تربیت تمام ساحتی دانش آموزان را برای زندگی واقعی آماده می کند

 

رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: تربیت تمام ساحتی دانش‌آموزان را برای زندگی واقعی آماده می‌کند.
 
به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان همدان، حجت‌الاسلام والمسلمین دکترعلی ذوعلم در جلسه شورای بررسی و تحلیل محتوای آموزشی و پرورشی با اشاره به اهمیت تربیت همه جانبه و تمام ساحتی، اظهار کرد: اگر ارتقای کیفیت و تربیت همه جانبه توسعه پیدا کند، دانش‌آموزان برای حضور در زندگی واقعی تربیت می‌شوند.
وی با بیان اینکه تعهد و ایمان شهید سلیمانی باعث پایداری ایشان شد، تصریح کرد: ایمان باید همراه با تفکر و تعقل باشد.
دکتر ذوعلم با تأکید بر تفکر، ایمان و ارتباط در تعلیم و تربیت دانش‌آموزان، گفت:  آموزش و پرورش در نظام اسلامی توأم با اخلاق، ایمان و تعقل است. 
 وی تصریح کرد: رابطه اگر زیر چتر ارتباط با خدا قرار گیرد، معنادار می‌شود.
رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی وزارت آموزش و پرورش آینده نگری در نظام تعلیم و تربیت را مهم خواند و خاطرنشان کرد: در تمام حوزه‌هایی که در درس ملی داریم، همان 6 ساحت سند تحول مبنای عمل است.
در این جلسه که مدیرکل حوزه ریاست سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی وزارت متبوع، مدیرکل آموزش و پرورش استان و معاونین مدیرکل نیز حضور داشتند، هریک از سرگروه‌های آموزشی به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود پیرامون مباحث مختلف آموزشی و پرورشی پرداختند.
5
امتیاز: 5 (1 رای)

ارسال نظر

Image CAPTCHA