تدوین برنامه جامع 3 ساله دارالفنون در حال انجام است

رییس مدرسه تاریخی دارالفنون مأموریت‌های اصلی این مدرسه را در قالب 8 محور اصلی بیان کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، جناب آقای مسعود بهرامی در نشست مشترک رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در مدرسه دارالفنون با بیان اینکه این مدرسه اولین مدرسه بعد از مکتب خانه در ایران می باشد یادآور شد: مدرسه دارالفنون یادگار امیرکبیراست که زحمات زیادی برای اعتلای علمی کشور کشید.

وی افزود: یکی از مأموریت‌ها و محورهای اصلی ما در این مدرسه معرفی شخصیت امیرکبیر و امیرکبیرپژوهی است که در این زمینه باید فعالیت ویژه داشت؛ به طور مثال روز بیستم دی ماه که به صورت متقارن هم سالروز تولد و هم زمان شهادت این سردار علمی کشور است می تواند زمانی باشد برای پرداختن به مقوله‌های علمی و پژوهشی بین جامعه فرهنگیان و دانش آموزان.

رئیس مدرسه دارالفنون تشکیل و راه اندازی گنجینه ملی تعلیم و تربیت دارالفنون، توجه به توسعه گردشگری این مکان، تبدیل شدن دارالفنون به کانون تربیتی و هویتی دانش آموزان، تبدیل شدن به میعادگاه فرهنگیان و معلمان و برنامه ریزان، خواستگاه دانش آموزان نخبه جهان اسلام، مرکز آموزشی معلمان و دست اندرکاران برنامه ریزی و آموزش بین المللی و راه اندازی کتابخانه دارالفنون را از دیگر مأموریت‌های مهم این مدرسه برشمرد.

بهرامی با اشاره به اینکه هیأت اندیشه ورز و اتاق فکری مدرسه دارالفنون تشکیل شده است اظهار داشت: در حال تنظیم اساسنامه و مرامنامه و تدوین برنامه جامع 3 ساله مدرسه دارالفنون هستیم که کار آنها شروع شده است.

رئیس مدرسه دارالفنون تاکید کرد این مدرسه به عنوان یک مجتمع فرهنگی، تربیتی و هویتی باید به دانش‌آموزان و مخاطب هویت‌بخشی کند.

5
امتیاز: 5 (1 رای)

ارسال نظر

Image CAPTCHA