گفتگوی هفته

مدیر، رهبرِ رهبرانِ آموزشی

سرپرست سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در گفتگو با خبرگزاری فارس با بیان اینکه به دنبال فروپاشی سلطنت کتاب‌های درسی هستیم، افزود: این فرایند آغاز شده است و به معنای آن نیست که کتاب درسی نداشته باشیم، بلکه نقش کتاب‌های درسی تغییر کرده و برنامه‌محور می‌شود.

ایجاد الفت بین مراکز آموزشی و مساجد

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: قطعا هر چقدر بتوانیم میان مسجد و مراکز آموزشی در هر محل، همکاری و پیوند تعریف شده و شایسته‌ای برقرار و بتوانیم انس و الفت بین این دو را ایجاد کنیم در تحقق هدف‎های تربیتی موفق‌تر خواهیم بود.

قابلیت های اجرایی سند تحول

انجمن اسلامی معلمان سلسه نشست هایی را با عنوان بررسی سند تحول در محل این تشکل برگزار کرده است که در این برنامه ها از آقایان دکتراسدالله مردای و دکترمحمود مهر محمدی به عنوان کارشناس این نشست ها دعوت شده است.

تحول فرهنگی در حوزه مدیریت دانش

دکتر مظاهری اظهار کرد: در نظر است امسال ضمن ادامه اجرای برنامه­ های تحول فرهنگی در حوزه مدیریت دانش، ایجاد زیرساختهای استقرار مدیریت دانش نیز در دستور کار تیم استقرار مدیریت دانش قرار گیرد.

داروی بسیاری از آسیب‌ها در سند تحول است

«سند تحول آموزش و پرورش» دارو و درمان بسیاری از آسیب‌های اجتماعی کشور است، گفت: اگر سند تحول به جد پیگیری شود، نه تنها به سند‌های بی پشتوانه آمریکا و اروپا نیاز نداریم بلکه می‌توانیم بطلان و ضدانسانی‌بودن سندهای آنها را به جهانیان معرفی کنیم.

سرگذشت امور تربیتی

 از دیروز هفته تربیت اسلامی در آموزش و پرورش آغاز شد؛ «8 اسفند» روز امور تربیتی نام دارد و بنا بر ضرورت و اهمیت این موضوع، وزارت آموزش و پرورش هفته‌ای را به این موضوع اختصاص داده است.

آموزش و پرورش 167 ساله شد

 اولین دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش، گفت: در سال ۱۳۱۷شورای عالی فرهنگ ایجاد می‌شود و کلمه معارف به کلمه فرهنگ تبدیل می‌شود و بعد به وزارت آموزش و پرورش تغییر نام می‌دهد و تا امروز به همین نام فعال است.

حذف پیک نوروزی و جایگزینی فرهنگ کتاب‌خوانی، ایده خوبی است

مدیرکل دفتر تألیف کتاب‌های درسی ابتدایی و متوسطه نظری در گفت‌‌وگو با ایبنا: به نظر من حذف پیک نوروزی و جایگزینی فرهنگ کتاب‌خوانی، ایده خوبی است که هم معلمان و هم خانواده‌ها اگر پشیبانی کنند بسیار می‌تواند موفق عمل کند.

کارآمدی انقلاب و چالش کارآمدی دولت‌ها

در نشست «کارآمدی انقلاب و چالش کارآمدی دولت‌ها»، کارآمدی انقلاب اسلامی و امکان تفکیک انقلاب، نظام و دولت و ملاک‌های بررسی کارامدی مورد بحث قرار گرفت.

خودکشی و هشدار به والدین و مدارس

والدین باید بدانند این است که رفتارهای مخاطره آمیزی چون خودکشی، رفتاری نیست که بصورت ناگهانی و با یک تصمیم فوری رخ دهد، بلکه دارای زمینه‌های قبلی و ریشه‌های نهفته‌ای است بگونه‌ای که کودک و نوجوان، ممکن است مدت‌ها با این فکر زندگی کند.