«استاد- شاگردی» در دستور کار آموزش سربازان

سخنگوی قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی از رونمایی از آموزش در محیط واقعی کار «استاد- شاگردی» خبر داد و گفت: یکی از مهمترین اهداف سربازی، توانمندسازی و مهارت آموزی کارکنان وظیفه است تا حداقل یک مهارت منجر به اشتغال را در زمان سربازی فرا گیرند.

سردار موسی کمالی مشاور عالی و سخنگوی قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی ستاد کل نیروهای مسلح در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، با اعلام خبر فوق به بازدید سردار فرحی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی از مرکز آموزش شهدای جوادنیا  اشاره و اظهار داشت: روز گذشته فرمانده قرارگاه به همراه نمایندگانی از وزارت دفاع، وزارت آموزش و پرورش، سازمان فنی و حرفه‌ای و هلال احمر از مرکز آموزش شهدای جوادنیا بازدید کرده و شیوه آموزش در محیط واقعی (استاد- شاگردی) رونمایی شد.

وی تصریح کرد:‌ در این بازدید مقرر شد علاوه بر آموزش‌های عمومی، اجتماعی و فنی و حرفه‌ای، آموزش در محیط واقعی کار نیز در یگان‌های نیروهای مسلح راه‌اندازی شود.

سخنگوی قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی با اشاره به شعار هر سرباز یک امدادگر اعلام کرد تعداد 650 نفر از فراگیران سرباز که آموزش امداد را طی کرده بودند گواهینامه‌های خود را دریافت کردند که مجموع افراد آموزش دیده در این مرکز تا کنون به 2 هزار و 140 نفر رسیده است.

سردار کمالی افزود:‌کارگاه‌های مکانیکی، برق، برنامه‌نویسی کامیپوتر و فضای مجازی نیز مورد بازدید قرار گرفت؛ مجموع فراگیران این مرکز در دو سال اخیر به 5 هزار و 599 نفر رسیده است.

وی با اعلام این خبر که سردار فرحی در بین فراگیران و مسئولان اعلام کرده‌اند که از سال 1401 صدور کارت پایان خدمت بدون داشتن مهارت ممنوع می‌شود، اظهار داشت: با توجه به آنکه سربازان یکی از ارکان توان رزم و بنیه دفاعی کشور بوده و در تولید و دفاع از امنیت نقشی اساسی ایفا می‌کنند یکی از مهمترین اهداف سربازی را می‌توان توانمند سازی و مهارت آموزی کارکنان وظیفه اعلام کرد.

سخنگوی قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی خاطرنشان کرد: بر این اساس همه سربازان باید 5 نوع آموزش عمومی و اجتماعی، امداد و نجات، کسب و کار و حقوقی، سبک زندگی- مالی و فضای مجازی کسب و کار و حداقل یک مهارت منجر به اشتغال را در دوره سربازی فرا گیرند.

2
امتیاز: 1.5 (4 رای)

ارسال نظر

Image CAPTCHA