ضرورت دسترسی جوانان مهاجر به آموزش

"آنتونیو ویتورینو" مدیرکل سازمان بین‌المللی مهاجرت (IOM) روز گذشته (پنجشنبه‌) در این رابطه اظهار کرد: در حالی که مهاجرت می‌تواند فرصت‌های جدیدی برای این جوانان فراهم آورد اما توانایی آنها برای بهره‌مندی از این فرصت‌ها به میزان بسیار زیادی به جوامع و دولت‌های میزبانِ آنها بستگی دارد.

این مقام رسمی در کنفرانس بین‌المللی مهاجرت که در مقر سازمان ملل برگزار شد، خاطر نشان کرد: مهاجران جوان اغلب از دسترسی به فرصت‌های آموزشی، حرفه‌ای و تحصیلی یا دسترسی به تمامی بخش‌های بازار کار در کشورهای مقصد بی‌بهره می‌مانند.

ویتورینو ادامه‌ داد: بسیاری از مهاجران جوان در مدارس یا جوامع،  تبعیض را تجربه کرده‌اند و این شرایط،  چشم انداز آنها را برای رشد و همچنین اعتماد به نفس‌شان را کاهش می‌دهد.

وی در ادامه تاکید کرد: این یک چرخه خطرناک است که باید مانع از آن شویم و به همین خاطر دولت‌ها در کشورهای مقصد باید از رفتار شایسته و برابر با این جوانان در جوامع خود اطمینان حاصل کرده و با احترام کامل با آنها برخورد داشته باشند.

به گزارش شینهوا، بنابر آمار این سازمان، در سال ۲۰۱۷ میلادی از ۲۵۸ میلیون مهاجر بین‌المللی حدود ۱۱ درصد زیر ۲۴ سال سن داشته‌اند.