گفتگوی هفته

برای خانه‌نشینی نیازمند احیای معنای خانه و توسعه عملکردهای آن هستیم

کرونا ما را ناگزیر به خانه‌نشینی کرده است و این موقعیت می‌تواند آغازی برای بازگشت مجدد خانه در زندگی شهری و کلانشهری و پایان دوره فرار از خانه باشد.

گروه قرآن نه تنها منحل نشده بلکه تقویت شده است

سرپرست حوزه تربیت و یادگیری قرآن و معارف اسلامی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی هرگونه انحلال گروه قرآن دفتر برنامه ریزی و تألیف را رد کرد و گفت: این بخش نه تنها حذف نشده است بلکه قرار است این حوزه به بخش مهمی از ذغدغه های قرآنی اساتید و صاحب نظران پاسخ دهد.

دعوت رسمی سازمان پژوهش از بخش خصوصی جهت ورود به نظام آموزش مجازی رسمی

مدیرکل دفتر انتشارات و فناوری آموزشی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به طور رسمی از بخش خصوصی دعوت کرد که آثار تولیدی خود در 5 قالب فیلم آموزشی، نرم افزار آموزشی، بازی آموزشی، پلت فرم و سامانه آموزشی و وب‌سایت‌های آموزشی تولیدی خود برای دو مخاطب دانش‌آموز و معلم را جهت استفاده در پلت فرم جامع وزارتخانه و ورود به فضای نظام آموزش مجازی رسمی برای اعتبارسنجی به سازمان پژوهش ارسال کنند.

توزیع کتاب‌های درسی سال آینده از هم اکنون شروع شده است

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی اعلام کرد که توزیع کتاب‌های درسی سال آینده از هم اکنون شروع شده است.

نظارت بر آموزش مجازی دانش‌آموزان با پیام‌رسان بومی

مدیرکل دفتر انتشارات و فناوری آموزشی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: محتواهای درسی تولید یا تأیید شده وزارت آموزش و پرورش از طریق پلتفرم‌های بخش خصوصی در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد و با توسعه یک پیام‌رسان بومی، بر روند آموزش نظارت خواهیم کرد.

رهبر انقلاب:جلوگیری از شیوع این بیماری «حسنه» و شیوع آن «سیّئه» است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به شیوع کرونا در کشور فرمودند: خدا ما را موظف کرده است در قبال سلامت خود و دیگران احساس مسؤولیت کنیم، لذا هر چه به جلوگیری از شیوع این بیماری کمک کند، حسنه و هر چه به شیوع آن کمک کند، سیئه است.

نشست «مهارت خواندن و آموزش روان‌خوانی» برگزار شد

هشتادوسومین نشست توسعه و ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی با عنوان «مهارت خواندن و آموزش روان‌خوانی» در کتابخانه مرجع کانون برگزار شد.

آموزش و پرورش در راس امور نیست

عضو شورای تغییر بنیادی نظام آموزش و پرورش با بیان اینکه برنامه اول قوای کشور باید اصلاح آموزش و پرورش باشد گفت: متاسفانه آموزش و پرورش در راس امور نیست.

توضیحات سرپرست حوزه تربیت و یادگیری ریاضیات در خصوص حذف انتگرال

محمدرضا سیدصالحی سرپرست حوزه تربیت و یادگیری ریاضیات سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در خصوص حذف انتگرال از کتب درسی توضیحات مشروحی ارائه کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، متن کامل این توضیحات در فایل پیوستی قابل دریافت می باشد.

مدرسه خانواده دوم است نه خانه دوم

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه معلمان، برنامه درسی و مدیریت مدرسه، سه عنصر اساسی مدرسه و جهت‌دهنده، می‌باشد بیان داشت: مدرسه خانواده دوم است و نه خانه دوم.