نیازمند همراهی خانواده‌ها هستیم

 
وزیر آموزش‌ و پرورش در جمع خبرنگاران و در آئین بازگشایی مدارس با بیان اینکه سال تحصیلی، تجربه‌ای جدید در مسیری ناشناخته است لذا نیازمند همراهی خانواده‌ها هستیم، اظهار کرد: آموزش‌ و پرورش دقیقاً در چارچوب پروتکل‌های وزارت بهداشت عمل می‌کند.
 

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، صبح امروز محسن حاجی میرزایی در حاشیه آئین بازگشایی مدارس و نواختن زنگ آغاز مدرسه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: آغاز  سال تحصیلی جدید و بهار تعلیم و تربیت را به دانش آموزان، فرهنگیان، خانواده‌ها و همه افراد جامعه تبریک می‌گویم و امیدوارم با همکاری همه مجموعه سال جدید تحصیلی خوبی را تجربه کنیم.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه امسال نزدیک به 15میلیون دانش‌آموز در 116هزار مدرسه سراسر کشور تحصیل می‌کنند، اظهار کرد: در سال تحصیلی جدید، مهم‌ترین نگرانی و دغدغه‌های ما سلامت دانش آموزان است لذا  برای این کار به مجموعه بهداشت، درمان و آموزش و پزشکی اعتماد می‌کنیم.

وی ادامه داد: آموزش‌ و پرورش دقیقاً در چارچوب پروتکل‌های وزارت بهداشت عمل می‌کند لذا در حوزه سلامت کوچک‌ترین اجتهادی نخواهیم کرد لذا امیدواریم همه خانواده‌ها به آموزش‌ و پرورش اعتماد کنند و ما بیشترین مراقبت  را در مدرسه از سلامت فرزندان خانواده‌ها انجام می‌دهیم.

حاجی میرزایی خاطرنشان کرد: در شرایط خاص فعلی انتظار می‌رود از اظهار و نظرهای غیرمسئولانه خودداری شود چون ممکن است موجب آشفتگی ذهن خانواده‌ها منجر شود.

عضو کابینه تدبیر و امید  بابیان اینکه بازگشایی مدارس بر اساس نظریه نهادهای رسمی کشور است و با این نهادها هماهنگ هستیم، اظهار کرد: آموزش‌های حضوری مانند سال‌های قبل نیست بلکه ترکیبی است لذا کسانی که بیمارند یا در مدارس پرتراکم هستند می‌توانند از آموزش‌های مجازی ارائه ‌شده در تلویزیون، شبکه شاد و بسته‌های آموزشی استفاده  کنند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه  امسال ساعات مدرسه محدود است و ورود و خروج دانش آموزان  بافاصله انجام می‌شود تا از ازدحام جلوگیری شود، اظهار کرد: در سال تحصیلی جدید، تجربه جدیدی را آغاز کردیم چون این مسیر ناشناخته است نیازمند مشارکت و همراهی خانواده هستیم.

وی نگرانی و دغدغه‌های خانواده‌ها نسبت به فرزندانشان را امری ارزشمند تلقی و عنوان کرد: با تمام جدیت نظارت خود را بر مدارس اعمال می‌کنیم.

حاجی میرزایی در پایان تصریح کرد: مجموعه مدیران آموزش‌ و پرورش بسیج شدند تا پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود، لذا امیدوارم سال تحصیلی خوبی را تجربه کنیم.

ارسال نظر

Image CAPTCHA