بین الملل

ایران یکی از 4 کشور برتر دنیا در پذیرش پناهندگان و جذب دانش‌آموزان اتباع است

رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور جزئیات تحصیل دانش‌آموزان پناهنده در سال تحصیلی 1399-1398 در مدارس جمهوری اسلامی ایران را تشریح کرد.

 

کودکان و نوجوانان ایرانی برگزیده مسابقه نقاشی هیکاری کشور ژاپن شدند

10 نفر از اعضای مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزیده مسابقه نقاشی هیکاری کشور ژاپن شدند.

بیشترین و کمترین "احترام به معلمان" در کدام کشورهاست؟

یک استادیار دانشگاه با اشاره به نتایج پژوهشی درباره پایگاه اجتماعی و منزلت معلمان گفت: در 21 کشور مورد بررسی بالاترین احترام به معلمان در چین است و در اروپا و آمریکا منزلت معلمان در رده میانی قرار دارد.

علت تعطیلی 9 مدرسه ایرانی در خارج از کشور

رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش درباره علت تعطیلی 9 مدرسه ایرانی خارج از کشور اعلام کرد که مدرسه‌ای‌ به علت چالش‌های ارزی تعطیل نشده، اگرچه محدودیت‌هایی وجود دارد.

غلامرضا کریمی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره علت تعطیلی 9 مدرسه ایرانی خارج از کشور گفت: در ابتدا لازم به توضیح است که هیچ مدرسه‌ای در خارج از کشور به علت چالش‌ها و مشکلات ارزی تعطیل نشده است.

تاخیر در ساعت شروع کلاس‌های درس برای حفظ سلامت روان دانش‌آموزان

ایالت کالیفرنیای آمریکا ساعت شروع به کار مدارس را به تاخیر انداخته تا دانش‌آموزان بتوانند بیشتر بخوابند و با مشکل کمبود خواب مواجه نشوند.

به گزارش ایسنا،  فرماندار ایالت کالیفرنیا روز یک‌شنبه لایحه‌ای را به تصویب رساند که به موجب آن از شروع کلاس‌های دوره دوم دبیرستان پیش از ساعت 8:30 صبح و کلاس‌های دوره اول دبیرستان پیش از ساعت 8 صبح ممانعت به عمل می‌آید.

مدارس کالیفرنیا برای اجرای این قانون سه سال مهلت دارند و این بدان معناست که ساعات شروع کلاس‌های مدارس این ایالت تا سال 2022 میلادی تغییر خواهد کرد.

دولت مصر بیش از هزار معلم را اخراج کرد

روزنامه "الاشرق الاوسط" روز سه شنبه از قاهره گزارش داد که وزارت آموزش و پرورش مصر در بحبوحه تحولات اخیر در این کشور، 1070معلم را به جرم عضویت در گروه "اخوان المسلمین" اخراج کرده است .

خبرگزاری ایرنا، "محمد عمر" معاون امور معلمان وزیر آموزش و پرورش مصر امروز در یک کنفرانس خبری گفت: از آنجایی که وزارت آموزش و پرورش از یک راهکار شفاف برای شناسایی معلم هایی که با سازمان های تروریستی می پیوندند، برخوردار است، این وزارتخانه در اولین مرحله 1070 معلم را به سبب وابستگی به گروه اخوان المسلمین از کار برکنار کرد.

ارتقاء جایگاه زبان فارسی در اینترنت/ سبقت فارسی از ترکی و عربی

طبق گزارشی جدید زبان فارسی در رده هشتم زبان های پر استفاده در فضای اینترنت قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از W3techs، گزارش جدید این وب سایت نشان می دهد اندکی بیش از 50 درصد وب سایت هایی که در فضایWorld Wide Web بازدید می شوند به زبان انگلیسی هستند. در این میان بقیه وب سایت ها اطلاعات را به زبان های دیگر نشان می دهند.

گران‌ترین کشورها از لحاظ هزینه تحصیل کدامند؟

استرالیا از لحاظ جمع هزینه دانشگاه و مخارج زندگی در رتبه نخست قرار دارد؛ به طور میانگین هزینه تحصیل در کشور استرالیا در طی یکسال 42هزار و 93دلار است؛   هزینه دانشگاه برای یک  دانشجو در این کشور 24هزار و 84 دلار است که باید در طی یکسال پرداخت شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به نقل از خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ پایگاه خبری " april-international" در گزارشی 15 کشور پرخرج از لحاظ تحصیل را معرفی کرد. 

زمان بازگشایی مدارس در کشورهای مختلف جهان

بررسی تقویم آموزشی کشورهای مختلف نشان می‌دهد سال تحصیلی در اکثر کشورها اواسط شهریورماه آغاز می‌شود و در خرداد نیز به پایان می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به نقل از ایسنا، آغاز سال تحصیلی و بازگشایی مدارس در تمامی جهان روزی خاص و هیجان انگیز برای دانش آموزان به شمار می رود که همواره با خاطرات فراوانی همراه است. تفاوت های اقلیمی، جغرافیایی، فرهنگی و جمعیتی سبب شده است تا مدارس در کشورهای مختلف در ماه های متفاوتی آغاز به کار کنند.