گفتگوی هفته

تاثیر قطب نمای جدید آموزش و پرورش بر کتاب های درسی

با تصویب «اهداف دوره های تحصیلی» در شورای عالی آموزش و پرورش قرار است این مصوبه قطب نمای جدید در آموزش و پرورش باشد که قاعدتا تغییر در محتوای کتاب های درسی را بار دیگر شاهد خواهیم بود.

دایه‌های مهربان‌تر از مادر از جان دبستانی‌ها چه می‌خواهند

تلاش‌هایی در سال‌های اخیر برای تألیف کتاب‌های نونگاشت صورت گرفته و کتاب‌های متعدد و جدیدی همچون سبک زندگی، محیط زیست و ... به گستره کتاب‌های دانش‌آموزی افزوده شده است،

مدیران مدارس موظفند در هفته یک ساعت آموزش ببینند

وزیر آموزش و پرورش بعدازظهر امروز با علی اصغر احمدی، سردبیر و اعضای هیات تحریریه مجله مشاور مدرسه دیدار و گفت‌وگو کرد.

مدیر، رهبرِ رهبرانِ آموزشی

سرپرست سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در گفتگو با خبرگزاری فارس با بیان اینکه به دنبال فروپاشی سلطنت کتاب‌های درسی هستیم، افزود: این فرایند آغاز شده است و به معنای آن نیست که کتاب درسی نداشته باشیم، بلکه نقش کتاب‌های درسی تغییر کرده و برنامه‌محور می‌شود.

ایجاد الفت بین مراکز آموزشی و مساجد

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: قطعا هر چقدر بتوانیم میان مسجد و مراکز آموزشی در هر محل، همکاری و پیوند تعریف شده و شایسته‌ای برقرار و بتوانیم انس و الفت بین این دو را ایجاد کنیم در تحقق هدف‎های تربیتی موفق‌تر خواهیم بود.

قابلیت های اجرایی سند تحول

انجمن اسلامی معلمان سلسه نشست هایی را با عنوان بررسی سند تحول در محل این تشکل برگزار کرده است که در این برنامه ها از آقایان دکتراسدالله مردای و دکترمحمود مهر محمدی به عنوان کارشناس این نشست ها دعوت شده است.

تحول فرهنگی در حوزه مدیریت دانش

دکتر مظاهری اظهار کرد: در نظر است امسال ضمن ادامه اجرای برنامه­ های تحول فرهنگی در حوزه مدیریت دانش، ایجاد زیرساختهای استقرار مدیریت دانش نیز در دستور کار تیم استقرار مدیریت دانش قرار گیرد.

داروی بسیاری از آسیب‌ها در سند تحول است

«سند تحول آموزش و پرورش» دارو و درمان بسیاری از آسیب‌های اجتماعی کشور است، گفت: اگر سند تحول به جد پیگیری شود، نه تنها به سند‌های بی پشتوانه آمریکا و اروپا نیاز نداریم بلکه می‌توانیم بطلان و ضدانسانی‌بودن سندهای آنها را به جهانیان معرفی کنیم.

سرگذشت امور تربیتی

 از دیروز هفته تربیت اسلامی در آموزش و پرورش آغاز شد؛ «8 اسفند» روز امور تربیتی نام دارد و بنا بر ضرورت و اهمیت این موضوع، وزارت آموزش و پرورش هفته‌ای را به این موضوع اختصاص داده است.