بین الملل

کرونا 72 میلیون کودک دیگر را در معرض خطر فقر یادگیری قرار داده است

بر اساس گزارش های بانک جهانی، خطر بسته شدن مدارس در اثر شیوع کووید-19، حدود 72 میلیون کودک دیگر در سن تحصیلات ابتدایی را به سمت فقر یادگیری سوق می دهد. این بدین معناست که این کودکان تا سن 10 سالگی قادر به خواندن و درک یک متن ساده نخواهند بود.

مروری بر شیوه‌های تحصیلی از یونان باستان تا عصر آموزش آنلاین

هدف از تحصیل در طول قرن ها، همواره به موقعیت اقتصادی و سیاسی زمانه بستگی داشته است. یکی از قدیمی­‌ترین و متداول ­ترین مدل­‌های تحصیلی از یونان باستان برای بشر به یادگار مانده که به شدت تحت تاثیر سقراط بوده است. شیوه سقراطی شکلی از مکالمه تعاملی بین اشخاص است و مبتنی بر پرسش و جواب دادن به سوال‌هایی است که هدف شان برانگیختن تفکر انتقادی و استخراج کردن ایده­ ها و فرضیات زیرین افراد بوده است.

آینده آموزش آنلاین و درس‌هایی که از کره‌جنوبی باید آموخت­

شیوع کووید-19 عملاتمامی مدارس و دانشگاههای کرهجنوبی را وادار کرد تا به آموزش آنلاین روی بیاورند.گذر این کشور به سمت چنین آموزشی عمدتا آسان بوده و دلیل آن هم این است که کره جنوبی دارای یکی از بهترین زیرساخت­ های فناوری اطلاعات در دنیاست.

پیشنهادات به معلمان جهت ارتقاء دادن سواد دانش آموزان درباره کووید-19

در حالی که مردم سراسر دنیا رفتارهای پیشگیرانه ای برای محافظت از خودشان، خانواده هایشان و جامعه شان در مقابل ویروس کرونا انجام می دهند، بسیار مهم است که کودکان بتوانند به تحصیل شان ادامه دهند و این امر در محیطی صورت گیرد که خوشایند، حامی آن ها و مملو از احترام باشد.

راهکارهای یونیسف به والدین برای ارتقای یادگیری دانش‌­آموزان در دوران قرنطینه​

رئیس بخش آموزش یونیسف در دفتر مرکزی، پنج راهکار را به والدین جهت پیگیری کردن روند یادگیری­ فرزندانشان در دوران قرنطینه پیشنهاد داده است.

توصیه‌های استادیار دانشگاه مینه­ سوتا درباره بهداشت روان دانش­ آموزان

کارولین برگر، استادیار روان­شناسی تحصیلی دانشگاه مینه­ سوتا، از ماهیت بلندمدت بیماری کرونا و تاثیر آن بر سلامت روان دانش­ آموزان می­ گوید.

​روند ثبت نام کودکان اتباع بدون مدارک هویتی در مدارس

 

رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش روند ثبت نام دانش آموزان اتباع در مدارس ایران را اعلام کرد.

شیوه‌نامه ثبت‌نام دانش آموزان اتباع خارجی در سال تحصیلی جدید به استان‌ها ابلاغ شد

مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور، شیوه‌نامه ثبت‌نام دانش آموزان اتباع خارجی در سال تحصیلی 1400-1399 را به استان‌ها ابلاغ کرد.

راه اندازی مدرسه مجازی ایرانیان برای دانش آموزان خارج از کشور

رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش جزئیات راه اندازی مدرسه مجازی ایرانیان در سال تحصیلی جدید را اعلام کرد و گفت: امسال اعزام معلمان به کشورهایی که کمبود شدید داریم انجام می شود اما بسیار محدود خواهد بود و شاید به 40 نفر هم نرسد.