کمبود کتاب به دلیل توزیع و نقل و انتقال دانش‌آموزان بوده است

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش گفت: کمبود کتاب در برخی استان‌ها به دلیل توزیع کتاب یا نقل و انتقال دانش‌آموزان بوده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، زهرا مظفر در جمع خبرنگاران در خصوص وضعیت مدارس و تعداد معلمان در استان‌های سیل‌زده اظهار کرد: استان‌های سیل‌زده لرستان و گلستان شرایط خاص و ویژه‌ای داشتند، در پلدختر، معمولان و آق‌قلا شرایط حادتری وجود داشت که وضعیت مدارس این مناطق به لحاظ نیروی انسانی و تجهیزات بررسی و به دستور ویژه مقام عالی وزارت به رئیس نوسازی کشور اعتبارات ویژه‌ای برای استان‌های سیل‌زده در نظر گرفتند.

وی ادامه داد: براساس گزارشی که از استان گرفتیم به لحاظ فضای آموزشی به هدف خود رسیدیم و دانش‌آموزان را ساماندهی کردیم تا مشکلی از نظر فضا در استان‌های مذکور نداشته باشیم.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش در خصوص بحران کتاب کمبود کتاب درسی در برخی استان‌ها گفت: یک تعداد اندکی از استان‌ها و بعضی شهرستان‌ها و مدارس با این مشکل مواجه هستند و در همه جا نیست و با سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی درسی در ارتباطیم تا کتاب‌ها را تامین کنند.

مظفر گفت: عمدتا دانش‌آموزان انتقالی دچار این مشکل بودند چون باید درخواست کتاب در سامانه ثبت می‌شد اما چون هماهنگی جابه‌جایی نشده لذا در دریافت کتاب دچار مشکل شده‌اند.

مدیرکل ارزیابی عملکرد وزارت آموزش‌وپرورش عنوان کرد: براساس اعلام نیاز استان‌ها بیش از 200 یا 300 بسته کتاب چاپ و به استان‌ها بیش از اعلام نیاز آن‌ها ارائه شد تا مشکل ایجاد نشود.

مظفر یادآور شد: اما گاها کتاب به جای دیگری نقل و انتقال شده و تا زمانی که به دست دانش‌آموزان برسد زمان می‌برد.

وی با اشاره به اینکه البته سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی مدیریت می‌کند و مرتب گزارش می‌گیرد و وارد عمل می‌شود تا اگر کوتاهی شده جبران شود، گفت: در تمامی استان‌ها براساس درخواست خود استان‌ها و حتی بیشتر کتاب درسی تحویل داده شد اما ممکن است در توزیع کتاب یا به دلیل نقل و انتقال دانش‌آموزان دچار مشکل شده باشیم.

مدیرکل ارزیابی عملکرد وزارت آموزش‌وپرورش بیان کرد: از ابتدای سال اعلام کردیم برای مدارس دولتی، هیات امنایی و نمونه دولتی دریافت وجه هنگام ثبت‌نام در تابستان ممنوع بوده و این مدارس به جز وجه کتاب و بیمه نباید وجه دیگری را دریافت کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA