30 درصد زمان آموزش در مدارس از دست می‌رود

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: 30 درصد زمان آموزش در مدارس از دست می‌رود.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در کلاس‌های ما به جای اینکه 50 دقیقه برای هر یک ساعت آموزشی در دوره متوسطه اجرا شود؛ دو ساعت به یک جلسه تبدیل می‌شود و گاهی به 75 تا 80 دقیقه کاهش می‌یابد گفت: در واقع به جای اینکه 33 هفته آموزشی داشته باشیم در عمل فقط 28 هفته اجرا می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی ذوعلم درباره زمان مصوب آموزش و پیشنهاد افزوده شدن 1.5 ماه به سال تحصیلی که اخیرا از سوی برخی کارشناسان مطرح شد اظهار کرد: در حال حاضر عدم اجرای زمان مصوب فعلی آموزش محل چالش و اشکال است و باید پیگیری کنیم که اصلاح شود.

وی افزود: پیشنهادهایی چون اضافه شدن روزهایی به کل زمان آموزش چندان قابل اعتماد و قابل پیگیری برای در نظر گرفتن به عنوان سیاست عملیاتی کوتاه مدت نیست.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با بیان اینکه زمان مصوب آموزش به علت مضیقه‌هایی که ما در زمینه فضای آموزشی در برخی مدارس داریم و به علت قصور در اعمال مدیریت درست در برخی مدارس دچار آسیب می‌شود گفت: گاهی تا 30 درصد زمان آموزش اجرایی نمی‌شود.

ذوعلم ادامه داد: در کلاس‌های ما به جای اینکه 50 دقیقه برای هر یک ساعت آموزشی در دوره متوسطه اجرا شود؛ دو ساعت به یک جلسه تبدیل می‌شود و گاهی به 75 تا 80 دقیقه کاهش پیدا می‌کند و به جای اینکه 33 هفته آموزشی داشته باشیم در عمل فقط 28 هفته اجرا می‌شود که خود مشکلاتی را برای تدریس باکیفیت کتاب‌های درسی ایجاد می کند.

خبرگزاری ایسنا

2
امتیاز: 1.5 (4 رای)

ارسال نظر

Image CAPTCHA