دکتر کریمی: راه و رسم پژوهش با مدرسه آغاز و در مدرسه تکمیل می‌شود

دبیر ستاد بزرگداشت هفته پژوهش وزارت آموزش‌وپرورش اظهار کرد: آغاز هفته پژوهش در مدرسه دارای پیام‌های بسیار مهمی است و می‌دانیم که راه و رسم پژوهش با مدرسه آغاز می‌شود و در مدرسه تکمیل می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، دکتر فرهاد کریمی با ارائه گزارشی از هفته پژوهش در وزارت آموزش‌وپرورش و با بیان اینکه برای دومین سال متوالی است که از دانش‌آموزان فعال پژوهشی در دوره ابتدایی تجلیل و قدردانی می‌شود، گفت: پژوهش در دوران ابتدایی زمینه‌های لازم برای تفکر و تعقل ایجاد می‌کند و باید در زمینه سواد خواندن و نوشتن دانش‌آموزان توجه ویژه داشته باشیم.

وی با اشاره به آثار برگزیده در دوره ابتدایی اظهار کرد: در دوره دوم ابتدایی از٢٢٠ اثر رسیده به دبیرخانه 5 اثر و در دوره اول ابتدایی از بین4٠٠  اثر رسیده 5 اثر برای تجلیل انتخاب‌ شده است.

رئیس پژوهشگاه مطالعات آموزش‌وپرورش خاطرنشان کرد: پژوهش‌ها در متوسطه دوره اول و دوم از جنس اختراع و ابتکار است که پژوهش‌های جدی نیز در زمینه علوم انسانی و روانشناسی انجام ‌شده است.

کریمی گفت: پژوهش‌ها در متوسطه دوره اول براساس جشنواره خوارزمی است که از حدود یک‌میلیون اثر ٧ اثر برتر انتخاب ‌شده است ودر پژوهش‌های دانش‌آموزی متوسطه دوره دوم جشنواره خوارزمی و دست‌سازه‌های اختصاصی اختراعی مدنظر قرار گرفته است که از بین٣٢ اثر برگزیده استانی 7 اثر برتر برای تجلیل انتخاب شد.

1
امتیاز: 1 (1 رای)

ارسال نظر

Image CAPTCHA