جشنواره کتاب رشد هوای تازه ای را در کتابخوانی دمیده است

مدیر کل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش معتقد است برگزاری جشنواره کتاب رشد هوای تازه ای را در کتابخوانی و وزارت آموزش و پرورش دمیده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، علی رمضانی در مراسم اختتامیه هفدهمین جشنواره کتاب های آموزشی و تربیتی رشد در مدرسه تاریخی دارالفنون ضمن تشکر از حجت الاسلام ذوعلم رییس سازمان پژوهش وبرنامه ریزی آموزشی و فیاضی مدیرکل دفتر انتشارات و فناوری آموزشی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: این جشنواره شرایط خوبی دارد و با وجود آن آینده خوبی را برای کتاب و کتابخوانی کشور ترسیم می نمایم.

وی به برگزاری جشنواره دانایی و توانایی در وزارت آموزش و پرورش در راستای ترویج کتاب و کتابخوانی اشاره کرد و گفت:سال گذشته دانش آموزان با قلک ها و پول های توجیبی خود حدود سه میلیارد تومان کتاب خریدند که البته توزیع مناسبی صورت گرفت ولی این کتابها با قیمت مناسب در اختیار دانش آموزان قرارنگرفت و امیدوارم مسئولان محترم وزارت فرهنگ و ارشاد و نهاد کتابخانه ها در این زمینه بیشتر کمک نمایند.

وی گفت: انتظار داریم نویسندگان و ناشران به ما کمک کنند تا کتاب با تخفیف بیشتری در اختیار دانش آموزان قرار گیرد.
رمضانی خاطر نشان کرد: طرح برگزاری 5٠ هزار نمایشگاه در مدرسه را در برنامه داریم. هر سال حدود ٢٠ هزار نمایشگاه در مدارس برپا می شود تا کتاب های مناسب در این نمایشگاه ها در معرض دید باشد.

امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA