بررسی برگزاری هفته آموزشی تربیتی ایران و ترکیه در شورای بین الملل سازمان پژوهش

طرح راه اندازی مرکز آموزش بین المللی و هفته آموزشی تربیتی کشور ایران و ترکیه در شورای بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، دومین نشست شورای برنامه ریزی امور بین الملل این سازمان به ریاست حجت الاسلام والمسلمین علی ذوعلم معاون وزیر و رئیس سازمان و با حضور حسن ملکی معاون طراحی و تولید بسته های یادگیری سازمان، غلامرضا  کریمی رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور، امانی طهرانی مشاورعلمی رئیس سازمان و  پور قربان نماینده سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در سالن جلسات سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی برگزار شد.

مصطفی حسن نژاد کارشناس مسئول امور بین الملل سازمان در خصوص دستور جلسه این  شورا که هر دو ماه یکبار برگزار می شود اظهارداشت: دومین جلسه شورای برنامه ریزی امور بین الملل در سال 98 به ارائه گزارش دو ماهه شهریور و مهرماه، بررسی پیش نویس طرح برگزاری هفته آموزشی با کشور جمهوری ترکیه، طرح ایجاد مرکز آموزش بین المللی و بررسی امکان سنجی ایجاد صفحه اسپانیولی پرتال سازمان اختصاص داشت.

وی در خصوص ضرورت برپایی هفته آموزشی و تربیتی با دیگر کشورها یادآور شد: ایجاد ارتباطات آموزشی - فرهنگی و توسعه تعامل دو یا چند سویه با نهادهای بین المللی و کشورهای دارای اشتراکات فرهنگی همجوار می تواند در زمره فعالیت ها و اقدامات ثمربخش در جهت  توسعه برنامه درسی ملی کشورها، شیوه های نوین طراحی و تولید محتوای آموزشی و توانمند سازی نیروی انسانی مرتبط در این حوزه گردد.

لازم به توضیح است که این امر از طریق تبادل تجارب زیسته، دانش تخصصی، به اشتراک گذاری نقاط مشترک تاریخی، فرهنگی، اعتقادی همچنین می تواند به توسعه و تعمیق ارتباط پایدار و مسالمت آمیز  بین دو یا چند کشور منجر گردد . در این راستا طرح برگزاری هفته فرهنگی با کشور همسایه ترکیه با هدف توسعه دیپلماسی آموزشی  جهت پرداختن به اشتراکات فرهنگی و تبادل دانش و تجربه در این خصوص طراحی اجرا خواهد شد.  

حسن نژاد در خصوص مباحث مطروحه در این نشست افزود: اعضای حاضر در جلسه بعد از استماع گزارش ارائه شده از سوی مسئول واحد امور بین الملل سازمان به نقد و بررسی طرح های پیشنهادی اقدام نمودند.

 

امتیازی داده نشده

نظرات

با سلام و احترام، لازم است به عرض برسانم زمانیکه دو کشور در جلسه ای حضور دارند درست و اصولی آن این است که پرچم دو کشور و سازمانی که میزبان است در آن مکان گذاشته شود. زیرا نماد حضور دو کشور می باشد.

ارسال نظر

Image CAPTCHA