نقد رییس سازمان پژوهش از عدم اقدام عملی در ورود اسناد لانه جاسوسی به کتب درسی علیرغم گذشت 3 سال از تاکید رهبر انقلاب

 رییس سازمان پژوهش نسبت به صورت نگرفتن اقدام عملی و جدی علی رغم گذشت 3 سال از تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر ورود مضامین مهم اسناد لانه جاسوسی به کتب درسی نقد وارد کرد. 

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، حجت الاسلام علی ذوعلم امروز شنبه 11 آبان در جلسه شورای مدیران سازمان که معاون و مدیران معاونت طراحی و تولید بسته های یادگیری، رییس و مدیران پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش حضور داشتند با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اهمیت ورود اسناد لانه جاسوسی به کتب درسی، مقرر داشت: مسئولین مربوطه در سازمان در یک زمان مشخص و کوتاه در گنجاندن معارف انقلاب در کتاب های درسی و تحقق منویات رهبری حکیم انقلاب در خصوص استفاده از محتویات و مطالب اسناد لانه جاسوسی و شرح این اتفاق بزرگ و تاریخی در کتب درسی برنامه ریزی و اقدام مفید و اثربخش داشته باشند.

رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی بحث دشمن شناسی را برای جوانان ایران اسلامی بسیار مهم دانست و ادامه داد:علی رغم اینکه 3 سال از منویات مقام معظم رهبری در این خصوص می گذرد اقدام جدی برای ورود مضامین مهم این کتابها و اسناد به کتب درسی، اهمیت معرفی توطئه هایی که آمریکائی ها در سفارت انجام می دادند صورت نگرفته است.ایشان تاکید داشتند که نسل جوان و نسل جدید ما بدانند و بفهمند که آمریکا با اینجا چه کرده و چه توطئه هایی زیر سر داشته.

وی ضمن تبریک ایام ماه ربیع و تشکر بابت زحمات آقای باقرزاده در زمان حضورش در معاونت پشتیبانی سازمان پژوهش و آرزوی موفقیت در پست جدیدش در مرکز هماهنگی دفتر وزارتی، به انتصاب مهندس محمدمهدی کاظمی به عنوان معاون جدید توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی اشاره کرد. 

معاون وزیر آموزش و پرورش در خصوص فرارسیدن 13 آبان، روز دانش آموز، روز جهانی استکبارستیزی و روز تسخیر لانه جاسوسی نیز اظهار داشت: 40 سال از تسخیر لانه جاسوسی آمریکا می گذرد و همانگونه امام خمینی(ره) فرمودند؛ انقلاب دوم بزرگتر از انقلاب اول است و این فرموده امروز پس از 40 سال بسیار ملموس است و می بایست به آن توجه ویژه داشت.

وی با اشاره به برخی از توطئه های صورت گرفته توسط آمریکایی ها در جمهوری اسلامی ایران گفت: اگر سفارت آمریکا در کشورمان وجود داشت حتما کشور عزیزمان مانند مصر و لیبی و عراق و لبنان امروز بود.

رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به جمله ای از یکی از سیاستمداران آمریکایی خطاب به یکی از رجال عراقی اشاره داشت و بیان نمود: آن آمریکایی گفته بود که می دانی چرا در آمریکا هیچ وقت کودتا نمی شود؟ آن فرد عراقی پاسخ داد: نه نمی دانم و فرد آمریکایی گفت چون آمریکا در واشنگتن سفارت ندارد! به همین جهت کودتایی نمی شود. یعنی آمریکا در هر جا سفارت دارد سعی می کند کودتایی کند و افرادی که دست نشانده خودشان هستند بر مسند قدرت بنشینند.

معاون وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه مهم است جوانان ما پس از 12 سال تحصیلی بدانند چه نگرشی به غرب نسبت به سبک زندگی برای او شکل می‌گیرد، بیان داشت: مهم است که ما یک ملت آزاد بمانیم وعزت ملی، استقلال طلبی و عزت طلبی در جوانان ما موج بزند.

حجت الاسلام ذوعلم یادآور شد: این اقدام انقلابی توسط یک طیف بصیر، شجاع و دانشجویی انجام گرفت؛ اگر چه بعضی از افراد بعضاً اظهار پشیمانی کردند. این واقعیتی است که نشان می دهد انسانها می‌توانند جهتشان را عوض کنند.

5
امتیاز: 5 (1 رای)

ارسال نظر

Image CAPTCHA