همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری و سازمان پژوهش

فراخوان همکاری در تولید بسته‌های یادگیری الکترونیکی (رایاد)

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام کرد طی هماهنگی ایجاد شده با سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، همکاری در تولید بسته‌های یادگیری الکترونیکی (رایاد) مدنظر است که فراخوان آن هم اطلاع رسانی شده است.

 سید محمد حسین سجادی نیری در گفت و گو با روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی اظهارداشت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در ماموریت خود از شرکت های دانش بنیان و شرکت های خلاق حمایت می‌نماید. برای تشریح شرکت‌های دانش بنیان و شرکتهای خلاق باید بگویم که شرکتهایی که به نوعی ارائه‌کننده نوآوری در مدل های کسب و کار و یا فعال حوزه صنایع فرهنگی هستند شرکت های خلاق و شرکت هایی که دارای فناوری‌های برتر هستند در حیطه شرکت‌های دانش‌بنیان قرار می‌گیرند.
وی افزود: در زمینه رایاد (تولید بسته های یادگیری الکترونیکی) شرکت های مختلف دانش بنیان و خلاق فعالیت های مناسبی دارند و در حوزه معاونت علمی ریاست جمهوری شناخت خوبی نسبت به اطلاعات این شرکت‌ها وجود دارد؛ در هماهنگی که با سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی مقرر شد با یک فراخوان شرکت های فعال و مورد تایید در این زمینه شناسایی و برای همکاری جذب شوند.
دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یادآور شد: فراخوان ارسال شده شامل ارزیابی و اعتبار سنجی آموزشی و تربیتی محصولات حوزه آموزش الکترونیکی شرکت های دانش بنیان و خلاق می‌شود تا تعامل بیشتری در ارائه محصولات و تنوع آنها صورت گیرد.
سجادی نیری در خصوص ارزیابی آثار ارسالی گفت: مقرر شد معاونت علمی ریاست جمهوری و سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی کار ارزیابی را انجام دهند و در پایان شرکت‌های حائز صلاحیت را به عنوان شرکت خلاق نیز پذیرش نماییم و حمایتهای ویژه‌ای از آنها داشته باشیم.
وی در مورد حمایت‌ از این شرکت‌های احراز هویت و صلاحیت شده گفت: تسهیلات سربازی برای نفرات کلیدی این شرکتها طی تفاهم با ستاد کل نیروهای مسلح، استقرار در اماکن مسکونی طی هماهنگی با شهرداری تهران، برگزاری دوره‌های توانمندسازی، کمک به ترویج و معرفی این شرکتها، کمک به تدوین بیزینس پلن و تحقیقات بازار، کمک هزینه شرکت در نمایشگاه‌ها، ارائه پکیج های حمایتی صادراتی و غیره بخشی از این حمایت‌هاست که  معاونت علمی ریاست جمهوری و سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در اختیار این شرکت‌ها قرار می دهند.
سجادی نیری ادامه داد: تعطیلی مدارس به واسطه ویروس کرونا فرصت مناسبی را برای مطرح شدن تولید پلتفرم ها و بسته‌های یادگیری الکترونیکی به وجود آورده که سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی هم قطعاً بعد از شناسایی آثار برگزیده حمایت‌های لازم را در این زمینه خواهد داشت.
وی در مورد دبیرخانه جمع‌آوری آثار این فراخوان  گفت: جمع آوری و ارائه محتوا و توانمندی ها توسط سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی و کار ارزیابی به صورت مشترک این سازمان با معاونت علمی ریاست جمهوری انجام می‌شود.
دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: فرایند احراز صلاحیت شرکت‌های دانش بنیان کمی پیچیده تر و طولانی‌تر از شرکت‌های خلاق است به همین منظور در این برنامه شرکت های خلاق احراز صلاحیت خواهند شد.

امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA