گفتگوی هفته

تغییر «کتب درسی زبان خارجی» هر ۲۰ سال یک‌بار

مدیرگروه زبان‌های خارجی دفتر تألیف کتب درسی با اشاره به جزئیات تغییر کتب زبان انگلیسی دانش‌آموزان، گفت: کتب و روش آموزش زبان در مدارس مطابق با آخرین متد روز دنیاست.

مدارس سمپاد چگونه تاسیس شد؟

مهری سویزی اولین سکان‌دار نهاد جدیدالتأسیس «مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان»: بیان دلایل توسعه کمی مدارس سمپاد همراه با کیفیت‌بخشی علمی و فرهنگی از سال 1390 تا 1392 نیازمند بررسی تاریخی است. 

کوله پشتی مناسب برای دانش‌آموزان

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران در گفتگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: حمل غیراصولی کوله‌پشتی و بار سنگین منجر به بروز دیسک گردن، دیسک کمر و کمردرد مزمن خواهد شد.

کفش مناسب برای دانش‌آموزان

یک متخصص ارتوپدی و جراح استخوان و مفاصل در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، در خصوص ویژگی‌های کفش مناسب، گفت: متأسفانه در سطح جامعه مشاهده می‌کنیم که خانواده‌ها بدون توجه به ویژگی‌های کفش به دنبال خرید کفش‌هایی برای کودکان خود هستند که متناسب سن آنها نیست. 

«دفتر مغناطیسی» طراحی شد

کارشناس برنامه ریزی فناوری‌های نوین آموزشی با اشاره به اینکه مدرسان «دست ورزی» در درس علو م تجربی برای مقطع متوسطه اول تربیت شده‌اند، عنوان کرد: مدرسان یاد شده معلمان را آموزش می‌دهند و شرایط ساخت وسائل آزمایشگاهی و کارگاهی را به دست دانش‌آموزان فراهم می‌کنند.

الگوی لوازم التحریر ایرانی- اسلامی1

رئیس گروه تولید فیلم آموزشی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با اشاره به ضرورت زمینه سازی در معرفی الگوهای ملی به دانش‌آموزان در قالب لوازم‌التحریر و پرهیز از شتابزدگی، گفت: وقتی ما تولیدات محتوایی نداریم، این سفره خالی می‌ماند.

چیزی جز «زیبایی» ندیدم...

شهید حُججی اسوه تقوا و پرهیزگاری، ایثار و شهادت که به تاسی از امام حسین علیه السلام با سر بریده به دیدار معبودش شتافت. اینک گفتگوی پایگاه بسیج شهید موسوی با همسر شهید سرفراز محسن حججی را پیش رو دارید.

دعوت از آموزگاران در آستانه بازنشستگی برای ادامه کار

معاون پژوهش و تامین نیروی انسانی آموزش‌وپرورش شهر تهران با اشاره به بازنشستگی ۴ هزار نفر در سال جاری گفت: سهمیه اختصاص یافته برای استخدام معلم در شهر تهران ۲۵۵ نفر است.

نقش بی بدیل قصه و داستان در تربیت کودکان و نوجوانان

فرصت مغتنمی پیش آمد تا گفتگویی  با استاد محمود حکیمی، مورخ، پژوهشگر و نویسنده که تعداد زیادی  کتاب و مقاله در مورد ادبیات کودکان و نوجوانان به ویژه در مجله مکتب اسلام  نوشته اند، داشته باشیم.