انقلاب اسلامی دفاع از استقلال و ارزشهای انسانی بود

مراسم گرامی داشت هفته دفاع مقدس در سازمان پژوهش برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، این مراسم امروز چهارشنبه 3 مهرماه با عنوان «دفاع مقدس، دیروز، امروز، فردا» با حضور همکاران و سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین دکتر ذوعلم و سردار محمد دلگرم در سالن جلسات سازمان برگزارشد.

دکتر ذوعلم رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در این مراسم با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای 8 سال دفاع مقدس، جانبازان و رزمندگان گفت: شهدای ما مظلوم و غریب بودند اما عزیز بودند و پیروز شدند.آنها در عرصه نابرابر جبهه نبرد حق علیه باطل توانستند به خوبی ایستادگی کنند و پیروز شوند.

وی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی ایران خودش یک دفاع مقدس بود افزود: این انقلاب دفاع از استقلال، معنویت، عقلانیت، عزت و ارزشهای انسانی و غیره بود.

حجت الاسلام و المسلمین ذوعلم یادآور شد: در دفاع مقدس همه ابرقدرتهای جهان علیه جمهوری اسلامی ایران بودند و به نوعی یک جنگ جهانی بود که با یاری خداوند دفاع مقدس پیروز شد.

وی با تاکید براینکه برگ دوم دفاع مقدس بسیارگسترده تر از برگ اول است گفت: دفاع مقدس ما اکنون دفاع از مردم مظلوم فلسطین، عراق، بحرین، یمن و سوریه است.

دکتر ذوعلم ادامه داد: با اقتدار، عزت، باور و وحدت ملی که در جامعه ما حضور دارد این دفاع مقدس تا ظهور امام زمان(عج) ادامه خواهد داشت. ما ایستاده ایم و این ایستادگی تا زمینه آن پیروزی قطعی را هم رقم خواهد زد.

در ادامه این مراسم، سردار محمد دلگرم در خصوص تشکیل جهادسازندگی، اقدامات پشیبانی و لجستیکی این نهاد، فعالیت های داوطلبانه مردمان این سرزمین در کمک به جبهه ها، راه سازی و جاده سازی ها، پل سازی و رشادتهای رزمندگان ایران اسلامی دقایقی را صحبت کرد.

نحوه سنگرسازی، ساخت خاکریز و پل در شرایط سخت، حمل و نقل نیروهاو تجهیزات از دیگر مواردی بود که سردار دلگرم توضیحاتی در خصوص آنها ارائه کرد.

وی جهادسازندگی را بهترین نمونه کارگروهی و جهادسازندگی و سپاه را دو بال انقلاب اسلامی دانست.

اجرای موسیقی توسط گروه بسیج و خاطره گویی از دیگر برنامه های اجرا شده در این مراسم بود.

 

 

2
امتیاز: 2 (1 رای)

ارسال نظر

Image CAPTCHA