تبریک عید نوروز و عید مبعث به همکاران؛

چاپ کتاب‌های درسی سال آینده متوقف نشده است

معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی ضمن تبریک عیدنوروز و عید مبعث به همکاران، تأکید کرد که چاپ کتاب‌های درسی سال آینده متوقف نشده است.

حجت الاسلام و المسلمین علی ذوعلم در گفت و گو با روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی اظهار داشت: در شرایط فعلی کشوربرخی فعالیت‌ها به‌خاطر پیشگیری از شیوع کرونا متوقف و یا نیمه تعطیل است ولی خوشبختانه با همت همکاران زحمت‌کش ما در شرکت افست و شرکت چاپ و نشر کتاب‌های درسی، وقفه‌ای در روند چاپ‌سپاری کتاب‌های درسی سال 99 به‌وجود نیامده و برای مهر 99 کتاب‌های درسی کاملا آماده است.

 مشکلی در چاپ و توزیع کتب درسی سال تحصیلی 1400-1399 وجود ندارد

 ایشان بیان داشت: هرچند یکی از مهم‌ترین نگرانی‌ها و چالش‌های ما در اوایل امسال، مسأله تأمین کاغذ بود ولی به لطف خدا و همت همکاران، این مشکل مرتفع و کتاب‌های درسی در سال تحصیلی 1400-1399 به موقع توزیع می شود.

وی همچنین از معلمین دغدغه‌مند و متعهد تشکر کرد که نسبت به امر آموزش دانش‌آموزان، تلاش می‌کنند و با بهره‌گیری از امکانات فضای مجازی و ابزارهای سمعی-بصری، کلاس‌ها را ادامه داده و دانش آموزان همچنان از زحمات و تلاش‌های مستمر معلمین در آموختن محتوای درسی، بهره می‌برند.

اقدام صدا و سیما شایسته تقدیر است

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی تصریح کرد: با تعامل خوب و سریع با صدا و سیما ضمن بهره گیری از ظرفیت رسانه ملی و تغییر شیوه تدریس به شکل غیر حضوری با استفاده از ابزار رسانه‌ای، فضای آموزش و رسالت آموزشی ادامه یافته است. البته در این راستا به جهت اقتضائات پیش آمده و شتاب صورت گرفته نقدها و نواقصی هست که می‌بایست در ادامه مسیر اصلاح شود.

ارسال شیوه نامه سفارس و توزیع کتب درسی سال تحصیلی آینده به استان ها

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی ادامه داد: اخیراً شیوه نامه سفارش و توزیع کتاب‌های درسی سال تحصیلی 1400-1399 ارسال شده است و ثبت سفارش گروهی و انفرادی از 24 فروردین ماه 1399 لغایت 8 تیرماه صورت می پذیرد و از اول اردیبهشت ماه فرایند توزیع استانی شروع خواهد شد. همچنین از تاریخ 17 تیرماه لغایت 31 شهریور ماه سامانه قابلیت اصلاح سفارش‌های ثبت شده را خواهد داشت.

وی گفت: برای دقت و بهبود توزیع کتاب‌های سال 99، ستادی در هر استان تشکیل می‌شود که با نظارت مدیرکل آموزش و پرورش استان، روند سفارش و توزیع کتاب‌ها تسریع و تسهیل شود.

مشارکت کتاب فروشی ها در توزیع کتاب‌های درسی

حجت الاسلام و المسلمین ذوعلم گفت: باتوجه به درخواست وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی، مقرر شد با هدف حمایت از کتاب فروشی ها در توزیع کتب درسی، این بخش هم بتوانند مشارکت داشته باشند و سامانه الکترونیکی توزیع، طوری طراحی شده که امکان تهیه کتاب از طریق کتاب‌فروشی‌ها هم وجود داشته باشد.

ترسیم چشم انداز گام تحولی سازمان

رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی اظهارداشت: علی‌رغم برخی اشکال‌تراشی‌ها، خوشبختانه روند کار سازمان با هماهنگی مناسبی که بین بخش‌های مختلف سازمان و بخصوص مسئولان حوزه‌های تربیت و یادگیری و بخش طراحی و تولید بسته‌های یادگیری وجود دارد، روند مطلوبی است. اصلاح ساختار سازمان زمینه مشارکت فعالان تربیتی و آموزشی غیردولتی را فراهم می‌کند و مجال اجرای سیاست چندتأ‌لیفی و نیز مشارکت استان‌ها در تألیف کتب درسی و تولید بسته‌های یادگیری را میسر می نماید.

وی ادامه داد: خوشبختانه در سال 98 با مشخص شدن 8 کلان پروژه تحولی سازمان، مسیر آینده به‌درستی ترسیم شده و مجموعه سازمان پژوهش با ریل‌گذاری جدید تشکیلاتی می‌تواند رسالت تربیتی و تحول خود را در راستای اجرای کامل برنامه درسی ملی تحقق بخشد.

دکتر ذوعلم ضمن تشکر از همدلی و هم‌افزایی همکاران سازمان پژوهش، عید نوروز و مبعث شریف را به همکاران تبریک گفت و از اینکه شرایط کنونی مانع برگزاری و ادامه نشست‌های هم‌اندیشی در سازمان شد، ابراز تأسف کرد و تشکر و تقدیر خود را از همکاران اعلام نمود.

امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA