گروه قرآن نه تنها منحل نشده بلکه تقویت شده است

سرپرست حوزه تربیت و یادگیری قرآن و معارف اسلامی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی هرگونه انحلال گروه قرآن دفتر برنامه ریزی و تألیف را رد کرد و گفت: این بخش نه تنها حذف نشده است بلکه قرار است این حوزه به بخش مهمی از ذغدغه های قرآنی اساتید و صاحب نظران پاسخ دهد.

حجت الاسلام رضا ملایی در گفت‌وگو با روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در پاسخ به صحبت های سیدمهدی سیف پیشکسوت عرصه آموزش و تفسیر قرآن مبنی بر"خلأ نظام ارزشیابی برنامه‌های قرآنی آموزش و پرورش و گروه قرآن دفتر برنامه‌ریزی و تألیف منحل شده است" اظهارداشت: ضرورت دارد در جهت شفاف شدن موقعیت گروه قرآن در سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، نکاتی ارائه شود. این سازمان در راستای اجرایی کردن اسناد تحولی وزارت آموزش و پرورش، در یکسال اخیر تحولی ساختاری را رقم زده و بین دوره‌های آموزشی و حوزه‌های تربیت و یادگیری تفکیک صورت گرفته و یازده حوزه تربیت و یادگیری تعریف شده و استقرار یافته است.

وی بیان داشت: حوزه تربیت و یادگیری قرآن و معارف یکی از این 11 حوزه است که در سه گروه اصلی قرآن، عربی و دینی فعالیت می‌نماید. هر یک از این گروه‌ها نقش‌هایی همانند سیاستگذاری برای تألیف کتب قرآن، عربی و دینی در همه دوره‌های تحصیلی، تبیین استانداردهای محتوایی این کتب، مشخص کردن نحوه ارزشیابی، نظارت بر کتب منتشره مطابق با استانداردهای تألیف و ... داشته و رسالت‌های آن فراتر از تألیف کتب درسی هر یک از گروه‌های سه گانه حوزه تربیت و یادگیری قرآن و معارف است.

سرپرست حوزه تربیت و یادگیری قرآن و معارف اسلامی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با تأکید بر اینکه گروه قرآن دفتر تألیف منحل نشده است، اظهار داشت: این گروه هم اکنون نقش بسیار مهمی فراتر از نقش‌های پیشین آن، در حوزه تربیت و یادگیری قرآن و معارف بر عهده گرفته و در نهایت باید عنوان داشت این گروه قرار است به مدد الهی به بخش مهمی از دغدغه‌های اساتید، صاحب نظران و علاقمندان قرآنی پاسخ دهد.

ارسال نظر

Image CAPTCHA