گفتگوی هفته

نشست «مهارت خواندن و آموزش روان‌خوانی» برگزار شد

هشتادوسومین نشست توسعه و ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی با عنوان «مهارت خواندن و آموزش روان‌خوانی» در کتابخانه مرجع کانون برگزار شد.

آموزش و پرورش در راس امور نیست

عضو شورای تغییر بنیادی نظام آموزش و پرورش با بیان اینکه برنامه اول قوای کشور باید اصلاح آموزش و پرورش باشد گفت: متاسفانه آموزش و پرورش در راس امور نیست.

توضیحات سرپرست حوزه تربیت و یادگیری ریاضیات در خصوص حذف انتگرال

محمدرضا سیدصالحی سرپرست حوزه تربیت و یادگیری ریاضیات سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در خصوص حذف انتگرال از کتب درسی توضیحات مشروحی ارائه کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، متن کامل این توضیحات در فایل پیوستی قابل دریافت می باشد.

مدرسه خانواده دوم است نه خانه دوم

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه معلمان، برنامه درسی و مدیریت مدرسه، سه عنصر اساسی مدرسه و جهت‌دهنده، می‌باشد بیان داشت: مدرسه خانواده دوم است و نه خانه دوم.

تنبیه اصلی

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: «سپاه ایران ضربه‌ی متقابلی علی‌العجاله زد و پایگاه آمریکایی را با موشکهای خود درهم کوبید و ابّهت و آبروی آن دولت ظالم و متکبّر را   لگد‌مال کرد و تنبیه اصلی او اخراج از منطقه است.» 1398/10/27
پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR براساس این بخش از بیانات رهبر انقلاب، لوح «تنبیه اصلی» را منتشر میکند.

 

ارسال رایگان کتاب‌های درسی به مناطق سیل زده

مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی تأکید کرد کتاب های درسی مورد نیاز دانش آموزان مناطق سیل زده که کتاب هایشان در سیل از بین رفته، به صورت رایگان ارسال شد.

دکتر روحانی قانون تعیین سرفصل جنایات و توطئه‌های آمریکا در کتب درسی را ابلاغ کرد

رئیس جمهور، یک قانون مصوب مجلس را برای اجرا به وزارتخانه‌های آموزش و پرورش، علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابلاغ کرد.

 

به گزارش سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر حسن روحانی رئیس جمهور یک قانون مصوب مجلس را برای اجرا به وزارتخانه های آموزش و پرورش، علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابلاغ کرد.

مشروح مصاحبه سرپرست حوزه تربیت و یادگیری علوم تجربی

سرپرست حوزه تربیت و یادگیری علوم تجربی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با بیان اینکه متاسفانه در سال‌های اخیر یکی از حوزه‌هایی که از حیث زمان آموزش دچار مشکل شده «علوم تجربی» است که زمان آموزش آن کاهش جدی داشته و این موضوع خودش را در ارزیابی‌های بین المللی نشان داده است گفت: کاهش زمان آموزش، اثر مستقیم در جایگاه ما داشته و رتبه ما در علوم تجربی کمی کاهش یافته است.

فشردگی زمان آموزش، کیفیت آموزش را کاهش می‌دهد

در سند تحول بنیادین و با صراحت بیشتر در برنامه درسی ملی آمده و بیان می‌کند سال تحصیلی 12 ماهه است؛ از اول مهر شروع می‌شود و تا آخر شهریور ادامه دارد ولی قانون مجلس شروع سال تحصیلی را ابتدای مهر و پایان آن را خرداد قرار داده است، این قانون باید تغییر کند.