بین الملل

توصیه‌های استادیار دانشگاه مینه­ سوتا درباره بهداشت روان دانش­ آموزان

کارولین برگر، استادیار روان­شناسی تحصیلی دانشگاه مینه­ سوتا، از ماهیت بلندمدت بیماری کرونا و تاثیر آن بر سلامت روان دانش­ آموزان می­ گوید.

​روند ثبت نام کودکان اتباع بدون مدارک هویتی در مدارس

 

رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش روند ثبت نام دانش آموزان اتباع در مدارس ایران را اعلام کرد.

شیوه‌نامه ثبت‌نام دانش آموزان اتباع خارجی در سال تحصیلی جدید به استان‌ها ابلاغ شد

مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور، شیوه‌نامه ثبت‌نام دانش آموزان اتباع خارجی در سال تحصیلی 1400-1399 را به استان‌ها ابلاغ کرد.

راه اندازی مدرسه مجازی ایرانیان برای دانش آموزان خارج از کشور

رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش جزئیات راه اندازی مدرسه مجازی ایرانیان در سال تحصیلی جدید را اعلام کرد و گفت: امسال اعزام معلمان به کشورهایی که کمبود شدید داریم انجام می شود اما بسیار محدود خواهد بود و شاید به 40 نفر هم نرسد.

ویژگی های یک معلم مهد

کودک مهد به یک معلمی احتیاج دارد که مانند همه معلمان نیست؛ بلکه باید خصوصیات خاصی در آن وجود داشته باشد، زیرا با کودکانی که دارای ذهنیت متفاوتی است، سروکار دارد، بنابراین معلم مهد برای انجام این کار دشوار باید از نظر علمی و آموزشی مهارت لازم را داشته باشد و بسیاری از خصوصیات ذهنی، عاطفی، جسمی، حرفه ای و اخلاقی متناسب با تربیت کودکان را داشته باشد، زیرا ما در دست او یک خمیر نرم قرار می دهیم.

روش های تدریس در مرحله ابتدایی

آموزش در مقطع ابتدایی یکی از مهمترین مراحل آموزش به حساب می آید، زیرا دراین مرحله نهاد علمی کودک پایه گذاری می شود، و پایه ی اصلی زندگی کودک در مرحله بعد با توجه به آن ساخته می شود، و مرحله آموزش ابتدایی یکی از دشوارترین مراحل آموزشی برای معلم محسوب می شود، زیرا شامل بسیاری از چالش ها است که هنگام مقابله با آن نباید تسلیم شد؛ و در اینجا برخی از مهمترین روشهای مورد استفاده در آموزش ابتدایی را ارائه می دهیم : [1]

روش استدلالی :

ژاپن از آموزش آنلاین عقب ماند

مدارس سراسر جهان در پی شیوع ویروس کرونا تعطیل شدند و حدود یک میلیارد و 500 میلیون دانش آموزش هفته‌ها یا ماه‌هاست که از رفتن به مدرسه محروم شده‌اند. در بسیاری از کشورها آموزگاران درسهایشان را به صورت آنلاین ارایه کردند اما مدارس دولتی ژاپن در بکارگیری این مدل عملکرد کندی داشتند.

خطر افزایش میلیونی کودکان کار در دوران کرونا

بر اساس بررسی مشترک سازمان بین‌المللی کار (ILO) و صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف)، در پی بحران شیوع بیماری کووید 19، میلیونها کودک ممکن است به جمعیت کودکان کار افزوده شوند و برای نخستین بار در 20 سال گذشته شمار کودکان کار افزایش پیدا کند.