بین الملل

آموزش و شیوع بیماری کووید 19

 شیوع بیماری کووید 19 تبدیل به یک چالش بزرگ برای نظام‌‌های آموزشی شد. این مقاله که در برگیرنده دیدگاه‌های نویسنده است، راهنمایی‌هایی را برای معلمان، اولیای مدارس و مقامات رسمی و دولتی، در مورد نحوه و چگونگی مواجهه با این بحران ارائه می‌‌کند.

برنامه درسی پنهان و توسعه استعدادهای نهفته: تمرین

این مقاله درصدد است تا به بررسی عمیق این مسئله بپردازد که چگونه برنامه‌‌های درسی پنهان می‌توانند به عنوان یک شیوه‌ی توسعه مهارت‌ها، ارزش‌ها و رفتارها برای یادگیرندگان استفاده شده و به طور ناخودآگاه و تلقینی موجب گسترش و توسعه‌‌ی توانمندی‌های آنان شود.

درک فرایند آموزش در دوران شیوع بیماری‌های همه‌گیر

مقاله ای منتشر شده " درک فرایند آموزش در دوران شیوع بیماریهای همه‌گیر و تفاوت میان آموزشهای از راه دور در شرایط اضطراری، آموزش های راه دور و تدریس آنلاین" را مورد مطالعه قرار داده است.

دورنمای آموزش و گرایشهایی که در سال 2021 برای این حوزه پیش بینی می شود

مدرسه محلی است که دانش آموزان درسهای اولیه زندگی را می آموزند. حضور در یک فضای امن، تجربه کودکان، لحظات شادی، چالشها، دستاوردها، شکستها و ناامیدیها همه و همه تاثیر پایداری در آینده آنها دارند. با این حال تغییر الگویی در شیوه نگرش ما به فرآیند آموزش و یادگیری روی داده است. مدل آموزش هیبریدی و سبک پویای یادگیری همزمان و غیرهمزمان ماندنی خواهد بود. بدون این که متوجه شویم، سبک جدید به سبک روزهای پیش رو تبدیل شده است.

چرا آموزش در سال 2021 فناوری محور خواهد بود؟

آموزش در سال 2021 تا حدود زیادی فناوری محور خواهد بود. ادامه وضعیت همه گیری ویروس کرونا درها و مسیرهای جدیدی را در ابعاد مختلف زندگی گشوده است. فضای آموزشی در تلاش برای متحول کردن گرایش خود به سوی یک مانیفست فناوری محور است.

کرونا 72 میلیون کودک دیگر را در معرض خطر فقر یادگیری قرار داده است

بر اساس گزارش های بانک جهانی، خطر بسته شدن مدارس در اثر شیوع کووید-19، حدود 72 میلیون کودک دیگر در سن تحصیلات ابتدایی را به سمت فقر یادگیری سوق می دهد. این بدین معناست که این کودکان تا سن 10 سالگی قادر به خواندن و درک یک متن ساده نخواهند بود.

مروری بر شیوه‌های تحصیلی از یونان باستان تا عصر آموزش آنلاین

هدف از تحصیل در طول قرن ها، همواره به موقعیت اقتصادی و سیاسی زمانه بستگی داشته است. یکی از قدیمی­‌ترین و متداول ­ترین مدل­‌های تحصیلی از یونان باستان برای بشر به یادگار مانده که به شدت تحت تاثیر سقراط بوده است. شیوه سقراطی شکلی از مکالمه تعاملی بین اشخاص است و مبتنی بر پرسش و جواب دادن به سوال‌هایی است که هدف شان برانگیختن تفکر انتقادی و استخراج کردن ایده­ ها و فرضیات زیرین افراد بوده است.

آینده آموزش آنلاین و درس‌هایی که از کره‌جنوبی باید آموخت­

شیوع کووید-19 عملاتمامی مدارس و دانشگاههای کرهجنوبی را وادار کرد تا به آموزش آنلاین روی بیاورند.گذر این کشور به سمت چنین آموزشی عمدتا آسان بوده و دلیل آن هم این است که کره جنوبی دارای یکی از بهترین زیرساخت­ های فناوری اطلاعات در دنیاست.

پیشنهادات به معلمان جهت ارتقاء دادن سواد دانش آموزان درباره کووید-19

در حالی که مردم سراسر دنیا رفتارهای پیشگیرانه ای برای محافظت از خودشان، خانواده هایشان و جامعه شان در مقابل ویروس کرونا انجام می دهند، بسیار مهم است که کودکان بتوانند به تحصیل شان ادامه دهند و این امر در محیطی صورت گیرد که خوشایند، حامی آن ها و مملو از احترام باشد.