امور بین الملل

نگاهی گذرا به سیستم آموزشی کشور استونی

این کشور پایه توسعه خود را بر آموزش بنا گذاشته و توانسته  است اولین موفقیت هایش را به رخ دنیا بکشد. آموزش این کشور از سال ۲۰۰۶ رشد چشمگیری در نتایج آزمونهای بین المللی کسب کرده است، به طوری که در آزمون اخیر PISA، توانسته رتبه اول اروپا را کسب کند و از فنلاند هم بالاتر بایستد.

کنفرانس بین‌المللی آموزش و مطالعات جهانی برگزار می‌شود

کنفرانس بین‌المللی آموزش و مطالعات جهانی ۲۰۱۹ از نوزدهم تا بیست و یکم ژانویه در ساپورو ژاپن برگزار می‌شود.

زمان آموزش در کشورهای عضو سازمان همکاری‌ اقتصادی و توسعه (2018)

فراهم ساختن آموزش در موقعیت‌های رسمی کلاس درس، بخش مهمی از سرمایه‌گذاری دولتی در آموزش و پرورش به شمار می‌رود. کشورها در ارتباط با میزان زمانی اختصاص داده شده به آموزش و این که چه موضوعاتی اجباری هستند، تصمیمات متفاوتی اتخاذ می‌کنند.

مشارکت دانش‌ آموزان هفت کشور جهان در سومین دوره مسابقه دانش آموزی نور

فراخوان مسابقه دانش‌آموزی نور، گرامیداشت ابن‌­رزاز جزری با مشارکت بیش از پنج ­هزار دانش‌آموز از هفت کشور جهان و تولید و ارسال هزار و هفتصد فیلم کوتاه پایان یافت و در مراسمی از منتخبان این مسابقه تجلیل خواهد شد.

ساختار نظام آموزشی کشور سوئد

سیستم ملی آموزشی کشور سوئد تحت قوانین آموزشی مصوب مجلس ملی سوئد (ریکسدک( اداره می‌گردد. از سال 1995، برنامه درسی مشترکی برای سیستم آموزشی پایه کشور اتخاذ گردیده است.از جمله اصول بنیادی نظام آموزش سوئد می‌توان به برخورداری کلیه کودکان و نوجوانان سوئدی (بدون در نظر گرفتن جنسیت ، محل اقامت و زمینه‌های فردی، اجتماعی و مالی) از فرصت‌ها و امکانات یکسان آموزش اشاره نمود.

چرا «آموزگاری» در آلمان «شغل سخت» به شمار می‌آید؟

شغل آموزگاری در آلمان همواره جز مشاغل سخت به شمار می‌آید زیرا یک آموزگار علاوه بر تعلیم، وظیفه تربیت و رسیدگی ذهنی و روانی دانش آموز را نیز بر عهده دارد.