پنجاهمین جشنواره فیلم رشد بیشتر به برنامه درسی معطوف شده است

مدیرکل دفتر انتشارات و فناوری‌ آموزشی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی درباره سیاست‌های پنجاهمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد بیان کرد:‌ جشنواره فیلم رشد بنا دارد به ریل خود در خدمت به آموزش و فرایند یاددهی و یادگیری بازگردد و براین اساس، امسال با هدایت و همراهی دغدغه‌مندان و نخبگان، فیلم‌های جشنواره بیشتر به برنامه درسی و کتاب‌های درسی معطوف شد.

محمدابراهیم محمدی در گفت‌وگو با روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی اظهار داشت: جشنواره رشد قرار است آغاز بالندگی و رشد و ارتقاء در نیم قرن دوم را تجربه کند و می‌کوشد دوره‌ای مبتنی برهدفمندی، کارآمدی و تسهیل‌گری پیش روی داشته باشد.

او بیان کرد: جشنواره امسال با وجود وضعیت کرونا نه تنها ازکمیت و کیفیت خود نکاست، بلکه با جذب آثار هنرمندان از بیش از 110 کشور خارجی، معلمان، هنرمندان و دانش‌آموزان بیش از همیشه به آینده‌ای سرشار از شکوفایی امیدوارتر شد.

وی ادامه داد: امسال افزون برهمه فعالیت‌ها دبیرخانه جشنواره شروع به پایش 49 دوره جشنواره نمود و قرار است طی ماه‌های آینده آرشیو سنوات گذشته بررسی، اعتباربخشی و با هماهنگی تولیدکنندگان در خدمت محتوای آموزشی و تربیتی قرار گیرد.

مدیرکل دفتر انتشارات و فناوری آموزشی اظهار داشت: باشگاه معلمان فیلم‌ساز یکی از اقدامات پنجاهمین دوره جشنواره فیلم رشد می‌باشد. این جشنواره که با شیوه‌نامه علمی و اجرایی در بستر شبکه ملی رشد ایجاد شده است به ساماندهی و آموزش و مدیریت معلمان فیلم‌ساز کشور خواهد پرداخت.

وی افزود: برای اولین‌بار بیش از 700 معلم فیلم‌ساز از سراسر کشور شناسایی و در این جشنواره مشارکت داشته‌اند. آموزش و توانمندسازی آنها برای غنی‌ترسازی آموزش و تربیت یکی از تفاوت‌های جشنواره امسال می‌باشد.

محمدی تأکید کرد: جشنواره فیلم رشد در دوره جدید در مدار تحول خود تصمیم دارد از برنامه درسی و نیز محتوای مکتوب کتاب درسی با جدیت پشتیبانی کند از این‌رو در فراخوان 51 به نیازها و ضرورت‌های ذیل برنامه درسی بیشتر توجه خواهد شد.

وی ادامه داد: مقرر است بخشی از محتواهای مربوط به رمزینه پاسخ سریع (QR code) کتاب‌های درسی ازهمین آثار منتخب در جشنواره فیلم رشد تأمین شود و این اقدام نه تنها نقش معلمان را در آموزش، کمرنگ نمی‌کند بلکه آموزش و تربیت را عمیق و دامنه‌دارتر می‌کند.

محمدی در ارتباط با پیام رهبر معظم انقلاب در راستای برنامه‌ریزی تحولی در عرصه‌‌ تولید بسته‌‌های تربیت و یادگیری به سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی بیان کرد: مرقومه مقام معظم رهبری رسالت جشنواره کهن فیلم رشد را در دوره جدید سنگین‌تر کرد و این جشنواره باید در مسیر این منویات و انتظارات گام‌های بلندی را بردارد.

مدیرکل دفتر انتشارات و فناوری‌ آموزشی در پایان بیان کرد: با کمال افتخار و امتنان آمادگی خود را برای هر نوع پیشنهاد و نقد و نظرهایی سازنده اعلام می‌داریم و معتقدیم طی این راه بدونِ همراهی اصحاب فکر و اندیشه و دلسوزان تعلیم و تربیت پیمودنی نیست.

ارسال نظر

Image CAPTCHA