گفتگوی هفته

آنچه درباره‌ی دوره‌ی پیش از دبستان باید بدانیم

رئیس گروه پیش‌دبستانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی مأموریت‌ها، رویکرد و فعالیت‌ها و تعامل با سازمان تعلیم و تربیت کودک را تشریح کرد.

شبکه‌ی ملی رشد آماده پاسخگویی مؤثرتر به نیازهای آموزشی دانش‌آموزان و معلمان

سرپرست معاونت فناوری آموزشی دفتر انتشارات و فناوری آموزشی ابراز امیداری کرد که شبکه‌ی ملی رشد با اصلاح برخی بخش‌ها و حمایت بیشتر، به چشم‌انداز والایی که پیش‌بینی شده، نزدیک شود.

«استاندارد تجهیزات، امکانات و فناوری‌های آموزشی تربیت بدنی مدارس»به تصویب رسید

متن ملاک های انتخاب تجهیزات، امکانات و فناوری‌های آموزشی تربیت بدنی مدارس، پس از جلسات کارشناسی و انجام مرحله اعتباربخشی در کمیته معین شورای هماهنگی علمی سازمان به تصویب رسید.

جشنواره فیلم رشد باید در خدمت نظام آموزشی باشد

دبیر پنجاه‌ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های آموزشی تربیتی رشد تأکید کرد نیازمند آثاری با محوریت برنامه درسی و کتاب‌های درسی هستیم.

پشتیبانی از کتاب‌های درسی یکی از وظایف اساسی مجلات رشد است

معاون برنامه‌ریزی و تولید مجلات رشد گفت: این مجلات با افزایش سطح مطالعه در بین دانش‌آموزان، فرهنگیان و علاقه‌مندان با نگاه حکمت‌آموز و خلاق همواره مورد توجه مدیران مدارس و فرهنگیان در سطح مدارس کشور است.

طراحی الگوهای راهبر در هدایت برنامه‌های تحولی سازمان

دبیر شورای هماهنگی علمی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی گفت: طراحی الگوهای راهبر در هدایت برنامه­‌های تحولی سازمان در دستور کار دبیرخانه شورای هماهنگی علمی است.

جشنواره فیلم رشد می‌تواند زمینه را برای گفت‌وگو پیرامون آموزش و تربیت فراهم کند

دبیر پنجاه‌ویکمین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم‌های آموزشی تربیتی رشد معتقد است این دوره از جشنواره می‌تواند زمینه را برای گفت‌وگو پیرامون آموزش و تربیت فراهم کند.

گواهینامه‌های بنیاد ICDL ایران به مهارت‌های فردی اعتبار عینی و عملی می‌‌دهد

مدیر اجرایی بنیاد ICDL ایران، مأموریت‌های این بنیاد را تشریح کرد و گفت: این بنیاد با شبکه گسترده خود در سراسر کشور می‌‌تواند با ارتقای سرمایه انسانی، همه هموطنان را قادر به استفاده از مزایای فناوری اطلاعات کند.

 

ارتباط آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و برنامه‌ی درسی منطقه‌ای چیست؟

مسئول اجرای برنامه درسی منطقه‌ای دفتر تألیف کتاب‌های درسی فنی و حرفه‌ای و کاردانش، فرایند اجرایی این پروژه را تشریح کرد.

تدوین استانداردهای رسانه‌ها و تجهیزات آموزشی از اقدامات تحولی سازمان پژوهش است

رئیس گروه تدوین استانداردهای مواد، وسایل، رسانه‌ها و تجهیزات آموزشی تأکید کرد: تدوین استانداردهای لازم در این زمینه‌ها از اقدامات تحولی و سیاست‌های راهبردی سازمان پژوهش و در راستای متناسب‌سازی فعالیت‌ها با اهداف و مطابقت خروجی با الزامات اساسی و مقررات اسناد تحولی وزارت آموزش و پرورش است.