آموزه‌های کرونایی برای خودمراقبتی و دیگر مراقبتی در دانش آموزان

مدیرکل اسبق امور فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه شاید به اندازه همه تلاش‌هایی که در طول 12 سال صورت می‌گیرد تا دانش‌آموزان به اهمیت رعایت نظافت، خودمراقبتی، دیگر مراقبتی و ضرورت ایفای مسئولیت‌های اجتماعی پی ببرند به اندازه این ایام کرونایی موثر نبوده باشد گفت: خوب است تا از رهگذر این اتفاق، مناسبات نظام تعلیم و تربیت با نظام سلامت، بهداشت، ورزش، رسانه و غیره بازبینی و اصلاح شود.

 

محمدابراهیم محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تعطیلات ناشی از کرونا و آموزه‌هایی که برای جامعه دانش‌آموزی و معلمان داشت اظهار کرد: شاید به اندازه همه تلاش‌هایی که در طول 12 سال صورت می‌گیرد تا دانش‌آموزان به اهمیت رعایت نظافت، خودمراقبتی، دیگر مراقبتی و ضرورت ایفای مسئولیت‌های اجتماعی پی ببرند به اندازه این ایام کرونایی موثر نبوده باشد.

وی افزود: انسان تا در موقعیت قرار نگیرد نمی‌تواند واقعیت را دریابد. تلقی شعاری ازحدیث "النظافه من الایمان" که در گذر زمان مورد توجه و مراعا نبود، در گذر این حادثه مورد فهم و دریافت واقع شد.

این کارشناس آموزش و پرورش با بیان اینکه خوب است تا از رهگذر این اتفاق، مناسبات نظام تعلیم وتربیت با نظام سلامت، بهداشت، ورزش، رسانه و غیره بازبینی و اصلاح شود گفت: برخی فرصت‌هایی که این ویروس منحوس به ما داده است را دیر یا زود در حوزه سلامت، بهداشت، نظافت، روابط، امورنظامی و انتظامی و دیگر حوزه‌ها کشف خواهیم کرد.

محمدی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه این روزها که کرونا هراس به جان مردم انداخته، مردم بیش از همیشه برای تمشیت امور شخصی و دورکاری‌های لازم، باظرفیت فضاهای مجازی آشنا شدند گفت: اما آنچه در این میان حائز اهمیت است آشنایی و دانش تجربی جامعه معلمین و به ویژه کسانی است که به دلیل سابقه و تجربه سنتی، میانه و میلی با فضاهای مجازی نداشتند.

وی ادامه داد: امروز، معلمان شاید به اندازه چند ده ساعت ضمن خدمت، مهارت آموزی کردند و نسبت به فرصت‌های تکنولوژی‌های نوین آموزشی، آگاهی کسب کردند. اگر این تکانه کرونایی نبود، گمان نمی‌رفت این چرخش به این سرعت انجام بگیرد.

مدیرکل اسبق امور فرهنگی  و هنری وزارت آموزش و پرورش به اتفاق تحسین برانگیز تعامل رسانه ملی با آموزش وپرورش  نیز اشاره و اظهار کرد:  حضور معلمان توانمند در برنامه‌های زنده و ارائه طرح درس‌های هنرمندانه، نشان از آمادگی جامعه شریف معلمان در به اشتراک گذاشتن ظرفیت‌ها وتوانمندی‌ها دارد. این فرصت ڪه بالطبع، تصادفی و باکمترین آمادگی همراه بوده است می‌تواند پیش درآمدی برای همکاری‌ها و تعاملات عمیق تر باشد.

محمدی افزود: پیشنهاد می‌شود این قبیل برنامه‌ها در آینده باحضور و مشارکت معلمان منتخب ڪشوری و برترین‌های جشنواره الگوهای برتر تدریس و نیز با حضور شمار معدودی از دانش آموزان تداوم یابد.

ارسال نظر

Image CAPTCHA