کتاب درسی به اندازه کافی تولید شده و هیچ کمبودی وجود ندارد

مدیر کل نظارت بر نشروتوزیع مواد آموزشی سازمان پژوهش اعلام کرد برای سال تحصیلی 99-98، کتاب درسی به اندازه کافی تولید شده و هیچ کمبودی وجود ندارد.

احمدرضا امینی در گفت و گو با روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی اظهارداشت: در سال جاری کتاب های درسی به دو شیوه، یکی از طریق آموزش و پرورش و دیگری از طریق کتاب فروشی مجاز توزیع شده است.

وی افزود: کتاب‌های درسی دوره ابتدایی، دوره دوم متوسطه شاخه (نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش) و کتاب های تکمیلی دانش آموزان مدارس استعداد درخشان پس از ثبت نام در سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی، از طریق مدرسه توزیع شده و کتاب های درسی دوره اول متوسطه از طریق کتاب فروشی مجاز در سطح کشور توزیع شده است.

مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی سازمان پژوهش تاکید کرد: کتاب‌های درسی بر اساس آمار سناد و سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی، تا قبل از شهریور به استان ها و مناطق ارسال شده و مناطق نیز بر اساس تعداد ثبت نام در سامانه، کتاب درسی را به مدارس تحویل داده اند و مدارس نیز در اولین روز سال تحصیلی به دانش آموزان تحویل نموده اند.

امینی اذعان داشت که در حال حاضر کتاب درسی تمامی دانش آموزان که در سامانه ثبت نام کرده اند، تحویل شده است.

اگر دانش آموزی به هر دلیل موفق به دریافت کتاب درسی نشده است باید فرآیند زیر را پیگیری نماید:

1- مراجعه به مدرسه برای ثبت نام

2- ثبت نام در سامانه سناد توسط مدرسه

3- ثبت نام در سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی (یاد آورمی شود در صورتی که کتاب درسی برای دانش آموز، در سامانه ثبت نام شده باشد و پایه یا رشته تحصیلی و یا محل تحصیل وی تغییر کرده باشد، ضرورت دارد اصلاح سفارش انجام پذیرد تا صدور حواله از منطقه به مدرسه امکان پذیر شود).

4- ارسال کتاب از منطقه به مدرسه

5- تحویل کتاب به دانش آموز از طریق مدرسه

وی با تاکید بر اینکه با امکانات موجود در سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی، تمامی وضعیت توزیع از چاپخانه تا مدرسه و دانش آموز به صورت لحظه‌ای قابل رصد و پایش می‌باشد اظهارداشت: تا این لحظه تعداد 11 میلیون و 41 هزار و 784 دانش آموز دوره ابتدایی و متوسطه دوم و  65 هزار و 634 دانش آموز استثنایی کتاب درسی خود را در سامانه ثبت نام و از مدرسه محل تحصیل خود، تحویل گرفته اند. همچنین تعداد 3424941 نفر دانش آموز دوره متوسطه اول نیز کتاب درسی خود را از کتاب فروشی‌های مجاز خریداری نموده اند.

امینی در ادامه اعلام کرد که ثبت نام کتاب تک جلدی برای معلمان از اول مهر ماه در سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی فعال شده است و از 16 مهر ماه نیز این سرویس برای دانش آموزان و از 26 مهرماه به بعد نیز برای سایر افراد فعال خواهد شد البته کتاب این بخش از طریق شرکت پست جمهوری اسلامی ایران توزیع می شود.

در ادامه امینی اعلام کرد خانواده ها در صورت برخورد با هر نوع مشکل در خصوص کتاب درسی اعم از ثبت نام در سامانه، عدم دریافت کتاب درسی از مدرسه در صورت ثبت نام در سامانه، گرانفروشی توسط کتاب فروشی، فروش لوازم التحریر اجباری، دریافت وجه مازاد بر کتاب درسی از اولیاء دانش آموزان و سایر موارد می توانند موارد را به تیم پشتیبانی سامانه (شماره های 88301418- 88823140 و 88490220 ) برای پیگیری و رفع آن اعلام نمایند.

2
امتیاز: 1.5 (2 رای)

ارسال نظر

Image CAPTCHA