جشنواره فیلم عمار هر سال متعالی تر می شود

مدیرمجوعه فرهنگی سینما فلسطین با اشاره به افتتاحیه جشنواره مردمی فیلم عمار بیان داشت: جشنواره عمار هر سال متعالی تر می شود و حضور امیدبخش  جوانان پرشور را برای سینمای ایران شاهد هستیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، سیدحسن سید ابراهیم در خصوص شکل گیری جشنواره مردمی فیلم عمار اظهارداشت: اولین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار یک سال پس از فتنه سال 88 و در سال 1389، در سالگرد حماسه نهم دی ماه برگزار شد و اکنون شاهدیم که این جشنواره روز به روز در حال رونق یافتن است.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در دیدار با جمعی از دست اندرکاران و برگزیدگان این جشنواره فرمودند:« نگاه به هنر اسلامی و سینمای دینی باید نگاهی بلند مدت و همراه با برنامه ریزی دقیق و امید به آینده و بهره گیری مناسب از ابزار هنر برای تأثیرگذاری حداکثری باشد»؛ یاد آور شد: این بیانات حضرت آقا مسیر را برای همگان به ویژه متولیان حوزه فرهنگ و هنر مشخص ساخت و بایستی برای تحقق آنها تمام تلاش ها صورت پذیرد.

سید ابراهیم با تاکید بر اینکه فردا چهارشنبه 11 دی ماه مراسم افتتاحیه دهمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می‌شود ادامه داد: بر اساس اعلام دبیرخانه جشنواره مردمی فیلم عمار، در این مراسم از برگزیدگان بخش‌های «نماهنگ»، «برنامه تلویزیونی»، «پویانمایی»، «فیلم ما»، «نقد، مقالات و پژوهش‌های سینمایی» و «فیلمنامه» تقدیر می‌شود. تجلیل از عوامل و دست اندرکاران سریال «گاندو» نیز بخشی از برنامه افتتاحیه عمار است.

مدیر سینما فلسطین گفت: مستندسازی پرتره (شخصیت نگار)، تولید نماهنگ، موبایل ژورنالیسم، مدیریت حس مخاطب در فیلم مستند و نگارش فیلمنامه کوتاه از جمله کارگاههای آموزشی همزمان به اکران های این جشنواره می باشد.

وی نمایش این هنر مردمی در دورافتاده ترین روستاها،  مساجد، مدارس، خوابگاهها، ندامتگاه ها، هیئات و غیره را از مهم ترین ویژگیهای این جشنواره مردمی برشمرد.

 

سید ابراهیم اهداف این جشنواره را به شرح زیر برشمرد:

الف) بصیرت افزایی برای مخاطبین

ب) تحقق سخن رهبری مبنی بر "این عمار"

ج) زنده کردن روحیه فرهنگی و انقلابی در بین آحاد مختلف مردم

د) پاسداری از مرزهای فرهنگی انقلاب اسلامی

 

مدیر سینما فلسطین تاکید کرد که زمان برگزاری دهمین دوره جشنواره مردمی عمار از 12 تا 19 دیماه در سینما فلسطین خواهد بود.

لازم به ذکر است اکران‌های مرکزی دهمین جشنواره مردمی فیلم عمار از 12 دی الی 19 دی در سینما فلسطین برگزار می‌شود و علاقمندان در شهرهای مختلف کشور نیز می‌توانند با ارسال عبارت «ثبت نام» به 30004550 و یا مراجعه به سایت Ekran.ammarfilm.ir جهت ثبت‌نام و اکران فیلم‌های این جشنواره در شهر و روستای خود اقدام کنند.

امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA