برگزاری کارگاه آموزشی اورژانس و کمک‌های اولیه در سازمان پژوهش

کارگاه آموزشی اورژانس و کمک‌های اولیه با هدف ارتقای دانش و مهارت در مواجهه با حوادث و بیماری‌های اورژانسی در سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، این کارگاه آموزشی با هدف آموزش و توانمند سازی کارشناسان و مدیران به منظور کسب آمادگی برای مواجهه و مقابله با وقایع و رخ داد های احتمالی  در سالن اجتماعات طبقه هشتم این سازمان با حضور جمعی از کارکنان برگزار گردید.

در این دوره آموزشی به سرفصل‌هایی همچون آشنایی با سازمان اورژانس کشور، حمایت‌های پایه حیات BLS، تشنج، سکته قلبی، سکته مغزی، دیابت، کنترل خونریزی، سوختگی، مراقبت‌های اولیه و ساده در شکستگی‌ها، اصول ساده و اولیه بی حرکت سازی ستون مهره‌ها، نحوه درخواست کمک از 115، بررسی صحنه حادثه، اقدامات اولیه در اولین مواجهه با بیمار یا مصدوم، انسداد راه هوایی در بزرگسالان، انسداد راه هوایی در کودکان و شیرخواران  پرداخته شد.

شایان ذکر است این دوره آموزشی با اهتمام معاونت آموزش و توانمند سازی نیروی انسانی  اداره کل امور اداری و پشتیبانی و با مشارکت حوزه تربیت و یادگیری تربیت بدنی و سلامت و با دعوت از دکتر لعل حسن‌زاده مدرس دوره های  آورژانس برگزار شد .

امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA