بین الملل

دولت مصر بیش از هزار معلم را اخراج کرد

روزنامه "الاشرق الاوسط" روز سه شنبه از قاهره گزارش داد که وزارت آموزش و پرورش مصر در بحبوحه تحولات اخیر در این کشور، 1070معلم را به جرم عضویت در گروه "اخوان المسلمین" اخراج کرده است .

خبرگزاری ایرنا، "محمد عمر" معاون امور معلمان وزیر آموزش و پرورش مصر امروز در یک کنفرانس خبری گفت: از آنجایی که وزارت آموزش و پرورش از یک راهکار شفاف برای شناسایی معلم هایی که با سازمان های تروریستی می پیوندند، برخوردار است، این وزارتخانه در اولین مرحله 1070 معلم را به سبب وابستگی به گروه اخوان المسلمین از کار برکنار کرد.

ارتقاء جایگاه زبان فارسی در اینترنت/ سبقت فارسی از ترکی و عربی

طبق گزارشی جدید زبان فارسی در رده هشتم زبان های پر استفاده در فضای اینترنت قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از W3techs، گزارش جدید این وب سایت نشان می دهد اندکی بیش از 50 درصد وب سایت هایی که در فضایWorld Wide Web بازدید می شوند به زبان انگلیسی هستند. در این میان بقیه وب سایت ها اطلاعات را به زبان های دیگر نشان می دهند.

گران‌ترین کشورها از لحاظ هزینه تحصیل کدامند؟

استرالیا از لحاظ جمع هزینه دانشگاه و مخارج زندگی در رتبه نخست قرار دارد؛ به طور میانگین هزینه تحصیل در کشور استرالیا در طی یکسال 42هزار و 93دلار است؛   هزینه دانشگاه برای یک  دانشجو در این کشور 24هزار و 84 دلار است که باید در طی یکسال پرداخت شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به نقل از خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ پایگاه خبری " april-international" در گزارشی 15 کشور پرخرج از لحاظ تحصیل را معرفی کرد. 

زمان بازگشایی مدارس در کشورهای مختلف جهان

بررسی تقویم آموزشی کشورهای مختلف نشان می‌دهد سال تحصیلی در اکثر کشورها اواسط شهریورماه آغاز می‌شود و در خرداد نیز به پایان می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به نقل از ایسنا، آغاز سال تحصیلی و بازگشایی مدارس در تمامی جهان روزی خاص و هیجان انگیز برای دانش آموزان به شمار می رود که همواره با خاطرات فراوانی همراه است. تفاوت های اقلیمی، جغرافیایی، فرهنگی و جمعیتی سبب شده است تا مدارس در کشورهای مختلف در ماه های متفاوتی آغاز به کار کنند.

پیشنهاد گفت‌وگوی فرهنگی کشورهای جهان اسلام در چارچوب دیپلماسی فرهنگی

قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در امور بین‌الملل و دبیرکل کمیسیون ملی آیسسکو در ایران در گفت‌وگوی تلفنی با سالم محمدالمالک مدیرکل آیسسکو، بر همکاری‌های متقابل و تلاش برای ارتقای فعالیت‌های آیسسکو در جهان اسلام تاکید و ابراز امیدواری کرد در دوران مدیریت او، سازمان آیسسکو بتواند با تلاشی مضاعف و رویکردی جدید، همکاری، همبستگی و موقعیت کشورهای اسلامی عضو آیسسکو را در زمینه‌های علمی، آموزشی و فرهنگی بیش از پیش بهبود بخشد.

ابعاد بحران یادگیری در نظام های آموزشی؛ برون داد های ناچیز در یادگیری

ابعاد بحران یادگیری در نظام های آموزشی؛ برون داد های ناچیز در یادگیری

نظام تعلیم و تربیت هر کشور باید فراگیران خود را به مهارت های مورد نیاز جهت  دستیابی به زندگی سالم و معنادار مجهز نماید. اگرچه این مهارتها در کشورهای مختلف به شیوه های متنوع و متفاوتی تعریف شده اند. امادر همه ی آنها نکات مشترکی وجود دارد که عموما در برنامه درسی آن کشور منعکس شده است. علی رغم اهمیت موضوع یادگیری بسیاری از کشورها هنوز هم به دلایل زیر به هدف اصلی نظام آموزش خود –یادگیری- دست نیافته اند:

کرسی‌های زبان فارسی خارج از کشور در خطر تعطیلی

 

معاون زبان فارسی و ایران شناسی در خارج از کشور وزارت علوم گفت: سازمان برنامه و بودجه به دلیل مشکلات ارزی، اعتبار بخش کرسی های زبان فارسی را اختصاص نداده و این کرسی ها در خطر تعطیلی هستند.

یادگیری، تحقق وعده آموزش

مصطفی حسن نژاد

کارشناس مسئول روابط بین الملل سازمان                                                                                      

آموزش و یادگیری یک نیاز فطری است که آمال و آرزوی انسان را متعالی ساخته و موجب خلق ارزش در زندگی می شود.

معلم کنیایی جایزه 1 میلیون دلاری اش را به فقرا بخشید

برترین ها/ پیتر تبیچی (Peter Tabichi) معلمی اهل کنیا که در یک روستای کوچک و فقیر معلم علوم بود به خاطر بردن معتبرترین جایزه معلمان جهان یک شبه معروف و مشهور شد. او با ۱۰۰۰۰ نفر از ۱۷۹ کشور جهان رقابت کرد و در نهایت توانست با جایزه یک میلیون دلاری به خانه برگردد.

چالش سن مناسب آموزش زبان خارجی بررسی می‌شود

به گزارش پایگاه خبری رب،  نشست «چالش سن مناسب آموزش زبان خارجی: در نظام آموزشی ایران و تجارب جهانی»، ۱۶اردیبهشت۱۳۹۸، با سخنرانی حمیدرضا ایرجی برگزار می‌شود.

در این نشست از مجموعه‌‌نشست‌های گروه روش‌ها و برنامه‌های آموزشی و درسی دانشگاه تهران، دکتر محمود مهرمحمدی حضور دارد و دکتر رضوان حکیم‌زاده دبیری نشست را بر عهده دارد