انتخاب و تجلیل از برترین‌های مجلات در «رشد سال» یک فرصت است!

اولین جلسه تخصصی و کارشناسی گرافیک مجلات رشد با حضور کارشناسان و طراحان گرافیک مجلات رشد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به نقل از دفتر انتشارات و فناوری در این جلسه ابتدا گزارشی از وضعیت آماده‌سازی مجلات رشد در دوره‌های گذشته ارائه شد و شرکت‌کنندگان درباره برنامه‌های سال جاری بحث و گفت‌وگو کردند.

محمدابراهیم محمدی سرپرست دفتر انتشارات و فناوری آموزشی با اشاره به اهمیت جذابیت بصری و گرافیک مجلات رشد بر این موضوع تأکید کرد که اگر مجلات از نظر محتوایی غنی باشند اما ظاهر مجله مورد توجه مخاطب قرار نگیرد، نتیجه مطلوب که همان جذب مخاطب است، به دست نخواهد آمد.

وی از آمادگی این دفتر برای برگزاری جشنواره‌ای در زمینه شناسایی و معرفی تصویرسازی برتر، طرح جلد برتر و... خبر داد و گفت: «مجله موجودی فرهنگی است و محتوا و تصاویر آن باید با مخاطب حرف بزند. مجلات باید از رخوت و کهنگی  دوری کنند.»

ایشان افزود: «با درنظر گرفتن چارچوب‌های نظام تعلیم و تربیت، استانداردهایی برای طراحی گرافیک مجلات در دست تدوین است که با توجه به آن مجله‌هایی در خور مخاطبان تولید شوند.»

سرپرست دفتر انتشارات و فناوری آموزشی افزود:انتخاب برترین مجله رشد و برترین‌های مجلات ذیل شاخص‌های ارزشیابی و بخصوص از ناحیه مخاطبان می‌تواند یک فرصت باشد.

1
امتیاز: 1 (1 رای)

ارسال نظر

Image CAPTCHA