گفتگوی هفته

حضور‌ هنرجویان در هنرستان‌ها با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی درسی و تولید بسته‌های تربیت و یادگیری آموزش فنی و حرفه‌ای و کاردانش اعلام کرد با وجود شرایط کرونایی در کشور، وضعیت برای آموزش‌های مهارتی با رعایت فاصله‌ گذاری فیزیکی و دستورالعمل‌های بهداشتی فراهم شده است.

هیچکس به خوبی معلم نمی‌تواند محتوای الکترونیکی بسازد

مشاور اجرایی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی عقیده دارد در دوره بحران کووید 19 بچه‌ها یاد گرفتند که خودشان محور یادگیری هستند و نیز یاد گرفتند که موبایل تنها وسیله بازی و تلویزیون تنها وسیله سرگرمی نیست بلکه می‌تواند در یادگیری مورد استفاده قرار گیرد.

طرح بوم؛ آغازی برای اختیارات کامل مدارس در برنامه ریزی درسی

مشاور رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی و دبیر برنامه ویژه مدرسه معتقد است این طرح(بوم) آغازی برای اختیارات کامل مدارس در برنامه ریزی درسی است.

نیازمند همراهی خانواده‌ها هستیم

 
وزیر آموزش‌ و پرورش در جمع خبرنگاران و در آئین بازگشایی مدارس با بیان اینکه سال تحصیلی، تجربه‌ای جدید در مسیری ناشناخته است لذا نیازمند همراهی خانواده‌ها هستیم، اظهار کرد: آموزش‌ و پرورش دقیقاً در چارچوب پروتکل‌های وزارت بهداشت عمل می‌کند.
 

تحصیل دانش‌آموزان در 3 وضعیت سفید، زرد و قرمز چگونه است؟

 

رئیس مرکز هماهنگی و حوزه وزارتی آموزش و پرورش به تشریح چگونگی تحصیل دانش‌آموزان در 3 وضعیت سفید، زرد و قرمز پرداخت.

کنکور، کرونا، ثبت نام دانش آموزان، سال تحصیلی جدید، آموزش های مجازی و شبکه شاد

در گفتگوی وزیر آموزش وپرورش با روزنامه ایران، محسن حاجی میرزایی به سوالاتی در موضوع‌های؛ کنکور، کرونا، ثبت‌نام دانش آموزان، سال تحصیلی جدید، آموزش‌های مجازی و شبکه شاد، آموزش دانش آموزان اتباع در شرایط جدید پاسخ داد.
 

راه اندازی پویشی ملی برای تهیه تبلت دانش آموزی

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه سه میلیون و 225 هزار دانش آموز را به تفکیک منطقه و مدرسه شناسایی کردیم که به دلیل نداشتن دستگاه هوشمند و عدم دسترسی به گوشی و تبلت امکان استفاده از آموزش های مجازی را نداشتند گفت: هزینه ساخت یک مدرسه زیاد است اما یک تبلت دانش آموزی با 1.5 میلیون تومان هزینه می تواند آموزش با کیفیت را در اختیار یک دانش آموز محروم قرار دهد.

پر کردن خلاء موجود درفضای مجازی برای دانش‌آموزان درحوزه های قرانی

قرارگاه مجازی در حوزه قرآن، عترت و نماز قرار است داوطلبان متخصص در این حوزه ها را شناسایی و جذب کند تا در کاری جهادی خلاء موجود در فضای مجازی در این حوزه برای دانش آموزان را پر کند.

بررسی موضوع نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش، در شورای تحول و نوسازی نظام آموزشی کشور

جلسه چهارم شورای تحول و نوسازی نظام آموزشی کشور روز دوشنبه 6 مرداد ماه 1399 به ریاست دکتر سعیدرضا عاملی در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.