولوژی وجغرافی درهر دو رشته می باشد.دررشته زبان، زبان لاتین به انضمام شیمی ، ریاضات وفیزیک در سومین سال  نیز اختیاری می باشد .ضوابط ومعبار اصلی در گزینش وانتخاب که توسط کل دانش آموزان صورت می پذیرد به قرار ذیل می باشد :

ـ کل چهار سال گذرانده شود ودر هر سال تنها یک رشته  انتخاب گردد

ـ حداقل در رشته باید در مقطع عالی انتخاب گردد .

ـ دانش آموزان رشته زبان باید حداقل یک زبان خارجه را در مقطع عالی انتخاب نمایند 

ـ دانش آموزان رشته علوم باید مقطع عالی را در یکی از رشته های ذیل انتخاب نمایند . زیست شناسی ، شیمی ، موزیک ، فیزیک ، ریاضیات یا علوم اجتماعی .

ـ مقطع عالی با رشته علوم اجتماعی یا موزیک باید با مقطع متوسطه با رشته زیست شنا سی ، شیمی یا جغرافی ویا مقطع عالی با رشته ریاضیات یافیزیک ادغام گردد .

تعداد دروس هفتگی که هر مدرسه باید آموزش دهد 32 درس در اولین سال و31 تا 32 درس در دومین وسومین سال می باشد.در اولین سال کل 32 درس به رشته های اجباری اختصاص داده شده است.دردومین سال 27 درس به رشته های اجباری ودر سومین سال 17 درس ه رشته های اختصاصی داده شده است.اداره آموزش متوسطه تکمیلی چارچوب برنامه های آموزشی کل رشته های مقاطع را که باید آموزش داده شوند را صادر وتنظیم می نماید . اما دبیران خاص وکلاسها با همکاری یکدیگر درموردجزئیات( برای مثال محتوا ، تحصیلات ویژه) تصمیم گیری می نماید .

 

 

ارزیابی تحصیلی

با اتمام موفقیت آمیز دوره تحصیلی در دبیرستان دانش آموزان باید پس از پایان دهمین سال در امتحانات خارجی که منتج به STUDENTEREKSAMEN  میگردد شرکت نماید .

از هر دانش آموز امتحانات کتبی به زبان دانمارکی در تمامی رشته های مقطع عالی در پایان سومین سال وزبان انگلیسی ( رشته های زبان ) یا ریاضیات اجباری در پایان دومین سال به عمل می آید.علاوه بر موارد فوق 5 یا 6 امتحان شفاهی از مجموع ده امتحان در طی سه سال تحصیلی به عمل می آید.طی اولین هفته سومین سال هردانش آموز ازتکالیف کتبی به زبان دانمارکی ، تاریخ یا یکی از رشته های انتخاب شده در مقطع عالی معاف می باشد .

تکالیف ازجانب معلم هررشته ارزیابی می‌گردند ویک ممتحن خارجی ازجانب وزارت انتخاب و انتصاب       می گردد. نمره تکالیف کتبی در سومین سال درنتیجه امتحان کلی به حساب آورده می شود.ورقه امتحانات کتبی از طریق اداره آموزش متوسطه تکمیلی مورد ارزیابی قرار می گیرد واز جانب دو ممتحن خارجی که از طرف سازمان انتخاب شده اند نمره داده می شوند .

اداره آموزش متوسطه تکمیلی مورد امتحانات شفاهی دانش آموزان در کلاسهای خاص تصمیم گیری      می نماید اداره فوق جدول زمانی کاملی را برای هرمدرسه تنظیم نموده وممتحنین خارجی رابرای هررشته تعیین می‌نماید.نمره ازجانب معلم هررشته وممتحن خارجی داده می شود.به عملکرد دانش آموزان دوازده نمره تعلق می‌گیرد.

دانش‌آموزانی کهSTUDENTEREKSAMEN    را به اتمام رسانده اند گواهینامه ای داده میشود که نمرات امتحانی ، نمرات عملکرد و معدل امتحانات در آن قید شده است .

علاوه بر امتحانات STUDENTEREKSAMEN عملکرد دانش آموزان از جانب معلمین دو بار در طی سال تحصیلی ودر پایان سال تحصیلی ارزیابی می گردد .امتحانات کتبی در پایان هر سال ( ماه می وژوئن) به زبان دانمارکی از کل دانش آمو زان ودر زبان انگلیسی از دانش‌آموزان رشته زبان و در رشته ریاضیات از دانش‌آموزان رشته علوم امتحان به عمل می آید

در پایان دومین وسومین سال از رشته های اختیاری که دانش‌آموزان در مقطع عالی انتخاب کرده اند امتحان به عمل می آید.امتحانات ترمی از ماه فوریه تا ماه آوریل می باشد.در زبان انگلیسی برای دانش‌آموزان رشته زبان و در ریاضیات برای دانش آموزان رشته علوم در دومین سال امتحان به عمل می اید ودر زبان دانمارکی در رشته های اختیاری در سومین سال امتحان به عمل می آید .نمره ای که به هر امتحان داده می شود در نمره امتحان کلی به حساب آورده می شود در پایان اولین ودومین سال سه امتحان شفاهی‌که شامل امتحان نهایی در STUDENTEREKSAMEN  می باشد برگزار می‌گردد .

تکالیف وارزیابی ها در پایان هرسال وامتحانات ترمی ازجانب معلم هررشته انتخاب می‌گردد نمراه امتحانی ترمی در زمان تعیین نمرات ترم ونمرات عملکرد سالیانه به حساب آورده می شود .نمرات به تمامی دروس به استثنای تربیت بدنی و ورزش در پایان کل سه سال داده می شود.در رشته هایی که از آنان امتحان کتبی خارجی به عمل می آید دو نمره به عملکرد سالیانه داده می شود  ، یک نمره به کار کتبی ویک نمره به کار شفاهی در رشته های دیگر تنها یک نمره به عملکرد سالیانه داده می شود.نمره عملکرد سالیانه از جانب معلم هر رشته داده می شود ونشان‌دهنده توانایی وصلاحیت دانش آموز در پایان سال تحصیلی می باشد.

بر اساس  ارزیابی که در پایان اولین ودومین سال به عمل می آید شورای معلمین، دانش آموزان ووالدین را در ارتباط با پیشرفت وترقی در کلاس بعدی راهنمایی می نماید .

اگر دانش آموز  به طور مرتب در دوره ها حاضر گردد می تواند مطابق با حضورش یا عدم حضورش دوباره در امتحانات شرکت نماید. دانش‌آموز و والدینش تصمیم گیرنده های نهایی می باشند . در طی سومین سال امتحانات کتبی ساختگی به طور محلی برگزار میگردد نتایج امتحانات فوق زمانی که معلمین ارزیابی نهایی را به عمل می‌آورند به حساب‌ آورده می شود. چندین معلم دبیرستان مسئولیت ارائه راهنمایی به دانش‌آموزان  در ارتباط با آموزش ، هزینه های مالی، موضوعا ت و مسائل اجتماعی وشخصی را برعهده دارند. درحدود بیست ساعت راهنمایی برای هر گروه درطی سه سال تحصیل در نظر گرفته شده است .

دوره عالی مقدماتی HF

دوره آموزشی مذکور یک دوره دو ساله میباشد وامتحان نهایی دانش آموزان را برای آموزش عالی وکسب آموزش بیشتر واجد شرایط می سازد .دوره HF درسال 1967 به منظور ارائه «دومین شانس»به جوانان و بزرگسالان درنظام آموزشی شکل گرفت.دوره HF در دبیرستانها به عنوان یک دوره دو ساله تمام وقت ودر موسسات مجزا به صورت یک رشته در چند سال ارائه می‌گردد.شرط رسمی برای پذیرش در این دوره ها در دوره تحصیلی دو ساله و امتحان اتمام دوره تکمیلی پیش دبستانی ومتوسطه مقدماتی به زبان دانمارکی وامتحان اتمام دوره پیش دبستانی ومتوسطه مقدماتی در درس ریاضیات زبان انگلیسی وآلمانی می باشد .

آموزش در دوره های تمام وقت رایگان میباشد. شهریه ناچیزی از داوطلبان در دوره های تک رشته پرداخت می‌گردد.جدول زمانی به رشته هایی که از جانب دانش‌آموز انتخاب می شود بستگی دارد . دوره آموزشی از اواسط ماه آگوست تا اواسط ماه می زمان برگزاری امتحانات بطول می‌انجامد وتعطیلاتی در ماه اکتبر ، کریسمس و عید پاک از پایان ماه ژوئن تا اواسط ماه آگوست در نظر گرفته شده است .

نتیجه مهم نیست

در دانمارک نتیجه و نمره دانش‌آموزان مهم نیست، بلکه آنچه بیش از همه چیز اهمیت دارد این است که دانش‌آموزان مدارس و دانشجویان دانشگاه‌ها از آموختن لذت ببرند و به پایان تحصیلات به عنوان پایان     رنج های خود نگاه نکنند. در این میان دانش‌آموزانی هستند که نمی دانند که برای آینده چه می خواهند و به نوعی دچار تردید هستند.در نظام آموزشی دانمارک این دانش آموزان درزیر مجموعه طرحEfterskole )  ) قرار می گیرند. براساس این طرح دانش آموزان ۱۴ تا ۱۵ ساله، یک سال به مدارس مخصوصی فرستاده می شوند تا تصمیم درست بگیرند. در این مدارس، تمرکز بر جنبه هایی است که در مدارس معمولی کمتر به آنها پرداخته می شود؛ امری که مجال را برای گسترش و کشف استعدادهای دانش آموزان فوق الذکر در زمینه های مختلف ورزشی هنری و صنعتی فراهم می آورد. این مدارس خاص دانش آموزان را به کمک به یکدیگر تشویق می کنند، به خصوص کمک به آن دسته از افرادی که در هماهنگ شدن با زندگی اجتماعی با مشکل روبه رو هستند.

برنامه های آموزشی

دوره HF از رشته های اصلی عمومی وسه رشته اختیاری که می تواند به طور اختیاری ترکیب گردند تشکیل شده است.رشته های اصلی عمومی شامل زبان دانمارکی ، دروس مذهبی ، تاریخ ، زیست شناسی ، جغرافی ، ریاضیات ، زبان انگلیسی ، موزیک ، هنر ، آلمانی ، علوم اجتماعی ، وتربیت بدنی میگردد .

رشته اختیاری تنها دردومین سال‌آموزش داده می‌شوند.(به استثنای زبانهای نوآموز) وبدین‌قرار می‌باشند  :  زیست شناسی ، زبان آلمانی .علوم اجتماعی ، موزیک ، هنر ، تربیت برنی ،زبان فرانسوی یا روسی ، شیمی ، فلسفه وزبان انگلیسی .

رشته های دوره HF همانند رشته های دوره دبیرستان می باشند با این فرق که در محتوا با یکدیگر فرق  می‌نمایند . وزارت آموزش مقررات وضوابط برنامه های آموزشی را تعیین وصادر می نماید که کل اهداف ومحتوای آموزش را تعیین کرده باشد .

ارزیابی تحصیلی

به منظور قیولی در امتحان ، دانش آموزان باد کل رشته های اصلی عمومی را به انضمام بعضی از رشته ها ی انتخابی را به اتمام رسانده باشد. امتحانات نهایی از تمامی رشته ها در پایان سال بعمل می آید.امتحانات کتبی وشفاهی در رشته های زبان انگلیسی ، دانماکی ، آلمانی ، فرانسوی ، ریاضیات بعنوان دروس اصلی یا یک درس اختیاری وار دروس انتخاب شده در مقطع عالی امتحان به عمل می آورد. علاوه بر گزارشات و امتحانات کتبی که به صورت منظم ومتداول در تعداد از دروس به عمل می آید .علاوه برگزارشات وامتحانات کتبی که به صورت منظم ومتداول در تعداد از دروس به عمل می آید و علاوه بر تکالیف کتبی در رشته زبان دانمارکی و تاریخ ، دانش آموزان باید یک تکلیف کلی واصلی را از رشته ای که انتخاب نموده تهیه نمایند و زمان تهیه ونوشتن تکلیف در طی یک هفته می باشند که دانش آموزان ار دروس دیگر فارغ شده اند.تکلیف فوق از جانب معلم وممتحن ارزیابی ونمره داده شده در نتیجه امتحان نهایی به حساب آورده می شود.به عملکرد دانش آموزان از صفر تا 13 نمره تعلق می‌گیرد.دانش‌آموزان موفق گواهی نامه دریافت می نمایند که نشان‌دهنده نمرات رشته اصلی عمومی ودروس انتخابی ، تکلیف کتبی اصلی ومعدل نمراتشان می‌باشد .

درهر دورهHFراهنمایی ومشاوره آموزش ارائه می گردد که آموزش دانش آموزان وآموزش فنی وحرفه ای را در بر می گیرد.اغلب دانش آموزان دورهHF به آموزش کوتاه مدت یا آموزش عادی ادامه می دهند درحدود یک سوم دانش آموزان دوره HF از نظام آموزشی برای بیش از یک  سال پس از اتمام دهمین سال FOLESKOL کناره گیری می نمایند .

آموزش فنی وحرفه ای

آموزش فنی وحرفه ای مقدماتی در دانمارک در سه شکل و فرم اصلی پس از اتمام پیش دبستانی ومتوسطه مقدماتی ارائه می گردد :

ـ آموزش وکار آموزی فنی وحرفه ای مقدماتی

ـ دوره های تجاری عالی (HHX)

ـ دوره های فنی عالی (HTX)

از ژانویه سال 1991، نظام آموزش وکار آموزی فنی وحرفه ای مقدماتی  بطور چشمگیری تغییر یافته است.اصل خودگردانی واستقلال عمل آموزش فنی وحرفه ای اساساً مبتنی بر ماده قانون 210 مصوب سال 1989 در مورد مدارس فنی وحرفه ای و ماده قانون 211 مصوب سال 1989در مورد آموزش وکار آموزی فنی وحرفه ای می باشد .

یک نظام ترکیبی برای تمامی دوره های کارآموزی وآموزی فنی وحرفه ای مقدماتی در مدارس تجاری و مدارس فنی شکل گرفت. مدارس فوق تقریباً دو سوم گروه نمونه ای از جوانان را در خود ثبت نام نمود .

درحال حاضر 58 دوره با بیش از299 رشته تخصصی مختلف وجود دارد.تنها با گسترش یک دوره، تمامی دورهای به عنوان دوره های تناوبی وآموزشی سازماندهی می شوند که آموزش تئوری در مدرسه فنی وحرفه ای با آموزش عملی ثابت جایگزین گردد .

کل آموزش فنی وحرفه ای ودوره های کارآموزی منتج به اعطای کارگر ماهر می‌گردد دوره های کارآموزی از بخش اول وبخش دوم تشکیل شده است که هر دو بخش شامل تجربه کار عملی وتحصیل وآموزش        می باشد.کل دوره کار آموری عموماً بیش از چهار سال بطول نمی انجامد . طول دوره های تحصیلی اساساً نمی تواند به  بیش از 80 هفته تجاوز نماید .

جزئیات بیشتر در مورد ساختار دوره ها ، مثل اختصاص زمان بین مدرسه وکار آموزی، از طریق کمیته های تجاری تعیین ومشخص می‌گردد.شرط لازم این است‌که باید روابط متقابل بین آموزش مدرسه و        کارآموزی بیشتر از قبل باشد.

عموماً دوره ها مختص سنین 16 تا 20 سال می باشد. به منظور پذیرش در آموزش فنی وحرفه ای ودوره کار آموزی، دانش‌آموزان باید آموزش اجباری را به پایان رسانده باشند . پذیرش بر اساس گواهی نامه های اتمام دوره صوت نمی پذیرد .

دو بخش در آموزش فنی وحرفه‌ای و کارآموزی وجود دارد ، یعنی بخش مدرسه وبخش آموزش عملی ، پذیرش در بخش در شروع در بین دوره تحصیلی ، پس از آنکه دانش‌آموزان آموزش وکار آموزی مشابه ایی را در یافت نمودند ، صورت می پذیرد .خواه دانش آموزان بخش مدرسه را انتخاب نمایند یا دوره آموزش عملی را شروع نمایند ، طول دوره ومحتوای آموزش یکسان خواهد بود.دانش آموزانی که بخش مدرسه را انتخاب می کنند اساساً با اولین دوره تحصیل و مدرسه که 30 هفته بطول می انجامد مشروع به تحصیل خواهد بود.دانش‌آموزان در بخشهای مختلف کارآموزی می‌بینند واز مشاوره وراهنمایی در مورد مشاغل وآموزش بهره می‌برند.آموزش‌در کارگاه مشاغل یک موقعیت خاص می شود و با آموزش دروس تئوری تکمیل می گردد.یک سوم از زمان آموزش برای دروس اختیاری ـ برای آمادگی در امتحان ـ ودروس عمومی وخلاقیت ذاتی ودرونی در نظر گرفته شده است.پس از اولین دوره مدرسه وتحصیل ، دانش‌آموزان ، دوره  کارآموزی‌اشان را انتخاب و در دومین دوره مدرسه وتحصیل ادامه تحصیل میدهند. پس از اولین دوره مدرسه ، دانش‌آموزان باید قرارداد کارآموزی با یک شرکت را قبل از آنکه آنها شروع به کار آموزی شرکت و مبادرت نمایند.دانش‌آموزان از روزی‌که شروع به تجربه کار عملی می نمایند از اولین حقوق وحق الزحمه برخوردار می گردند. کارآموزانی که با دوره 20 هفته ای کار آموزش عملی در کار گاه را شروع می نمانید، باید قرارداد آموزشی داشته باشند آنها حقوق ومزایا در طی آموزش ودوره کار آموزی بر خوردار می‌گردند که به طور عمده از اعتبارات بودجه مالیات مستخدمین تأمین می گردد.در سال 1991، در حدود 75 % از جوانان در مدارس فنی ودر بخش مدرسه مورد پذیرش قرار گفتند درصد فوق در مدارس تجاری بیشتر    می باشند .

اهداف آموزشی

اهداف اصلی آموزش فنی وحرفه ای وسیاست آموزش ، افزایش وارائه آموزش بیشتر جوانان در مقطع آموزش فنی وحرفه ای می باشد ودوره های آموزش جوانان باید فرصتهای واقعی را برای ادامه آموزش وکارآموزی ارائه نماید .

همچنین دوره های فوق با این هدف ترتیب داده شود که نه تنها اشخاص جوانی که آموزش جوانان را در مدرسه متوسطه تکمیلی انتخاب نموده یا دوره یادگیری امتحان مقدماتی عالی را برگزیده‌اند ، بلکه افرادی که کار آموزی جوانان را درتجارت برگزیده اند باید از آموزش عمومی برخوردار گردند که برای مشارکت‌شان در زندگی کاری وجنبه های دیگر زندگی اشان از اهمیت فراوانی برخوردار باشد .

برنامه های آموزشی

بخش مدرسه تمامی دوره های کار آموزی وآموزش فنی وحرفه ای از چهارنوع دروس عملی وتئوری به قرار ذیل تشکیل یافته است :

ـ دروس مقدماتی ، دروس حوزه ای ، دروس تخصصی ، دروس اختیاری

دروس مقدماتی ودروس حوزه ای هریک بر یک سوم دوره دلالت می نماید درحالیکه دروس تخصصی ودروس اختیاری هریک بر یک شش دوره دلالت می نماید .

درحالیکه مدارس تصمیم می‌گیرند که کدام دروس احتیاری باید ارائه گردد کمیته های تجاری ، نفوذ بی‌چون وچرایی با درنظر گرفتن دروس مقدماتی، دروس حوزه ایی ودروس اختصاصی را دارا می باشند. دروس مقدماتی جنبه های فنی وحرفه ای وکلی وعمومی را با یکدیگر ادغام می سازد. معنایش ارائه اصل مبتنی بر ساختار فنی وحرفه ای می باشد واز این رو برای چندین مقطع عمومی می باشد.دروس حوزوی برای دوره خاص و ویژه وفوق العاده می باشند وبه دانش آموزان صلاحیت فنی وحرفه ای ویژه وکلی را ارائه می نماید. دروس اختصاصی ، به دانش آموزان صلاحیت فنی وحرفه ای ویژه را ارائه می‌نماید. دروس اختیاری برای آموزش وکار آموزی وپذیرش در آموزش دانشگاهی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد  .دروس اختیاری شرط لازم نیازهای مهارتی وآینده استخدامی در مدرسه محل می باشد.

مشاوره آموزشی وفنی وحرفه ای در مدارس فنی وتجاری از جانب مشاوران وراهنمایات ارائه می شود که از میان معلمین مدرسه انتخاب شده اند .

دوره های کار آموزی

همانگونه که توضیح داده شد ساختار اصلی آموزش فنی وحرفه ای ، یک دوره آموزشی تناوبی می باشد که آموزش عملی ،دو سوم از کل آموزش را در برمی‌گیرد .آموزش در حین کار در بیش از یک یا چندین شرکت صورت می پذیرد که مورد تأیید کمیته تجاری به عنوان مکانی برای تجربه‌ی کار عملی در دوره مورد نظر   می باشد و بر اساس قرار داد آموزشی وکارآموزی ین کا آموز ورکت در مورد تصویب وتأیید قرار می گیرد .

زمانیکه کار آموز مکانی را برای آموز درحین کاریافت ، قرارداد وآموزش باید بین کارآموز وشرکت منعقد می‌گردد. قرار داد کل دوره مدرسه ، شرکت وبالعکس ودوره های مدرسه ، دوره های آموزش عملی و هر گونه امتحان نهایی کار آموزی را در بر می گیرد .

قرارداد آموزشی همیشه بصورت کتبی معقد می گردد و قرارداد باید بر روی فرم مورد تأیید وتصویب وزارت تنظیم گردد.کار آموزی که به حد نصاب سنی برای بستن قرار داد نرسیده اند ، رضایت والدین را برای انعقاد قرار داد باید جلب نمایند.نحوه پرداخت وشرایط بواسطه مجموعه قرار دادهای معامله ، قوانین که حتی خشی برای قرارداد به شکل اتحادیه در نیامده است ، مورد استفاده قرار می گیرند، تنظیم می‌گردد. مدارس فنی وحرفه‌ای وشرکت‌هایی که تجربه کار علی را ارائه می نمایند محدود به تبادل اطلاعاتی می باشند که برای آموزش دانش آموزان سودمند ومفید می باشد.کمیته های تجاری باشد تضمین نمایند که کارآموزان از آموزش ذوفنون وعالی برخوردار میباشند.

ارزیابی تحصیلی

حرفه (مهارت) وپیشرفت کارآموز ، مطابق با رشته ، از طریق امتحانات کتبی وشفاهی ـ گاهی بصورت تکالیف و وظایف انجام شده ـ یا از طیق تکالیف و وظایف مستمر کار آموزی از جانب معلم مورد ارزیابی قرار

میگیرد ، نمرات با جدول نمرات 0-13) یا جدول دیگری که مورد تأید وتصویب وزارت می باشد، داده میباشد.ارزیابی وامتحانات زمانیکه آموزش مدرسه به پایان رسید ، صورت می‌گیرند ،( به عمل می آیند) ومدرسه گواهی نامه را مبنی بر شرایط احراز گشته وشرایطی که کامل گشته اند ، صادر می نماید .

هنگامی که دانش آموز آموزش در حین کار را همراه با تجربه عملی به اتمام رساند ، شرکت گواهی نامه‌هایی را دال بر اتمام دوره صادر می نماید.وزارت آموزش به طرحهایی ارزیابی را برای دوره های آموزشی و        کار آموزی تنظیم مقرر می‌سازد.برگزاری امتحان از طریق وزارت آموزش وکمیته های تجاری مربوطه با تقسیم وظایف و مسئولیتها بر دوش آنها ، کنترل میشود.اغلب آموزش فنی حرفه ای ودوره های کار آموزی ، به امتحان نهایی ختم می شود. مطابق با دوره گذرانده شده ، امتحان ممکن است به صورت گزینش و آزمایش کارگر ماهر یا امتحان ( ارزیابی ) یا ترکیبی از این دو صورت گیرد.

آموزش فنی حرفه ای در نظام متوسطه تکمیلی (HTX) ; (HHX)

علاوه بر دوره هایی آموزش فنی وحرفه ای مقدماتی ، مدارس تجاری وفنی ، دوره های را که منتج به امتحان عالی فنی وامتحان عالی تجاری می‌گردند را ارائه می نمایند .دوره های فوق کاملاً مبتنی بر مدرسه میباشند و با برگزاری امتحان به پایان میرسند .

دوره ها فوق دانش آموزان را برای استخدام وپذیرش در آموزش دانشگاهی واجد شرایط می سازد .اگر چه دوره های HHX در مدارس تجاری ودوره های HTX در مدارس فنی چندین نقطه مشترک با دوره های متوسطه عمومی دارند ، با این وجود دوره های فوق به وضوح ظاهر ویژه خود را حفظ کرده واساساً هدف از دوره های فوق استخدام در بخش خصوصی میباشد. دوره ها دستیابی به آموزش دانشگاهی در دانشگاهها ، مدارس تجاری عالی ودوره های مدرک مهندسی را مهیا می سازند .

شرکاء اجتماعی از نفوذ شان بر دوره های HHX و HTX استفاده می نمایند. شورای مشاوره فنی وحرفه ایی کمیته‌های جداگانه ایی را برای HHX و HTX به منظور ارائه مشاوره به وزیر آموزش در مورد محتوی واهداف دوره های متوسطه تکمیلی فنی وحرفه ای منصوب وانتخاب نموده است.در سال 1990 ، پارلمان قوانین در برگیرنده HHX و HTX را تصویب نمود .دوره هایی که بصورت فنی وحرفه ای در نظام مدرسه متوسطه تکمیلی تطبیق وارده شده بودند ، با یک قانون خاص با اصلی قانونی مستقل ترکیب گشتند .قانون پیامد واقتباسی برای اصلاح آموزش فنی وحرفه ای بود ، اما در همان زمان برای قدت بخشیدن به‌آموزش متوسطه تکمیلی فنی وحرفه ای که چندین ساختار مشترک با آموزش متوسطه تکمیلی داشت ، ارائه شد.پذیرش برای دوره های HHX و HTX تغییر یافت، بگونه‌ای که دانش آموزان شایسته وواجد شرایط بطور مستقیم از پیش دبستانی ومتوسطه مقدماتی می توانند مورد پذیرش قرار گیرند.درهمان زمان ، رشته های مورد پذیرش بخشهای مقدماتی جدید دوه های کارآموزی وآموزش فنی وحرفه ای ادغام گردیدند امکان تغییر کلی از دوره آموزش فنی وحرفه ای مقدماتی به دوره های HHX و HTX وبرعکس وجود دارد

تمامی دوره ها رایگان می باشند .دوره هایی که به HHX و HTX ختم می شوند ، سه سال به طول می‌انجامد وعموماً سنین 16 تا 19 سال را در بر می‌گیرد.دوره های فوق به دو مقطع زمانی تقسیم می‌گردند  اولین سال بصورت آموزش ، کار آموزی فنی حرفه ای برگزاری می‌گردد ـ دانش آموزان اغلب با دانش آموزان اولین سال که دوره کار آموزی فنی وحرفه ای مقدماتی را بر می‌گزینند ، همراه می شوند درحالیکه دو سال بعد ، بصورت تئوری برگزار میگردد .در سال 1994 ، ماده قانون جدید مربوط HHX و HTX از طریق پارلمان تصویب و اتخاذ گردید.قانون فوق در سال 1995 به تحقق پیوست.تأثیر واعتبار این قانون ، اختصاص یک سال مقدماتی در هر دوی دوره ها که بیشتر بصورت تئوری برگزار گردد .

برنامه های آموزشی

در دوره های HHX دانش آموزان برای کار در رشته های با درخواست مستقیم در اداره ومدیریت تجاری آموزش می بینند.دروس اجباری شامل : زبان دانمارکی ، زبانهای خارجه ، حسابداری ،مدیریت مالی ، قوانین تجاری، پردازش اطلاعات، ریاضیات واقتصاد می باشند.

رشته های اجباری در دوره HTXاین دوره نیز شامل کارگاه صنعتی وکار در آزمایشگاه می شود تقریباً دو سوم دوره از دروس اجباری ویک سوم دوره از دروس اختیاری تشکیل شده است.

ارزیابی تحصیلی

دوره ها به  امتحان نهایی ختم می شوند.وزارت آموزش هر سال تصمیم میگیرد تا کدام امتحان برگزار گردد از هر دانش آموز بطورمتوسط حداقل 10 وحداکثر 12 امتحان به عمل می آید .امتحانات می توانند بصورت کتبی ، شفاهی یا بصورت کار پروژه ای به عمل آید . ارزیابی از طریق تعین نمره از صقر تا 13 به پایان    می رسد .

مدارس تولیدی

تحت قانون مصوب ششم ژوئن 1985، مدارس تولیدی به پیشنهاد مقامات استان وشهرستانها تأسیس وبه عنوان موسسات مستقل شکل گرفتند . نقش ووظیفه مدارس فوق ارائه آموزش ترکیبی و برنامه های تولیدی بود که داوطلبان  را از سنین 16 تا 19 سال در موقعتی بهتر وعالی تر برای کسب شغل یا برای یک دوره آموزش احراز صلاحیت قرار می داد .

دانش آموزان معمولاً در مدرسه تولیدی در حدود 12 ماه به آموزش ویا دگیری می پردازند اما اگر آنها مکان آموزشی وکار آموزی یاشغلی را بدست اورند می توانند هر زمان که بخواهند مدرسه را ترک نمایند. ویژگییها ومشخصات مهم مدارس تولیدی انعطاف پذیری آموزشی وروشهای آموزش وارتباطشان با فعالیتهای که با بازار کار تژبیق اده شده است می باشد.فعالیتهای آموزشی بر اساس نیازهای برخواسته از موقعیتهای عملی شکل می گیرند .

از این رو دروس ثابتی وجود ندارند اما آموزش در دروس زبان دانمارکی ،علوم اجتماعی، ریاضیات ودروس جدید درتمامی مدارس تولیدی ارائه می‌گردد.کشاورزی، باغداری، جنگلداری ، شیلات ، صنایع نساجی ، باطریهای خورشیدی ، فرش بافی، قفسه وکابینت سازی وکنده کار دروس عمومی میباشند که در مدارس تولیدی ارائه می شوند .درمیان دوره های مختلف که به منظور مبارزه با بیکاری دایر شده اند ، دوره های EIFU معطوف به ارائه معرفی کلی فنی وحرفه ای به بازار کار گشته است . دوره های فوق از آموزش مبتنی بر مدرسه یا طول دوره 8 تا 10 هفته ودوره تجربه کاری یا مدت زمان 4 هفته تشکیل یافته اند   دوره ها در مدارس برای آموزش کارگران نیمه ماهر ارائه می‌کردند. براساس فعالیت وتلاش کمیسیون اجتماعی که از جانب وزیر امور اتماعی تشکیل شده است، قانونت جدیدی در مورد HGU )دوره های فنی وحرفه ای مقدماتی ) در1 آگوست 1993 اعمال گردید .

دوره HGU با دوره های آموزشی فنی وحرفه ای ودوره های کارآموزی دیگر، در این مورد که بصورت ترکیبی میباشد فرق می نماید . به این صورت که از قبل در مورد کدام دوره برگزار گردید وکدام محتوی آموزشی تدریس وآموزش داده شود تصمیمی اتخاذ نشده است .

ماده قانون جدید در مورد HGU یک چارچوب قانونی است که روند فوق را در مورد دوره ها به منظور سازماندهی آنها مطابق باخواسته ها وتوانائیهای خاص دانشجو امکان پذیر می سازند.دوره های HGU دو سال به طول می انجامد و دوره خاص اساساً از دوره عملی تشکیل یافته است .آموزش عملی بطور کلی در شرکتهای خصوصی ودولتی صورت میگیرد . این روند هدف HGU برای ارائه  مدرکی  به جوانان می باشد که ممکن است به تحصلات در آموزش تجاری وفنی وکار آموزی ختم گردد ومقدماتی را برای استخدام در بازار کار ایجاد می نماید.دوره های HGU از طریق شهرداریها اداره می شوند ، شرکاء اجتماعی در برنامه آموزشی مداخله وشرکت نمی نمایند .

آموزش عالی

ساختار آموزشی

موسسات آموزش دانشگاهی ممکن است به دانشگاهها ، مراکز دانشگاهی وموسسات دیگر آموزش دانشگاهی تقسیم شده باشند . انتخاب متنوعی وجود دارد بیش از 130 موسسه برنامه ها تحصیلی با مدت زمان ومقاطع مختلف ارائه میدهند.حق انتخاب ، بیشتر از طریق گسترش چشمگیر آموزش عالی غیر آکادمیک در رشته های آموزش فنی وحرفه ای افزایش یافته است

دانشگاهها ومراکز دانشگاهی دوره ها را ارائه می‌نمایند وتحقیق وپژوهش در دروس دانشگاهی صورت       می گیرد. موسسات آموزش دانشگاهی دیگر در بخش دانشگاهی ، دوره های را ارائه می نمانید وتحقیق وپژوهش دررشته های مثل مهندسی، علوم دامپزشکی، داروسازی، معماری ، موزیک ورشته های تجاری مختلف صورت میگیرد.

کالجهای آموزشی، معلمین پیش دبستانی ومتوسطه مقدماتی را آموزش می دهند وموسسه تحقیقی خاص خودشان یعنی مدرسه آموزش تحصیلات سلطنتی دانمارک را دارا می باشند .

موسسات غیر آکادمیک کوتاه مدت یا متوسط را بویژه در رشته های تکنولوژی ، آموزش ، بهداشت وکار اجتماعی ارائه می نمایند .

پذیرش تحصیلی

مدارک وشرایط ورود به دانشگاه ، امتحان اتمام دوره متوسطه تکمیلی ، امتحان مقدماتی عالی ، امتحان تجاری عالی و امتحان فنی عالی می‌باشند. موسسات غیر آکادمیک اصلی و با این وجود ممکن است دانشجویان را بدون شرایط فوق مورد پذیرش قرار دهد .

شرایط جایگزین شامل حضوردرمدرسه به مدت 9-10 سال وگذراندن تجربه کاری وامتحان ورودی یا یک امتحان مکمل میباشند. محدودیت درپذیرش درتمامی دوره های آموزش دانشگاهی دانمارک وجود داد.دانشجویان ودانشجویان ازموسسات خاص فرم درخواست تمرکز یافته را درخواست می‌نمایند.به منظور پذیرش در یکی از دوره‌های آموزشی فنی تکمیلی ،دانشجویان باید آموزش فنی وحرفه ای و دوره های  کارآموزی را در یکی از رشته های مربوط به دوره ای که انتخاب نموده اند به اتمام رسانده باشند.شرایط پذیرش در آموزش تجاری تکمیلی از امتحانات احراز صلاحیت مقطع متوسطه تکمیلی تا اتمام آموزش فنی وحرفه ای ودوره های کار آموزی مربوطه متفاوت می باشد .

شهریه تحصیلی

هیچگونه شهریه برای ثبت نام در آموزش دانشگاهی دریافت نمی شود.از دانشجویان در شکلی از وام ها وکمک های مالی که برای پرداخت هزینه های زندگی ، خرید کتب و وسال آموزشی دیگر ارائه می گردند حمایت به عمل می آید .

سال تحصیلی

طبق قانون ، سال تحصیلی به دو نیم سال تحصیلی تقسیم شده است:

· از ماه سپتامبر تا ماه دسامبر · ماه ژانویه تا ماه ژوئیه

دانشجویان یک هفته تعطیلی در ماه اکتبر، کریسمس وعیدپاک دارند .بعضی دوره ها دارای دو دوره ویژه سالیانه می باشند .

دوره ها ی آموزشی

طبق قانون ، مدارک کارشناس درتمامی رشته های اصلی دانشگاهی (کار شناسی تکنولوژی ، علوم اجتماعی، علوم انسانی،کارشناسی علوم طبیعی وعلوم بهداشتی) پس از سه سال تحصیلی قابل ارائه وکسب می باشد.در رشته علوم انسانی ،یک دوره چهار ساله ویک دوه ویژه کارشناسی ارشد شش ساله وجود دارد.بیشتر دوره ها که منتج به کسب مدرک کارشناسی ارشد میگردند ، در طی پنج سال مقرر شده اند اما بعضی دانشجویان این دوره را در بیش از پنج سال طی می نمایند.دوره های فوق از طریق مراکز دانشگاهی که با یک یا دو سال دورهع مقدماتی علوم تحصیلی وپایه آعاز می گردد ، دانشجویان را برای تعدادی از  دوره های تحصیلی تکمیلی واجد شرایط می نماید.دوره های آموزش فنی تکمیلی به عنوان آموزش فنی وحرفه ای مقدماتی مستمر ودوره کارآموزی سازماندهی می‌گردند . آموزش اساساً بصورت تئوری می باشد ودروس عمومی با عناویتن وموضوعات فنی وحرفه ای که بیشتر بر روی درخواست وکاربرد تأکید شده است . تا تئوری مرتبط می باشد .

تقریباً در حدود 25 دوره آموزشی فنی تکمیلی مختلف وجود دارند که معمولاً یک تا دو سال بطول        می انجامند. دوره های آموزش فنی تکمیلی با همکاری مدار تجاری وفنی ارائه می‌گردند . به عنوان مثال از دوره تکنسین فنی وتخصی می توان یاد نمود . این دوره چهار سال بطول می انجامد واز هشت دوره 6 ماه که از آموزش تئوری در مدرسه وآموزش عملی در شرکت وبالعکس تشکیل یافته است.دوره فوق با تکالیف وارزیاب کتبی به اتمام می رسد وبه دانشجویان موفق دیپلم اعطا میگردد.دوره های آموزش تجاری تکمیلی نسبتاً جدید واندک می باشند وشامل یک دوره مبتنی بر فنی وحرفه ای در مدرسه وبه مدت 2ویک دوم سال در علوم کامپیوتر ویک دوره دو ساله در اقتصاد بازار می باشند.دوره های غیر دانشگاهی با طول دوره متوسط که سه سال تا چهار سال بطول می انجامد وجود دارد وشامل دوره های چهار ساله در مهندسی و روزنامه‌نگاری ودوره های سه ساله درکار اجتماعی،مامایی، کاردرمانی ، فیزیوتراپی و کار در آزمایشکاه بیمارستان می باشند .

ارزیابی تحصیلی

بطورکلی دانشجویان دوره های متوسطه تکمیلی بواسطه برگزاری امتحانات ارزیابی میگردند . امتحانات فوق بصورت امتحان درونی که از طریق ممتحنین یا ممتحنین خارجی که از میان معلمین موسسه انتخاب شده اند ارزیابی می گردد ویا بصورت امتحانات خارجی که از طریق ممتحنین معلم ویا ممتحنین خارجی که ازجانب وزیر آموزش انتخاب می شوند ارزیابی میگردد.به ارزیابی های به عمل آمده طبق جدول نمرات که ازصفر تا 13 میباشد نمره داده می شود .

عالی 13-10. خوب 7- 9. رضایت بخش 6 . ضعیف 5-0

ارزیابی از بیش ازیک سوم دور ازطریق قبولی یا ردی صورت می‌گیرد.قسمتهای مهمتر واصلی تر باید از طریق برگزاری امتحانات خارجی ارزیابی گردد .

کادر آموزشی

هر دانشکده دارای یک هیئت علمی 5 تا 15 عضو می‌باشد ( برای مثال: اتحادیه‌های فنی و حرفه ای، دبیرستان‌های علوم انسانی، مدارس شهرستان‌های مختلف درحد راهنمائی و دبیرستان و فرمانداری ). این گروه معمولا (( علائق و خطوط کلی هر دانشکده را مشخص کرده و آن ار به عنوان یک موسّسه آموزشی در نظر گرفته و در مورد راهبردهای کلی هر دانشکده برای کارکردهای خارجی و پیشرو طولانی مدت تصمیم می‌گیرد )) این مسئول اداره دانشکده و هم چنین مشخص کرده بودجه مورد نظر می‌باشد.

رئیس دانشکده مسئول ادارة روزانه دانشکده است و امور آموزشی و اداری و بودجه‌ای را زیر نظر می‌گیرد. هر دانشکده شامل 2 شورا می‌باشد یکی برای دانش آموزان و دیگری برای مسئولین و کارکنان این شوراها لازم الاجرا هستند

شرایط لازم برای مدرسین در دانشکده‌های آموزشی

همه مدرسین در دانشکده‌ها بایستی شرایط زیر را دارا باشند:

مدرک دانشگاهی ( حداقل فوق لیسانس ) در مسائل علوم انسانی و یا علوم تجربی

یک مدرک تحقیقاتی ( حداقل در حد فوق لیسانس ) از مدرسه پادشاهی دانمارک در مورد مسائل آموزشی

برای سال‌های بعد از استخدام آموزگاران ناچار هستند که میزان توانائی و موقعّیت خود را تثبیت نموده ( در مورد موضوع مورد تدریس خود ). این معلمین توسط کمیته‌ای که از طرف وزارت خانه مشخص می‌شود مورد سنجش قرار می‌گیرند آموزش معلمان

خط مشی قانونی

قانون استحکام(لایه استحکام )که در سال 1997( 10ام جولای ) تصویب گردید و مربوط به آموزش معّلمین می‌باشد تنها در مورد خطوط کلی برنامه ریزی‌ها صحبت می‌کند:

طول مدّت، موضوعات، قوانینی که شامل تشکیل مؤسّسات و ترتیب مدیریتی آن‌ها می‌باشد

قانون وزارت خانه‌ای شماره 382 در 19 ام ژوئن سال 1998 موضوعات مربوط را تنظیم می‌کند، خطوط کلی در مورد موضوعات درس را مشخص می‌کند و قوانین کلی در مورد ارزیابی دانش آموزان را مشخص می‌نماید. قانون گذاری‌های جزئی بیش‌تر معمولا در برنامه‌های محلی دیگر که توسط مؤسّسات مختلف ایجاد می‌گردد اجرا می‌شوند.

آموزش مربیان پیش دبستانی

کارمندان تمامی موسسات پیش دبستانی وکلاسهای پیش دبستانی دارای مدرک معلمی ونگهداری از کودک میباشند.مدرک دوم ( نگهداری از کودک ) دوره های آموزش معلم کوتاه مدت را شامل می شوند .از یکم ژانویه 1992 ، کل معلمین پیش دبستانی آموزش یکسالی را دیه اند این آموزش در کالجهای آموزش غیر دانشگاهی ارائه می گردد وسه سال ونیم بطول می انجامد که 15 ماه از این دوره عملی می باشد.پیش از سال 1992 ، یک برنامه سه ساله دایره برای معلمین کودکستان وجود داشت.دراصل معلمین بصورت تمام وقت استخدام وبکار گماشته می شوند.از سال 1993 تمام معلمین جدید پیش دبستانی ومتوسطه مقدماتی براساس قرارداد گروهی استخدام شده اند .

آموزش معلمین پیش دبستانی

بسیاری از پدران و مادران معمولا دارای کارهای تمام وقت هستند و این در دانمارک هم به همین منوال می‌باشد لذا بسیاری از آن‌ها از مراکز نگهداری کودکان و یا افرادی که از کودکان پرستاری می‌کنند استفاده می‌نمایند . معمولا هیچ گونه آموزش رسمی کودکان تا قبل از سنین 6 یا 7 سالگی وجود ندارد امّا در بعضی از مراکز آموزش‌های مهارت‌های اولیه اجتماعی برای کودکان در نظر گرفته شده است معمولا افرادی در این زمینه فعالیت می‌کنند همگی در مراکز آموزش عالی تحصیل کرده و به عنوان آموزش‌گران اجتماعی معروف هستند.

آموزش معلمین پایه

معلمین ابتدایی ومتوسطه مقدماتی آموزش مقطع دانشگاهی تخصصی به مدت چهار سالی آموزش می بینند ، انها در تمامی رشته ها آموزش دیده اما در دو رشته متخصص وصاحب نظر می گردند . آموزش 16 هفته بصورت آموزش عملی صورت می پذیرد .در کل معلمین بصورت تمام وقت استخدام میشوند. ازسال 1993، تمام معلمین جدید پیش دبستانی ومتوسطه مقدماتی بصورت قراردادی استخدام شده اند .

دراصل معلمین مجبور به ادامه وتدریس نمی باشند واین امر منوط به تصمیم مهمی می باشد با وجود ماده قانون مربوط به ابتدایی ومتوسطه مقدماتی ، معلمین مجبوربه ادامه تدریس وآموزش در موضوعات اصلی ومهم نمی باشند .

نرخ دانش آموزان،معلمین و مراکز آموزش ابتدایی ومتوسطه مقدماتی

دانش آموزان 525720       معلمین 50462      مدارس 1688 

این رقم شامل 50000 کودک مقطع پیش دبستانی و5000 دانش آموزمدارس خصوصی می گردد .حداکثر نسبت معلمین به دانش آموزان در مراکز آموزش پایه 1 به 28 می باشد نسبت میانگین 1 به 19 می باشد

آموزش معّلمین متوسطه

در حال حاضر، آموزش معلمین در حدود 18 دانشکده در کل دانمارک تدریس می‌شود. این دانشکده‌ها توسط وزارت آموزش و پرورش اداره می‌شوند و این به دین منظور است که هم از نظر تدریس در سطحی مناسب قرار گیرند و هم بتوانند از نظر اقتصادی حمایت شوند. دانشکده‌های آموزش تنها آموزش گاه‌هائی هستند که برنامه‌ای 4 ساله ارائه می‌دهند که معمولا گروه‌هائی از مدرسین را برای مدارس دانمارک فراهم می‌کنند.

معلمین متخصص تمامی رشته ها بامدرگ دانشگاهی واساساً متخصص در رشته کارشناسی ارشد می باشند . به منظور ارائه آموزش معلمین باید استخدام یا به صورت آزمایشی استخدام شوند . سپس آنها دوره  آموزش

معلم عملی وتئودی را در طی شش ماه می گذرانند .

دوره تئوری از دوره شبانه روزی چها روزه در دو رشته ویک دوره هشت روزه تئوری آموزشی در کلاسهای که به صوت ناحیه ای تشکیل شده اند تشکیل یافته است .

دوره دوم منتج به امتحان کتبی میگردد. دوره عملی حداقل 120 ساعت آموزش ودروس نظری را در اولین سال استخدام در بر می‌گیرد.معلمین بر اساس قرارداد بر طبق توافق بین مجمع شوراهای استان واتحادیه علمی معلمین مدرسه متوسطه تکمیلی استخدام می کردند .در حدود 100% از کارکنان آموزش وپرورش را معلمین نیمه وقت تشکیل می دهند .

طول مدّت آموزش معمولا 4 ساله است این برنامه شامل تدریس عملی در یک مدرسه به مدت 24 هفته‌ای می‌باشد که معمولا ساختار بندی آن توسط موسّسه‌های به خصوصی تهیه می‌شود.

این برنامه شامل موضوعات زیر می‌باشد:

موضوعات اصلی و اساسی و هسته‌ای

نظریه‌های آموزشی، مباحث روانشناسی، آموزش‌های عمومی در مدرسه و جامعه ( 70%)  آموزش‌های فلسفه و مطالعات مذهبی ( 20%)

تدریس به صورت عملی و تجربی ( 60%)

دادن تئوری وتز) ( Thesis ) 15%)

موضوعات اصلی دیگر :ریاضیات یا زبان دانمارکی ( 70%) ، موضوعات اساسی دیگری ( هر کدام 55% ) به انتخاب هر کدام از دانشجویان 4 موضوع اصلی و اساسی و هسته‌ای بایستی چنان انتخاب گردند که حداقل 2 تا از این موضوعات شامل: علوم انسانی، علوم تجربی و موضوعات عملی زیبا شناختی باشد.

(این درصد‌ها دلالت بر همة کارکردهای دانشجویان در طول مدت یک سال می‌باشند (

پذیرش تحصیلی

مقتضّیات پذیرش برای برنامه آموزش مدرسّین یکی از آزمون‌های پیشرفته در مرحله ثانویه است: آزمون پیشرفته آمادگی، آزمون پیشرفته بازرگانی، آزمون پیشرفته فن آوری با وجود این واقعّیت که تعداد متقاضیان برای این امر بسیار زیاد است و امکانات آموزشی برای همه تابی فراهم شدن نیست لازم است که آزمون‌های اولیه‌ای برای پذیرش معلمین انجام گیرد.

هر سال، وزارت خانه مکان‌هائی برای آزمون اختصاص می‌یابد و متقاضیان بایستی از دو مرحله گذر کنند

الف) در مرحله اوّل متقاضیان فقط در صورتی پذیرفته می‌شوند که در آزمون نمرة مناسب به دست آورند.

ب) در مرحله دوّم دانشجویان در صورتی پذیرفته می‌شوند که در آزمون هر دانشکده که هر دانشکده آن را

به صورت خاص انجام می‌دهد پذیرفته می‌شوند. این دانشکده‌ها معمولا برای ایجاد قیاس‌ها و ملاک‌های خاص، با یک دیگر هم‌کاری کرده و برای پذیرش در مقاطع دبیرستانی در خارج از کشور و یا دیدارهای علمی با یک دیگر هم‌کاری می‌نمایند. یک سوم  دانشجویان مرد و دو سوم آن‌ها زن هستند.

آموزش معلمین  فنی وحرفه ای

آموزش معلم فن وحرفه ای د دانمارک اساساً یک دوره آموزشی می باد که مهارتهای فنی وتجربه کار عملی کارگزان ماهر را که می خواهند معلم شوند را تکمیل می نماید .

معلمین دروس عمومی باید دارای مدارکی باشند که با مدارک موردنیاز در مقطع آموزش متوسطه تکمیلی معادل باشد.آموزش معلم فنی وحرفه ای مقدماتی در موسسه دولتی صورت می پذیرد ودر مجموع 500 ساعت آموزش را شامل میشود.با درنظر گرفتن تحصیلات خاص وکار بر روی پروژه ها ی نهایی مدت زمان آموزش به 600 ساعت می رسد.

بطور عادی ، کل دوره ، 12 ماه به طول می انجامد .معلمین بطور مستقیم از طریق مدارس فنی وحرفه ای جذب و استخدام می شوند وقبل ار ادامه دوره آموزش معلم ، شروع به تدریس می نمایند .دوره های آموزشی مبتنی بر تفاوت وجایگزین می باشد وقسمت عمده آموزش در مدرسه کا راموز به عنوان آموزش در حین کار که از جانب یک مشاور نظارت می گردد ، صورت می پذیرد.معلمین فنی وحرفه ای بصورت تمام وقت استخدام می شوند ووضعیتی مشابه وضعیت یک کارمند شهری را دارا می باشند.آنها مجبور به حفظ وتمدید مدارکشان می باشند اما نه به صورت دوره های آموزشی در خدمت . شرایط ومقررات رسمی آموزش مربیان مشروط به آموزظ در حین کار در شرکتها به تصویب واتخاذ نرسیده است .

نرخ دانش آموزان و دانشجویان و مراکز آموزش فنی و حرفه ای طی سال1993

. آموزش فنی وحرفه ای مقدماتی    51118

. آموزش فنی وحرفه ای وکار آموزی شامل HHX و 116572      HTX 

. معلمین فنی وحرفه ای ( شامل مدارس کشاورزی ) 16700

. مدارس فنی وحرفه ای    115

همکاریهای بین المللی

در سال‌های اخیر هم‌کاری در میان اعضای اتحادیه‌های اروپا در مورد موضوع آموزش به هم‌راه حمایت بسیاری از اعضای مختلف و گروه‌های گوناگون به خصوص برنامة Socfates رو به پیشرفت روز افزون است. این هم‌کاری در زمینة فراهم کردن و آمادگی مدرسین برای آموزش به خود و خود آموزی بوده است. فراهم کردن شبکه اروپایی در جهت سیاست گذاری‌های آموزشی و مدرسین هدف دارد تا این موضوع را پیشرفت داده و همه نمایندگی‌های مربوطه را در گیر این موضوع نماید. به این ترتیب که آنان را دعوت می‌کند به این موضوع که آیا آماده سرمایه گذاری در فراهم کردن و کمک کردن به پیشرفت این شبکه هستند یا خیر ؟ و قصد دارد این شبکه را در اتحادیه اروپا و در سفارت پرتغال ایجاد نماید و این در حالی است که تا پایان قصل دوم آموزشی سال 2000 این کار آغاز می‌شود. در حال حاضر اعضای 13 کشور عضو اتحادیه اروپا به این پروژه پیوسته‌اند که عبارتند از: اتریش، بلژیک، دانمارک، فنلاند، فرانسه، آلمان، ایرلند، ایتالیا، پرتقال، اسپانیا، سودان، نیوزیلند و انگلستان. کمیسیون اروپا به این نتیجه رسید که هم‌راهی بسیار مناسبی با این گروه خواهد داشت تا این شبکه به سازماندهی مناسبی دست پیدا کند. اعضای وزارت آموزش و پرورش همگی یک جا جمع شده‌اند تا اولین دیدار خود را در پرتقال در 21 ماه می ‌به انجام رسانند.

عضویت در شبکه

نماینده‌های هر کدام از وزارت خانه‌های آموزش و پرورش در کشورهای اعضای اتحادیه اروپا و یک نماینده از کمیسیون اروپا تشکیل دهنده ENTEP می‌باشند.

اهداف شبکه

ENETP  به این منظور به وجود آمده است تا هم‌کاری بین بخشی در بین اعضای مختلف اتحادیه اروپا را پیشرفت داده و این هم‌کاری با توّجه به سیاست گذاری‌های آموزش معلمین در ارتباط با آغاز فعاّلیت‌های تخصّصی و یا هم‌راه و در زمان انجام آن‌ها صورت گرفته است. به این منظور که:

1- شرایط و مزایای هم‌کاری در بین اعضای مختلف اتحادیه اروپا را بیش‌تر کرده تا در حین تحلیل سیاست گذاری‌ها از یک دیگر بیش‌تر یاد گرفته و به این ترتیب هم‌کاری مفیدی داشته باشند. 

2- مباحث مربوط به آموزش معلمین را پیشرفت داده و این خوددر حّد جهانی و در سطح ارو  پا بایستی باشد.

3- کمک به :

الف) افزایش آموزش معلّمین به‌منظور افزایش‌کیفیت آموزش و پرورش درسطح اتحادیه اروپا درحّدی که به‌یک آموزش طولانی مدّت که درسطح اتحادیه اروپا از نظرعلمی جواب‌گو باشد برسد.

ب) افزایش سطح آموزش از دیدگاه اروپائی‌ها و دیگر برنامه‌هائی که در آموزش معلمین موثر هستند.

ج) افزایش و بهینه کردن نگاه کلی، جایگاه معلم در سطح جامعه.

د) افزایش اعتماد متقابل در مسائل آموزشی در بین اعضای اتحادیه اروپا.

هـ) بهبود جایگاه آموزش و معّلم در اتحادیه اروپا.

فعالیت‌های شبکه

1- برای رسیدن به این اهداف، نمایندگی‌های مختلف بایستی به طور مرتب بازدید داشته باشند و فعاّلیت‌های گوناگون را مورد بازرسی قرار دهند:

الف) تشکیل سمینار‌ها و کنفرانس‌هائی برای مباحثه و مجادله در حّد و مقیاس گفتاری و نوشتاری در مورد سیاست گذاری‌های آموزش و مدرسین.

ب) ایجاد و تشکیل بازدیدهای مطالعاتی برای سیاست گذاران آموزش معلّمین.

ج) تهیه پس خوراندهائی جهت توضیح، مقایسه و تحلیل شرایط موجود و اهداف آینده معلمّین و سیاست گذاری‌های آینده در سطح جهانی.

د) ارائه متقابل اطلاّعات، سیاست‌ها و موضوعات مباحثه مختلف که کمک به پیشرفت سیاست گذاری‌های آموزش معلمّین می‌نماید ( به خصوص سئوالات غیر قابل حل که مباحث پیرامون آن‌ها به حل آن کمک می‌کند.)

هـ) تحریک، تشویق و پیش برد فرم‌های ابداعی شبکه و ایجاد اطّلاع رسانی‌های متقابل.

2-شبکه برای پیش برد و تکمیل طرح‌های مختلف از دیگر کشورهای اروپائی کمک می‌پذیرد.

3-در ضمیمه لیست بعضی از مطالب ارائه شده مورد بررسی قرار گرفته که به عنوان فعالیت‌های شبکه‌ای بررسی می‌گردند.

سازمان بندی شبکه

1-در طول مرحله آغاز شبکه معمولا سازمان بندی خود را بسیار و دقیق مطرح کرده و جایگاه و طریقه کارکرد آن را مشخص می‌نمایند تا در همان آغاز به پیش رفت و ارتقاء‌ دسترسی پیدا کند.

2-در طول مرحله آغازین شبکه توسط کشور پرتقال به هم‌راه هم‌کاری اعضای گروه شروع به کار می‌کند و کشور پرتقال ریاست این گروه را کشور پرتقال به عهده گرفته و در طول این مدت حفظ می‌کند.

3-یک جلسه بسیار اصولی در طول هر سال برگزار می‌شود.

 

آموزش‌ ضمن خدمت

بسیاری از شهرستان‌های منطقه‌ای هزینه جهت آموزش‌های ضمن خدمت را ترک کرده‌اند و ولی مدرسین از این آموزش‌ها سود می‌برند.به هر حال مدارس دانمارکی بسیاری از مزایای آموزشی را ارائه نمی‌دهند ومعمولا از سیستم‌های طبقاتی و سلسله مراتبی استفاده می‌نمایند. معلمی ممکن است تبدیل به مدرس ارشد شود و یا مسئول گروه آموزشی گردد و یا به یک پست آموزشی منطقه‌ای دست بیابد و یا مشاور فرمانداری و شهرداری شود امّا این شرایط بسیار کم اتّفاق می‌افتد. آموزش غیررسمی

مدارس خصوصی

مدارس متوسطه وپیش دبستانی خصوصی میتوانند ازطریق هر گونه گروه یا سازمان خصوصی ، مذهبی یا غیر مذهبی تأسیس میگردند وهمچنین مدارس فوق میتوانند ضوابط رسمی مشخص ومعینی را برآورده نمائید.آموزش باید ازاستاندارد مدارس دولتی برخورداری باشند وباید تعداد معینتی ازدانش آموزان در این مداذرس حضور یابند.ماده قانون مصوب سال 1991 درمورد مدارس خصوصی ، نظام کمک های دولتی را به مدارس متوسطه وپیش دبستانی ارائه نمود مبنی بر اینکه مدارس فوق از کمک مالی دولت برای هزینه هر دانش آم زان بهره مند گردند ، در اصل روند هزینه دولتی هر دانش آموز در مدارس  شهری منهای شهریه تحصیلی که از جانب والدین پرداخت می گردد ، یکسان می باشد.

فرصت های مساوی برای همه

نظام آموزشی دانمارک پیرامون تشویق دانش آموزان برای انتخاب شغل هایی شکل می گیرد که صرف نظر از میزان سود دهی اقتصادی باعث خوشحالی و احساس سعادت مندی در آنان شود. سیستم های هدایت شغلی در کشور دانمارک انتخاب شغلی که حس خوشبختی را در دانش آموزان شکل دهند، ایجاد می کنند و سرویس های اجتماعی برای کمک به دانش آموزان مراحل بالاتر و در دبیرستان های دانمارک راه اندازی شده اند.

بنا بر آمارهای رسمی، ۵۰ درصد جوانان دانمارکی کاملا یقین دارند که در انتخاب آینده شغلی خود آزاد هستند و کنترل و تسلط کاملی بر آینده خود دارند. بر اساس تفکر غالب در این کشور، همه افراد صرف نظر از گذشته خود می توانند در هر شرایطی موفق باشند. در این کشور خدمات آموزشی رایگان است و همه دانش آموزان در هر سطح اقتصادی که باشند ،ماهانه حقوقی را به منظور مخارج تحصیلی و معیشتی دریافت می کنند.

مشاوره آموزشی

نهادهای مرکزی

بعدازتصویب ماده قانون مربوط به پیش دبستانی ومتوسطه مقدماتی،شورای جدید پیش دبستانی ومتوسطه مقدماتی شکل گرفت.وظیفه شورای فوق ارائه مشاوره به وزیر در ارتباط با تمامی مسائل مربوط به پیش دبستانی ومتوسطه مقدماتی میباشد وممکن است درارتباط به آغازتوسعه کار وطرحهای تحقیقاتی مربوط به پیش دبستانی ومتوسطه مقدماتی پیشنهاد وتوصیه هایی ارائه نماید .

شورای آموزش فنی وحرفه ای بخش ارائه دهنده مشاور به وزیر در مورد مسائل در برگیرنده سیاست آموزشی واهداف کلی وساختار برنامه های آموزش فنی وحرفه ای می باشد .

به منظور تضمین انسجام سیاست آموزشی درنظام دانشگاهی ، پنج بخش ارائه کننده مشاوره به منظور ارائه مشاوره به وزیر در مورد موضوعات وموارد ذیل شکل گرفته است :

. هیأت مشاوره ملی علوم انسانی

. هیأت مشاوره ملی آموزش بهداشت

. هیأت مشاوره ملی علوم طبیعی

. هیأت  مشاوره ملی تکنولوژی

. هیأت مشاوره ملی علوم اجتماعی

هر هیأت از 10 عضوکه از جانب وزیرانتخاب می شوند ، تشکیل شده است.

مدیریت آموزشی

تقسیم مسئولیتها

مسئولیت آموزش وتربیت دردانمارک دربین مقامات وادارات دولت مرکزی استانها، شهرستانها،بخشهای خصوصی وانفرادی وهیأتهای وروسای آموزش خاص ویا موسسات آموزشی  تقسیم می گردد.موسسات پیش دبستانی،تحت مسئولیت وزارت امور اجتماعی می باشند واز طریق شهرداریها یا بخهای خصوصی یا مستقل اداره می شوند .

اغلب انواع دیگرومقاطع موسسات تحت مسئولیت وزارت آموزش میباشند.شهرداریها مسئول مدارس ازطریق

هیأتهای آموزش پیش دبستانی ومتوسطه مقدماتی میباشند.10% مدارس خصوصی از طریق هیأتهای اداره کننده ( فرمانداران ) خاص خودشان اداره می شوند.استانها عموماً مسئول مسئول مدارس متوسطه تکمیلی وموسسات ادائه کننده دوره هایی که منتج به امتحان عالی مقدماتی (HF) میشوند، اولی ازطریق مقامات دولت مرکزی، دومی ازطریق شهرداریها وبعضی از طریق خشهای خصوصی اداره می شوند.شوراهای ایالتی وشهرستان مدارس را همراه با هیأتهای مدارس خصوصی اداره می نماید.مسئولیت خصوصی (بخش خصوصی) ، موسسات مختلف آموزش عالی غیردانشگاهی را که شامل کالجهای آموزش معلم ، مراکز آموزش عالی عمومی ( ملی) ، مراکز آموزش عالی کشاورزی ، مراکز آموزش عالی مستمر ( پیوسته ) وبعضی مراکز آموزش عالی اقتصاد می باشند را تحت الشعاع قرار می دهد .

دانشگاه ها وموسسات دیگر آموزش دانشگاهی دراکثریت بسیارازطریق دولت اداره می شوند

وزارت آموزش با شرکاء اجتماعی درمورد آموزش فنی وحرفه ای وکارآموزی همکاری می نماید.

مدارس آموزش فنی وحرفه ای وکارآموزی بصورت مستقل،موسسات خودگردان ( مدارس فنی ، مدارس تجاری ومدارس کشاورزی ) سازماندهی می شوند .

وزارت امورفرهنگی مسئول آموزش عالی دربخشهای مدرسه سلطنتی هنرهای زیبا ، مدارس کشاورزی ، آکادمیهای موزیک ومدارس کتابداری می باشد .

وزارت کار مسئولیت دوره ها کوتاه مدت بازار کار مرکز (AMU) می باشد .

مدیریت مرکزی

مسئولیت اصلی آموزش به عهده وزارت آموزش می باد اما همانگونه که در بالا اشاره شد . وزارت امور فرهنگ وزارت کار نیز در قبال آموزش در حوزه های محدود معین مسئولیت دارد.هر وزارتخانه از تعدادی اداره وهیأت مدیره تشکیل شده است.وزارت خانه ها از طریق یک وزیر،یک دبیرثابت وتعدادی ازمعارفین اداره میشود.درمناسبات اداری وقانونی، بخشهای مرکزی وموسسات نقش بسیار مهمی را ایفا می نمایند. مهمترین حوزه های آموزش وتربیت دانمارک ومسائل مربوط به آموزش از طریق قوانین مصوب FOLKETING  پارلمان دانمارک تنظیم واداره می شود.قوانین فوق،اهداف کلی را تعیین وچارچوب کلی وانواع وسطح مختلف آموزش وتربیت را مشخص می سازند . روند فوق اعمال نروی ویژه در اجرای ماده قانون FOLKETING )پیش دبستانی متوسطه مقدماتی) که عمدتاً یک هدف وچارچوب می باشد صورت می پذیرد.ماده قانون با تأکد ازسال 1994اصلاح پذیرفت ، معنایش این است که قوانین مربوط به پیش دبستانی ومتوسط مقدماتی هر بیست سال در ط قرن بیستم اصلاح وتجدید نظر شده است.

وزارت آموزش نظام آموزشی وتربیتی را بواسطه وسایل واقدامات ذیل کنترل واداره می نماید:

ـ بواسطه صدور قوانین،دستورات وبرنامه های آموزسی که اهداف وچارچوب آموزش ونظام تربیتی را در برگرفته وموسسات آموزشی / تربیتی را با یکدیگر متحد ساخته است .

ـ واسطه صدور راه کارها،رهنودها وتوصیه های که به عنوان باید بدان وجود تعهد در نظر گرفته شوند .

ـ بواسطه پرداختن به مباحث بحث برانگیز اصلی در حوزه آموزش

ـ بواسطه نظارت کلی وراه کارهای دیگر ، مثل تأیید وتصویب برنامه های آموزشی در معین نظام ، کنترل کلی‌امتحانات نهایی وانتصاب ممتحنین خارجی وانتصاب یا تأیید وتصویب انتصابات کارکنان دائمی آموزشی  در بخشهای اصلی نظام

ـ بواسطه اختصاص بودجه های دولتی سالیانه به بخشهای مختلفی از موسسات آموزش وتربیت ( در چارچوبی که از طریق قانون تعین شده است )

در مقطع پیش دبستانی ومتوسطه مقدماتی ، وزارت آموزش وپرورش ، قوانین مربوط به اهداف آموزش در ارتباط با هر رشته یا ترکیبی از رشته ها را مقرر داشته ، بنامه های آموزشی وراهکارهای مربوط به ارائه دروس را صادر نموده وقوانین مربوط به امتحانات را که برای تمامی مدارس ومراکز یکسان می باشند را وضع نموده است.کاغذهای کتبی نیز برای بخش مرکزی صادر شده است .

مدیریت مرکزی دبیرستان ودوره های hF نسبت به آموزش پیش دبستانی ومتوسطه مقدماتی جامع ترومفصل‌تر می‌باشد.وزارت آموزش وپرورش مسئول نظارت براموزش وبرگزاری امتحانات می باشد.روند فوق مقررات مربوط به اهداف ومحتوای برنامه آموزشی وامتحانان را صادر نموده وبر گزاری امتحانات کتبی را ترتیب داده ورشته وموضوعات جدید را تأیید وتصویب می نماید .آموزش فنی وحرفه ای ودوره های         کارآموزی ( مدارس فنی وتجاری خصوصی ) در روابطی تنگاتنگ با وزارت آموزش وشرکاء اجتماعی اداره  می شود .

با اصلاحی که درسال1991صورت پذیرفت،مدیریت قانونی جامع ازطریق وزارت آموزش با هدف مدیریت وچارچوب کلی مدیریت بواسطه وزارت آموزش وشرگاء نفوذ بیشتر بر روی بخشهای مشاوره ای وتصمیمات کلی در مورد تمرکز زدایی مقطع مدرسه جایگزین گردیدند ، اعمال شده است .وزارت انواع جدیدی از آموزش را ذیرفت وقوانین مربوط به آموزش را که معمولاً در قالب توصیه به شورای آموزش فنی وحرفه ای وبخش مشاوره ارائه می شده است را تهه وتنظیم نموده است .

وزیر برای الحاق مقررات صلاحیت کافی را دارا می باشد اما نیاز دارد تا توصیه های شورا را در نظر قرار دهد. وزارتخانه مسئول تضمین آموزش فنی حره ای ودوره های فنی می باشد که ماهیت وویژگی هیأت آموزش جوانان میباشند.شرکاء اجتماعی در زمینه آموزش فنی وحرفه ای وکار آموزی نقش مهمی را ایفا می کند. قوانین جدید، تغییرات یا نوآوریها در این بخش باهمکاری نزدیک شرکاءاجتماعی صورت گرفته اند. شرکاءاجتماعی مسئول مدرنیزه کردن برنامه های آموزشی وبخش تجربه کار عملی دوره ها میباشند ونفوذ چشمگیری را بر روی بخشهای مدرسه اعمال نموده اند.ساختارومحتوی دوره ها واختصاص زمان بین دروس تئوری وارزیابی ازطریق وزارت آموزش وشرکاء اجتماعی درقالب 85 کمیته تجاری (خصوصی) ناحیه ای تعیین ومشخص می گردند.تقش ووظیفه مهم شرکاء اجتماعی تضمین می سازند که بازار کار مورد تأیید وزارت آموزش ودوره های کار آموزی ، در سرتاسر کشور تضمین شده است.آموزش دانشگاهی نیزاساساً از طریق آموزش اداره می گردد . دانشگاهها ، مراکز دانشگاهی وموسسات آموزش دانشگاهی مبتنی بر تحقیق وپژوهش تحت کنترل ونظارت همان ماده قانون پارلمانی می باشند که وزیر را برای تعیین مقررات پذیرش ، محتوی دوره ها واعطای مدارک و انتصاب کارکنان علمی تام الا ختیار می سازد .

چارچوب قوانین متناظرویکسان برپایه قوانین مربوط به کالجهای مهندسی ، کالجهای آموزشی وآموزش عالی مقطع غیردانشگاه میباشند.موسسات بخش دانشگاهی ازاستقلال زیادی با درنظرگرفتن محتوی وساختاردوره هابرخوردارمیباشندیاموسسات دیگرآموزش پیش دانشگاهی از استقلال عمل کمتری برخوردار می باشند.

مدیریت استانی وشهرستانی

استانها وشهرستانها بطورعلنی شوراهایی را انتخاب کرده اند.شورا ی شهرستانها مسئولیتهای کلی نظارت و مدیرت مدارس شهری (موسسات پیش دبستانی ودبسیتان ومتوسطه مقدماتی) را برعهده دارد.

شورای شهرستان در مورد اهداف وچارچوب فعالیتهای مداری تصمیم گیری مینماید ومسئول برقراری افتتاح مدارس وتعطیلی مدارس،تعداد مدارس وظرفیتشان، انتصاب،گسترش وعزل ممتحنین،دبیران و کارکنان آموزشی درمدارس ئتأیید وتصویب برنامه های آموزشی (شامل تعدادی از دروس) که ازطرفی هیأتهای مدرسه پیشنهاد می کردند می باشد. مدارس شهری یا مدارس خاص در مورد بکارگیری برنامه های آموزشی برای رشته های خاص وانفرادی خودشان تصمیم گیری مینمایند.تعیین برنامه آموزشی بعهده معلمین میباشد.

استانها عموماً مسئول مدارس متوسطه تکمیلی(دبیرستان وموسسات دیگری که منتج به امتحان مقدماتی عالی می گردند)می‌باشند.شورای استان مسئول گشایش،عملکرد وتعطیلی چنین موسساتی می باشد ودر مورد انتصاب دبیران، انتصاب وعزل معلمین وکارکنان دیگر ودانش اموزان وتعداد کلاسها تصمیم گیری     می نمایند .شورا ی فوق ممکن است اختیارات وقدرتشان را در مورد تعداد دروس کلاسها ودانش آموزان ورشته های اختیاری که به مدارس یا هیأت های دوره ای ارائه شده است را تفویض نماید .

مدیریت مدرسه ای

مدیریت روز افزون آموزش خصوص ودولتی وموسسات آموزشی به عهده یک نفر میباشد، معمولاً یک خدمتگزاردولتی درهمکاری بابخش ناظروهیأت ناظرتعدادی ازبخشهای دانشگاهی دربیشتر موسات تأسیس شده اند وازاین طریق به مدیریت واداره بخش میپردازند.

ازژانویه 1993،کمیته والدین باید درموسسات پیش دبستانی استقرار یابد که بر اداره موسسه واستفاده از بودجه اش نظارت ونفوذداشته باشند.دبیران مسئولیت آموزشی واداری را برعهده دارند وتصمیمات کمیته والدین را به اجرا در می آورند .

ازسال تحصیلی 92-1991درهرپیش دبستانی ومتوسطه مقدماتی باید یک هیأت مدرسه وتحصیلی که از پنج یا هفت نمایده از والدین دو کارمند ودو دانش آموز تشکیل یافته است شکل گیرد .

هیأت مدرسه فعالیتش را مطابق با اهداف وچارچوب شورای شهر به انجام رسانده وبر فعالیتهای مدرسه نظارت مینماید.این هیأت اصول وقوائد فعالیتهای مدرسه مقرر می سازد که شامل : سازماندهی آموزش ، تعداد دروس،رشته های اختیاری ارائه شده ، اختصاص وتعیین ظرفیت کلاسها ، تقسیم بارکاری بر روی معلمین وهمکاری با مدارس ووالدین می باشند .

همانگونه که دربالا اشاره شد ، هیأت مدرسه پیش نویس طرحهای بر نامه های آموزشی را برای ارائه به شورای شهر تنظیم مینماید.همچنین هیأت مدرسه بودجه تحصیلی(بودجه مدرسه) و وسایل کمک اموزشی را تصویب وتأیید مینماید.دبیرمدرسه مسئولیت آموزشی واداری را بر خلاف هیأت های مدرسه وشورای شهردارد.بعلاوه، شورای آموزش وپرورش که از تمام کارمندان آموزشی تشکیل یافته است باید درهرمدرسه ای برای ارائه مشاوره به دبیر تشکیل گردد. درمدارس با پنج یا بیشترازپنج مقطع،دانش اموزان ، شورای دانش اموزی را تشکیل می دهند.ماده قانون مصوب سال 1994 درمورد پیش دبستانی ومتوسطه مقدماتی بر این مورد اشاره شده می نمایند که نفوذ ومسئولیت بیشتر باید در اختیار مدرسه ووالیدن باشد و وزیر آموزش به وضع اهداف آموزشی در مودر رشته های خاص وفدی ادامه داده وراه کارهایی رابرای اجرای پروژه ها وبرنامه های آموزشی و...... مقرر میسازد اما معلمین ودانش اموزان با همکار یکدیگر اهدافی را تعیین می سازند که دانش آموزان خاص سعی دارند تا بر آنها دست یابند.از سال تحصیلی 92-1991 هر دبیرستان یا دورهHF نیز باید هیأتی را که از نمایندگان شورای استان ، شوراهای شهرمناطق محلی / دوره ، والدیه ودانش اموزان وکارکنان مدرسه / دوره تشکیل یافته است را تشکیل دهد .

بر اساس توصیه وپیشنهاد دبیران ، هیأت ، ظرفیت مدرسه (حداکثر ظرفیت دان آموزان در هر کلاس ) ، رشته های ارائه شده وروزهای تعطیل ( تعطیلات) را تعیین می سازد .

هیأت همچنین بودجه مدرسه ودوره را مشخص میسازد.دبیران مدرسه عهده دار مدیریت می باشند ومسئولیت فعالی های مدرسه را بر خلاف شورای استان وآموزش وبرگزاری امتحانات را بر خلاف وزیر اموزش بر عهده دارند.هردبیرستان یا دروه HF نیز باید شورای آموزشی رابرای ارائه مشاوره به دبیر تشکیل دهد.بعلاوه شورا ی دانش آموزان مه اعضایش از طریق دانش آموزان واز میان دانش اموزان مدرسه انتخاب می شوند را تشکیل دهد .

کتب درسی یا مطالب آوزشی که به تأیید دولت رسیده باشد وجود ندارد .مسئولیت کلی انتخاب کتب ومطالب آموزشی که مورد استفاده قرار می گیرد به عهده هیأت مدرسه ، می باشد .

معلم مدرسه خاص کتب ومطالب آموزشی را که او تشخیص می دهد را به کار می‌گیرد . تمامی معلمین برای استفاده ازروشهای آموزشی خاص خودشان میباشند.مدارس فنی وحرفه ای  خودگردان میباشند واز طریق یک هیأت اداره میشوند.مطابق با اصلاح صورت گرفته ودر مدیریت مدرسه ، برنامه ریزی واجرای برنامه در مقطع مدرسه غیرمتمرکز شده است.

درحال حاضر دبیران وهیأت های مدرسه قدرت تصمیم گیری را دارد می باشند وکمیته های آموزشی وپرورشی نقش توسعه کنش ومتقابل بین مدرسه ودوره کا رآموزی را در دوره های فنی وحرفه ای که بر اساس تناوب می باشد را بر عهده دارد .

دبیر وهیأت تصمیم می گیرند که کدامین دوره را ارائه دهند، بورسها وکمک های مالی دولت را به اجرا گزارده ومسئولان امتحانات را انتصاب،معلمین،بنای مدرسه وسازماندهی را تعیین می نمایند.کالجهای که آموزش عالی وحرفه ای را ارائه می نمایند ممکن است خود گردان  یا موسسات رسمی باشند اما از طریق یک هیأت ویک رئیس اداره وکنترل میگردند .

کالجهای مهنرسی نیز دارای بخشهای ناظری میباشند که نظرات وپیشنهادات رابرای انتصاب وعزل کارمندان، سازماندهی آموزش ، برنامه های آموزشی وامتحانات وتقسیم بودجه منظور می سازند .

رئیس ومدیر مسئولیت رسمی آموزش عالی غیر دانشگاهی ومسئولیت اداره هر روز را بر عهده دارد.موسسات به دانشکده ها ، ادارت و..... تقسین بندی می گردند وبخشهای دانشگاهی  در اداره وکنترل خودشان مشارکت می نمایند.مجلس سنا که عالی ترین بخش دانشگاهی موسسه میباشد،منافع موسه درموارد مربوطه آموزش وتحقیق حفظ مینماید.مجلس راهکارهای برنامه ریزی وتوسعه بلندمدت را مقرر ساخته وبودجه را تأیید وتصویب می نماید .

شورای دانشکده راهکارهای برنامه ریزی وتوسعه بلند مدت راتعیین وبودجه دانشکده را تصویب وتأیید مینماید. کمیته اجرایی اداره ، راهکارهای کلی فعالیتها در پیشرفت وترقی اداره را تعیین وبودجه اش را به تصویب وتأیید میرساند.کمیته تحصیلی که برنامه تحصیلی ویژه یا برنامه های دسته بندی شده ای را که ارائه مینماید.طرحهای آموزشی راتصویب می نماید که شامل تعیین واختصاص منابع آموزشی می باشد وطرحهای برنامه های آموزشی را مقرر می سازد .

نظارت آموزشی

هیچگونه هیأت بازرسی به معنای واقعی در دانمارک وجود ندارد .مقامات استان وشهرستان مسئول نظارت بر مدارس‌شان می‌باشند. هر مدرسه خصوصی دارای یک ناظر می باشند که از طریق والدین یا از طریق شهرداری انتخاب میشود.بعضی از مدارس شهری از حمایتهای مراکز آموزشی مانند مشاوره ، مجموعه های کتاب وفعالیتهای دوره ایی برخودار می باشند .

نظام مشابهی در تمامی استانها برقرار می باشد.بعلاوه دولت دارای مشاوران انتخاب رشته وتحصیلی میباشد. یک مشاور دولتی برای هر رشته تحصیلی درهر پیش دبستانی ومتوسطه مقدماتی ومدارس متوسطه تکمیلی وجود دارد ومشاوران درسرتاسرکشوردر ارتباط با مسائل آموزشی وجود دارند.در زمینه آموزش فنی حرفه ای و کارآموزی ، مشاوران دولتی برای رشته های مختلف فنی حرفه ای وجود دارد.چنین سیستم ونظامی در دانشگاهها وجود ندارد.

بودجه آموزشی

نهادهای تامین کننده

دولت به کل استانها،شهرستانها وآموزش خصوصی وموسسات آموزشی کمک مالی مینماید. مقامات مدارس پیش دبستانی ومتوسطه مقدماتی تصمیم می گیرند که چه مقدار کمک مالی بین انواع مختلف آموزش تحت لوای ماده قانون تقسیم شده است.موسسات آموزشی از طریق استانها یا از طریق بخشهای خصوصی که از بودجه مستقیم دولتی بهره مند می گردند اداره وکنترل می گردند.مدارس شهری به100% بودجه دولتی نیاز دارند اما ازبودجه دولتی بطور مستقیم بهره مند نمی‌گردند.مدارس شهری ازعمده کمک های دولتی بهره مند شده وبودجه ها را در میان مدارس تقسیم می نمایند .پول از طریق دولت تخصیص داده نمی شود.شورای شهرها از لحاظ مالی مسئول مدارس شهری می باشند که شامل حوزه مالی هر مدرسه می باشد هیأت بودجه به پشنهاد دبیر تأیید وتصویب می نماید.شوراهای استان از لحاظ مالی مسئولیت تمامی فعالیتهای آموزشی را درموسسات استانی به عهده دارند که شامل تخصیص کمک های مالی دولت و چارچوب مالی هرمدرسه میباشند.

شورای استان بودجه های عملکرد وساختار و بازسازی بناهای مدارس را تعیین مینماید.

درارتباط با میزان ونحوه پرداخت دانش آموزان در قبال مطالب ووسایل آموزشی تصمیم گیری می نماید. هیأت مدرسه درمورد تقسیم بودجه مدرسه تصمیم گیری می نماید.کالجهای مهندسی وکالجهای خصوصی میباشند اما بطورکلی 100% ازجانب دولت کمک مالی دریافت می نمایند.دبیرستانهای دولتی،مدارس کشاورزی ، مدارس مستمر ودائمی وبعضی از مدارس اقتصاد خانواده نیز خصوصی می باشند واز کمک های مالی دولت بهره مند می گردند .

آموزش دانشگاهی بطورمستقیم ازجانب دولت تأمین مالی میگردد.با وجود این موسات توانایی لازم را برای محافظت ازدرآمد خارجی با ارائه دوره های ویژه وفروش اطلاعات ویژه وتخصصی دارا میباشد.هزینه آموزشی از طریق مقدار ثابت فعالیت دانش آموزان بر اورد می گردد درحالیکه بودجه های منوط به ساختمانها ، مدیریت وتحقیق بر اساس ارزیابی ویژه برآورد وتعیین می گردند.ازسال 1994، تمامی مقاطع ونظام آموزشی دانمارک که از طریق دولت مرکزی تأمین مالی می‌گردند.مطابق با « نظام برآورد هزینه » تأسیس یافته اند . ماده قانون مربوط به مدارس فنی حرفه ای که از سال 1990اعمال گردید، معمولاً نظام بر اورد هزینه را در مدارس فنی وحرفه ای معرفی وارائه نمود.مجموع کمک مالی سالیانه دولت از کمک های آموزشی مطابق با مقدار ومیزان فعالیت دانش آموزان ودانشجویان تشکیل یافته وکمک های مالی دولت به منظور هزینه جاری وعامی که در شکلی از کمک مالی وبلاعوض تخصیص یافته اند تعیین شده است.هزینه وکمک های مالی، حقوقی معلمین ، کارکنان ، هزیته های وسایل ومطالب آموزشی ، اداره ومدیریت کلی ، نگهداری وتعمیر بناها ، رهن واجاره ساختمانها را در بر می گیرد . به آن ها می آموزند که چگونه شخصیت خود را گسترش دهند "