اشکالات مربوط به توزیع کتاب‌های درسی برطرف شد

وزیر آموزش و پرورش گفت: اکنون اشکالات مربوط به توزیع کتاب های درسی برطرف شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، دکترمحسن حاجی میرزایی درباره کتاب های درسی گفت: با اخباری که دریافت شد در برخی مدارس کتاب به طور کامل توزیع نشده بود که وزارت آموزش و پرورش در چند نوبت این مسأله را کنترل کرد و در تمام استان ها نیز اقداماتی انجام شد. همچنین افرادی برای رسیدگی به این موضوع مامور شدند. 

وی ادامه داد: آمار دانش آموزانی که برای دریافت کتاب های درسی خود ثبت نام نکرده اند، مشخص است. این دانش آموزان شناسایی و با این آنها تماس گرفته شده است. البته طبق بررسی ها مشخص شده است که برخی از این دانش آموزان ثبت نام اینترنتی انجام نداده بودند. برخی نیز ثبت نام کردند،  ولی در مدارس جابجا شدند. همچنین کوتاهی هایی از سوی برخی مسئولان مناطق نیز یکی دیگر از دلایل این موضوع بود.

حاجی میرزایی با بیان اینکه بیش از تعداد دانش آموزان با کاغذ یارانه ای کتاب چاپ شد و قیمت کتاب ها 40 درصد قیمت واقعی است و نیازی به مراجعه به کتابفروشی ها نیست،  درباره فروش کتاب های درسی در میدان انقلاب به چند برابر قیمت نیز گفت: دستور پیگیری این مسأله نیز داده شده و  ممکن است برخی از طریق برخی مناطق بیرون رفته باشد یا سرقت شده باشد. اگر کپی هم شده باشد غیرقانونی است.
وی درباره ورود مفاهیم لانه جاسوسی به کتاب های درسی طبق فرامین مقام معظم رهبری اظهار داشت: در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش پیش بینی هایی برای تدوین محتوای کتاب های درسی متناسب با ساحت های شش گانه شده است که امید است به زودی در کتاب های درسی گنجانده شود. 
وی با بیان اینکه برای تربیت نسل جدید که مهمترین ماموریت آموزش و پرورش است، تاکیداتی در ساحت های مختلف از جمله سیاسی و اجتماعی پیش بینی شده است، گفت: دانش آموزان باید درک روشنی از محیط اجتماعی پیرامونی خود داشته باشند. 
وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: مقاومت ملت ایران حاکی از آن است که فرهنگ استکبارستیزی ریشه های محکمی دارد و همه حساس هستند که در برابر آمریکا یک صدا و یکپارچه حرکت کنند. این امر در برنامه ریزی درسی هم در دستور کار بوده و انجام خواهد شد. همچنین درباره این موضوع در تمام مدارس تلاش هایی صورت گرفته است و براساس برنامه ریزی های انجام شده این موضوعات تقویت خواهد شد.

منبع:خبرگزاری ایرنا

امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA