گشت و گذار در مدارس دنیا

گشتی در مدارس و نظام آموزشی دور دنیا اطلاعات و ایده‌هایی نو برای تحصیل و فعالیت در این حوزه را القا می‌کند.

مدارس برای مجازات و تنبیه دانش‌آموزان خود ابتکاراتی به خرج می‌دهند اما گاه این تنبیهات بی‌رحمانه و خارج از چارچوب مدارس است، در ادامه برخی از مجازات‌های عجیب و غریب مدارس در سراسر دنیا معرفی می‌شود.

 نخود فرنگی یخ زده روی زانو

کودکان و دانش‌آموزان آسیایی ممکن است با این نوع مجازات آشنا باشند، زیرا معلمان و والدین از این مجازات برای دانش‌آموزان استفاده می‌کنند؛ اخیراً یک دانش‌آموز چینی بعد از این مجازات عکس زانوی خود را در صفحات مجازی منعکس کرد و همین موضوع باعث اخراج وی از مدرسه شد.

دست در دست در حیاط مدرسه

۲ دانش‌آموز در یکی از مدارس از آریزونا در مدرسه مشکلی ایجاد کردند و برای تنبیه به آن‌ها دو گزینه پیشنهاد شد اول آنکه تعلیق شوند و راه حل دوم اینکه ۱۵ دقیقه در حیاط مدرسه دست در دست هم بنشینند تا همه آن‌ها را ببینند، دانش‌آموزان خاطی هم مسلماً ۱۵ دقیقه حضور در حیاط مدرسه را انتخاب کردند.

تنبیه به دلیل رنگ کفش

یک کودک پنج ساله اهل می‌سی‌سی‌پی به علت پوشیدن رنگ اشتباه کفش‌ها توسط پلیس دستگیر شد در واقع والدین کفش با رنگ سیاه را به رنگ قرمز در آوردند و اشتباه در چشم والدین و مربیان مدرسه به حدی بود که از پلیس برای پیگیری موضوع کمک خواستند.

تنبیه عجیب معلم مدرسه

یک معلم دانش‌آموزان را به وسیله قیف سگی مجازات کند و این مجازات تحقیرآمیز به سرعت منعکس شد و مسئولان مدرسه برای پیگیری حادثه وارد عمل شدند که بر این اساس معلم تعلیق شد.

خوردن خوراکی‌های روی زمین

تعدادی از دانش‌آموزان مدرسه ای در نیوجرسی به عنوان تنبیه مجبور شدند تا غذای خود را از روی زمین ژیمناستیک بردارند و مصرف کنند و این در حالی است که یکی از دانش‌آموزان هم از آب ریخته شده روی زمین مجبور به نوشیدن شد؛   زمانی که والدین دانش‌آموز این موضوع را مشاهده کردند از مدرسه شکایت کرده و در نهایت پیروز شدند.

تنبیه با شرکت اجباری در کلاس آموزشی

یک دانش‌آموز در تگزاس سه روز بعد از جدال میان گروه دوستان خود از طرف یکی از دانش‌آموزان مجادله کننده چندروزقبل مورد آزار و اذیت قرار گرفت که به دنبال پیگیری‌های انجام شده مقرر شد تا دانش‌آموز خاطی ۳۵۰ دلار بپردازد همچنین یک دوره آزمایشی چهار ماهه ۲۰ ساعت خدمات عمومی را باید تجربه کند.

کوتاه کردن موی سر

یک دانش‌آموز ۷ ساله  با نوار‌های خود در حال بازی کردن بود و معلم دستور توقف بازی با این نوار‌ها را داده بود اما این حرف معلم با بی توجهی دانش‌آموز همراه بود  در نتیجه واکنش تندی را از طرف معلم در پی داشت؛ این معلم مو‌های دانش‌آموز دختر را به اجبار کوتاه کرد، اما به دلیل این کار ۱۷۵ دلار جریمه شد همچنین دانش‌آموز هم کلاس خود را تغییر دهد.