راه اندازی پویش "درس خانه"در سایت رشد جهت بارگزاری محتوای آموزشی معلمان

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی از راه اندازی  پویش "درس خانه" در سایت رشد برای بارگزاری محتوای آموزشی تولید شده توسط معلمان خبر داد.

حجت الاسلام والمسلمین دکترعلی ذوعلم در گفت و گو با روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با اشاره به راه اندازی این پویش و محتواهای تولید شده، اظهارداشت: این روزها که دانش آموزان ما به دلیل شیوع ویروس کرونا، از حضور در کلاس درس و استفاده حضوری از معلمان محروم هستند، تلاش هایی در وزارت آموزش و پرورش انجام شد که بتوان با استفاده از فضای مجازی از خلاقیت و فعالیت معلمان بیشتر استفاده نمود و دانش آموزان از درس غافل نشوند و روند آموزشی در حدی ادامه پیدا کند؛ در همین راستا در سایت رشد (شبکه ملی مدارس کشور) "پویش درس خانه"برای همکاران فرهنگی و معلمان پیش بینی شده تا درسی را که ارئه می دهند در اختیار دیگران قرار بگیرد.

وی ادامه داد: در واقع در این پویش که اقدامی مشترک بین وزارت آموزش و پرورش  و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است، دروس مجازی که معلمان با خلاقیت و نوآوری خودشان تولید کننده آن هستند، مورد سنجش و ارزشیابی قرار می گیرد. بهترین محتواها مورد ارزیابی قرار گرفته و انتخاب می شود و از کسانی که این برنامه و محتوا را خلق کرده‌اند، تقدیر صورت می گیرد و آن محتوا در اختیار بقیه افراد قرار می گیرد تا آنها نیز از آن استفاده کنند.

حجت الاسلام والمسلمین ذوعلم بیان داشت: بایستی از این شرایط ایجاد شده (بیماری کرونا و تعطیلی مدارس) به عنوان  یک فرصت استفاده کرد و با تلفیق رسانه های دیگر در کنار کتاب به عنوان یک بسته تربیت و یادگیری که در اسناد تحولی وزارت آموزش و پرورش هم به آن تاکید شده است، سود برد. طبق همان اسناد بالادستی، محتوای آموزشی صرفاً از طریق کتاب نباید منتقل شود بلکه باید بتوانیم از معلمان عزیز به عنوان تولید کنندگان محتوای آموزشی استفاده کنیم.

5
امتیاز: 5 (1 رای)

ارسال نظر

Image CAPTCHA