آموزش و پرورش از معلمان پژوهنده حمایت می‌کند

رییس پژوهشگاه مطالعات وزارت آموزش و پرورش گفت: وزارت آموزش و پرورش به منظور تقویت امر پژوهش در مدارس، ایجاد فرصت‌های مطالعاتی و حمایت‌های مادی از معلمان پژوهنده را در دستور کار دارد.

فرهاد کریمی در نشست تخصصی بازاندیشی در مسائل آموزش و پرورش در تبریز گفت: آموزش و پرورش در دورانی به سر می برد که باید سند تحول بنیادین را در دستور کار خود قرار دهد.

رییس پژوهشگاه مطالعات وزارت آموزش و پرورش بر توجه بیش از پیش مجموعه به پژوهش محوری تاکید کرد و افزود: سند تحول به خودی خود می تواند در جامعه تاثیر شگرفی داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: باید همه برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش به عنوان متولی امر تعلیم و تربیت از مرحله اول بررسی موضوع و نیازسنجی تا پایان آن مبتنی بر پژوهش باشد.

 کریمی گفت: ما بیش از هر جای دیگری باید با جدیت و حساسیت به فکر پژوهش محوری باشیم چون با امر رفتارسازی و ذهن و روان فرزندان این سرزمین سر و کار داریم.

کامیار قهرمانی معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی نیز گفت: در استان ما با تصویب گروه تحقیق و پژوهش آموزش و پرورش استان راهبران آموزشی در سالهای اخیر تشکیل شده و این برنامه در مناطق محروم و کم برخوردار استان نیز اجرا می شود.

ارسال نظر

Image CAPTCHA