خرید تک‌جلدی کتب درسی تا 15 مهر

معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی از مهلت ثبت‌نام خرید تک‌جلدی کتاب‌های درسی تا 15 مهر امسال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، علی باقرزاده درباره توزیع کتاب های درسی، اظهار کرد: کتاب‌های متوسطه اول از طریق نمایندگی‌های فروش کتاب توزیع می‌شود و خیلی مسأله‌ای نداریم.

وی ادامه داد: در دوره ابتدایی هم تقریباً در هیچ استان و شهرستانی با مشکل مواجه نیستیم چون تمام افرادی که در سامانه سناد ثبت‌نام کردند برایشان ثبت سفارش شده است و روز به روز هم فرایند ثبت‌نام و ارسال کتاب را کنترل می‌کردیم.

 2 درصد بیشتر از تعداد دانش‌آموزان کتاب درسی چاپ کردیم

باقرزاده اضافه کرد: مشکل اصلی برای کتاب‌های پایه دهم اتفاق افتاده است که بعضاً در انتخاب رشته با مسأله مواجه بودند و قاعدتاً تا در سناد ثبت‌نام نکنند، نمی‌دانیم که چقدر کتاب باید به مدارس بفرستیم.

وی با تأکید بر اینکه مشکل کسری کتاب نداریم، افزود: در بعضی از مناطق، ثبت‌نام دانش‌‌آموزان دیر اتفاق افتاد و در روزهای اول و دوم مهر هم ثبت‌نام داشتیم که آنجا ممکن است کتاب با تأخیر رسیده باشد اما مشکلی از بابت کسری چاپ نیست و تقریباً 2 درصد بیش از تعداد دانش‌آموزان کتاب چاپ کردیم.

* امکان خرید تک جلدی کتاب درسی تا 15 مهر

معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی گفت: با شرکت پست قراردادی امضا کردیم که هر فردی در هر جایی کتاب دستش نرسیده یا ثبت‌نام نکرده است می‌تواند در سامانه به عنوان خرید تک جلدی ثبت‌نام کند و شرکت پست هم بلافاصله کتاب را می‌فرستد.

وی با بیان اینکه سامانه برای ثبت‌نام تک‌جلدی کتاب‌ها فعلاً باز است، افزود: بنا داریم تا 15 مهر سامانه باز باشد حتی تا آخر مهر هم در بعضی از نقاط سامانه را باز می‌گذاریم.

* کتاب مدیریت خانواده و سبک زندگی در دست چاپ است

باقرزاده در خصوص توزیع کتاب مدیریت خانواده و سبک زندگی پسران و دختران، اضافه کرد: این کتاب مورد بازنگری کلی قرار گرفت و اواخر شهریور برای چاپ رفت که این کتاب یک مقدار با تأخیر به دست دانش‌آموزان می‌رسد.

وی افزود: یک بخشی از کتاب‌های سال گذشته در اختیار دانش‌آموزان قرار گرفت که حدود 180 هزار نفر را می‌شود و حدود 350 تا 360 هزار کتاب هم در حال چاپ است.

2
امتیاز: 1.5 (2 رای)

ارسال نظر

Image CAPTCHA