تشکیل کارگروهی برای ورود اسناد لانه جاسوسی به کتب درسی

رییس سازمان پژوهش وبرنامه ریزی آموزشی از ایجاد کارگروهی برای اجرای منویات مقام معظم رهبری در خصوص ورود اسناد لانه جاسوسی به کتب درسی خبر داد.

حجت الاسلام علی ذوعلم در گفتگو با روابط عمومی سازمان پژوهش با اشاره به اینکه تسخیرلانه جاسوسی در 13 آبان که امسال چهلمین سال آن اتفاق تاریخی است اقدام بسیار مهمی بود که سرنوشت انقلاب ما را تثبیت کرد، اظهار داشت: به تعبیر حضرت امام خمینی(ره) این اقدام، انقلابی بزرگتر از انقلاب اول بود.

وی ادامه داد: مسائل مربوط به 13 آبان، استکبارستیزی، روز دانش آموز و به طور کلی اینگونه مفاهیم در نفس کتاب های درسی مطرح شده ولی حقیقتا استفاده از اسناد لانه جاسوسی به عنوان یک اسناد خدشه ناپذیر که نشان دهنده مداخله های غیرقانونی آمریکا درطول سال ها و ده ها سال قبل از پیروزی انقلاب در شئون مختلف کشور ما کتاب های درسی به نحو کافی و شایسته وارد نشده است؛ البته در متون مختلف مجلات رشد و سایت رشد حتما باید بیش از آنچه که هست به این اسناد بپردازیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه اخیراَ کارگروهی در زیر مجموعه معاونت طراحی و تولید بسته های یادگیری این سازمان برای اجرای منویات مقام معظم رهبری در خصوص ورود اسناد لانه جاسوسی به کتب درسی شکل گرفته است یادآور شد: امیدواریم بتوانیم هوشمندانه و متناسب با موضوع کتاب درسی و در چارچوب برنامه درسی مصوب در ذیل اسناد تحولی، بخش‌هایی از اسناد دخالتهای غیرقانونی، استعمار گرانه و سلطه گرانه آمریکا را کتابهای درسی وارد کنیم.

وی در تشریح اینکه در کدام کتابها به این اسناد پرداخته شده است افزود: در کتاب آمادگی دفاعی و کتاب مطالعات اجتماعی و برخی از کتابهای که رشته علوم انسانی این مباحث استفاده شده است.

رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در خصوص دخالتهای آمریکایی ها در امور کشور عزیزمان گفت: طبقه بندی موضوعی اسناد نشان می دهد که سفارت آمریکا در کشور ما صرفاً در عرصه مداخله های سیاسی و روابط بین الملل ورود پیدا نمی کرد بلکه در تاثیرگذاری های اقتصادی فرهنگی تربیتی و همه شئون ملت عزیز ما مداخله‌ های سلطه گرانه ای داشتند.

حجت الاسلام ذوعلم یادآور شد: برای نسل های آینده ما لازم است که این اقدامات آمریکایی ها به عنوان یک ذهنیت واقع بینانه تاریخی تثبیت بشود و کار ارزشمندی که 40 سال قبل توسط دانشجویان پیرو خط امام (ره) انجام گرفت در ذهن تاریخی کشور ما تثبیت شود. این کار متاسفانه با تأخیردر حال انجام است.

وی ابراز امیدواری کرد از سال تحصیلی 1399-1400 با تایید افراد صاحب نظر، بخش هایی به صورت کارشناسی شده و متناسب با برنامه درسی وارد کتب درسی شوند اما فکر می کنم در یک بازه زمانی 2-3 ساله این پروژه تکمیل شود؛ چون ظرافت هایی در این مساله وجود دارد و ما باید بر چکیده و آن دلالتهایی که نشان دهنده دخالتهای آمریکا است باید تاکید کنیم.

2
امتیاز: 2 (1 رای)

ارسال نظر

Image CAPTCHA