برگزاری رزمایش کمک مؤمنانه در سازمان پژوهش

سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در راستای منویات مقام معظم رهبری اقدام به برگزاری رزمایش کمک مومنانه نمود.

 به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، در این راستا اداره روابط عمومی و امور بین الملل و پایگاه مقاومت بسیج شهید موسوی سازمان پژوهش با تمهید مقدمات لازم اقدام به برگزاری این رزمایش با همکاری همکاران مؤمن این سازمان نمود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب روز پنجشنبه 21 فروردین در سخنانی با اشاره به اتفاقاتی که پس از شیوع ویروس کرونا در کشور رخ داد، اظهار کردند: ملت ایران در آزمون بیماری اخیر خوش درخشید و رفتار و نظم عمومی آن در به‌کار بستن توصیه‌ها خوب است. البته زندگی برای برخی قشرهای ضعیف با سختی در حال گذران است که مسئولان باید برنامه‌های کمک به آنها را هر چه سریع‌تر و بهتر اجرا و مردم نیز ماه رمضان امسال را به رزمایش گسترده کمک به نیازمندان تبدیل کنند.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به نمونه‌هایی اقدامات خودجوش مردمی و کمک های جهادی فرمودند: همه این حرکت‌های ارزشمند نشان‌دهنده عمق و رسوخ فرهنگ اسلامی در مردم است و برخلاف خواسته برخی که در یکی دو دهه اخیر تلاش کردند فرهنگ اسلامی- ایرانی را تحقیر و مردم را متوجه سبک زندگی غربی کنند، این حرکتها نشان داد خوشبختانه احساس تفکر و فرهنگ اسلامی و زنجیره ارزشهای اسلامی در مردم ایران قوی و راسخ است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین به مشکلات و سخت شدن شرایط زندگی برای برخی افراد جامعه به علت تبعات ناشی از کرونا اشاره کردند و افزودند: افرادی که توانایی و تمکن مالی دارند، فعالیت‌های وسیعی را به‌منظور کمک به نیازمندان آغاز کنند، به‌خصوص که در آستانه ماه مبارک رمضان که ماه انفاق و ایثار است، قرار داریم. خوب است که در ماه مبارک رمضان یک رزمایش گسترده برای مواسات، همدلی و کمک مؤمنانه به نیازمندان و فقرا در جامعه شکل بگیرد و برای اثبات ارادتمان به امام زمان(عج) صحنه‌ها و جلوه‌هایی از جامعه مهدوی را که جامعه ای همراه با قسط، عدل، عزت، علم، برادری و همیاری است، به‌وجود آوریم.

 

2
امتیاز: 2 (1 رای)

ارسال نظر

Image CAPTCHA