اخبار

کنکور، آسیب ریشه ای به تار و پود آموزش و پرورش وارد کرده است

معاون وزیر آموزش و پرورش دریزد گفت : کنکور به تار و پود آموزش و پرورش آسیب ریشه ای وارد کرده است .
به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به نقل از اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، حجت الاسلام دکتر علی ذوعلم رئیس سازمان پژوهش وبرنامه ریزی آموزشی درجمع نمایندگان معلمان، مدیران، سرگروههای آموزشی، انجمن علمی معلمان و نماینده دانش آموزان استان یزد گفت: به عبارتی کنکور چشم تعلیم وتربیت را کور کرده و فرهنگ، آموزش، تالیف کتب، مطالبات خانواده ها و مدیریت مدارس را دچار انحراف نموده است .

برگزاری نشست هم‌اندیشی «به سوی سیاست‌های نوین آموزش‌های فنی وحرفه ای و کاردانش»

برگزاری نشست هم‌اندیشی «به سوی سیاست‌های نوین آموزش‌های فنی وحرفه ای و کاردانش» با حضور اساتید، صاحب نظران، خبرگان و نخبگان آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش در سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی برگزار شد.

اختتامیه مرحله استانی چهل و نهمین جشنواره فیلم رشد در شهرستان‌های تهران

ستاد اجرایی مرحله استانی چهل و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد در شهرستان‌های استان تهران پس از 18 روز اکران، به کار خود پایان داد.

جشنواره کتاب رشد هوای تازه ای را در کتابخوانی دمیده است

مدیر کل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش معتقد است برگزاری جشنواره کتاب رشد هوای تازه ای را در کتابخوانی و وزارت آموزش و پرورش دمیده است.

کتاب‌ به عنوان عنصرانگیزه بخشی و ورود نوجوانان و جوانان به عرصه تاثیرگذاری

رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه ترغیب دانش آموزان به خواندن کتاب به عنوان یک وظیفه برای همه است، گفت: باید کتابخانه مدرسه به یک محل شلوغ و پر مشتری تبدیل شود.

تعریف کتاب، مطالعه و هدف از مطالعه از دید دبیر کل نهاد کتابخانه های عمومی کشور

دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در اختتامیه هفدهمین جشنواره کتاب رشد به تعریف کتاب، مطالعه و هدف از مطالعه پرداخت.

ارسال حدود 4 هزار عنوان کتاب از 1130 ناشر به هفدهمین جشنواره کتاب رشد

دبیر هفدهمین جشنواره کتاب رشد اعلام کرد: برای این دوره از جشنواره  4264 عنوان کتاب از 1130 ناشر به دبیرخانه ارسال شده بود.

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: از نام جشنواره رشد پیداست که رشد و تعالی در مفهومش جای دارد

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم اختتامیه هفدهمین جشنواره کتاب رشد گفت: از نام این جشنواره پیداست که رشد و تعالی در مفهومش جای دارد و هدف از برگزاری آن این است که رشد تحقق یابد.

برگزیدگان هفدهمین جشنواره کتاب های آمورشی و تربیتی رشد معرفی و تجلیل شدند

مراسم اختتامیه هفدهمین جشنواره کتاب های آموزشی و تربیتی رشد در مدرسه دارالفنون برگزار و برگزیدگان این جشنواره معرفی و تجلیل شدند.

پیام وزیر آموزش و پرورش به اختتامیه جشنواره کتاب های آموزشی و تربیتی رشد

پیام وزیر آموزش و پرورش در مراسم اختتامیه هفدهمین جشنواره کتاب های آموزشی و تربیتی رشد قرائت شد.

برگزاری اختتامیه هفدهمین جشنواره کتاب‌های آموزشی و تربیتی رشد

هفدهمین جشنواره کتاب های آموزشی و تربیتی رشد عصر امروز سه شنبه 19 آذر ماه از ساعت 15 تا 17 در مدرسه تاریخی دارالفنون به کار خود پایان می­ دهد.

کتاب‌خوانی بسته یادگیری را کامل و باعث رونق بازار نشر آموزشی می‌شود

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با تأکید بر اینکه باید به جای کتاب درسی به سراغ بسته یادگیری برویم، گفت: کتاب‌خوانی بسته یادگیری را کامل و باعث رونق بازار نشر آموزشی می‌شود.

جشنواره کتاب رشد نقش مهمی در تعمیق بینش و معرفت دانش‌آموزان دارد

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش‌وپرورش با تأکید برظرفیت جشنواره کتاب رشد در انتخاب بهترین کتاب‌ها و معرفی آن‌ها به دانش‌آموزان گفت: جشنواره کتاب رشد می‌تواند نقش بسیار مهمی در تقویت و تکمیل برنامه درسی ملی و در تعمیق معرفت و آگاهی دانش‌آموزان در حوزه‌های متفاوت داشته باشد و مسیری مطمئن برای دانش‌آموزان به منظور استفاده از کتاب‌های غیردرسی ایجاد کند.

«رازهای دنیای نویسندگان» از نامزدهای گروه آموزش زبان و ادبیات فارسی

کاندیداهای گروه آموزش و زبان و ادبیات فارسی در جشنواره کتاب‌های آموزشی و تربیتی رشد معرفی شدند.

دکتر روحانی تأکید کرد: ضرورت تغییر در محتوای کتاب‌های درسی

رئیس‌جمهوری اسلامی ایران بر ضرورت تغییر در محتوای کتاب‌های درسی تأکید کرد و گفت: کتاب هایی که تدریس می کنیم برای قرن قبل یا 50 سال قبل است.

عدم توجه صدا و سیما به «اعتبارنامه» در تبلیغ کمک درسی‌ها

مدیرکل دفتر انتشارات و فناوری آموزشی گفت: بر اساس مصوبه 828 شورای عالی آموزش و پرورش، مرجع انحصاری اعطای «اعتبارنامه» به مواد و رسانه‌های آموزشی و تربیتی، سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی است اما در تبلیغات صدا و سیما به این داشتن و نداشتن اعتبارنامه توجه نمی‌شود.

«آدم کوچولوی جدید» به نامزدهای گروه ادبیات نونهالان پیوست

داوران گروه ادبیات نونهالان با بررسی مجموع 43 جلد کتاب، تنها 5 عنوان کتاب را در فهرست نامزدهای دریافت جایزه در این گروه قرار دادند.